Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az internet és a world of...

Az internet és a world of warcraft világába menekültem a gondjaim elől és teljesen belebolondultam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ilyenek viltak: piszkáltak az, iskolában, apám idegesített, egy időben nem voltak rendes barátaim, sokan abban, lelték örömüket hogy megaláztak, nehezen megy az emberi kapcsolatok kialakítása, félek a társas helyzetektől stb stb.

Az okoz örömet, ha végre mehetek raidra és nyerek valami jó felszerelést, erősebb leszek és a többi játékos irigykedve néznek rám, tőlem kérnek segítséget, el hülyéskedek velük. Ez mind szép is jó, de a való életbe nem vagyok képes semmit megcsinálni, belekezdek valamibe, de gyorsan abbahagyom, mert beleunok, vagy nem tudom elvégezni. Mostanában nincs egy haverom se, nem járok sehova, csak egy okj képzésre.

Próbáltam abbahagyni, de akkor jön a non-stop internetezés és filmezés egy rakat édességgel.

Nekem igazából már ezek a dolgok okoznak örömet, boldok leszek. Régebben eljártam bulizni akárkivel de azzal is felhagytam.

Amint hazaérek semmi mást nem csinálok csak gépezek, és megfeledkezek mindenről. 8 órát biztos játszok naponta, hétvégén többet. Körülbelül 12 éves korom óta vagyok függő, kisebb online játékokkal kezdtem.

Az a legnagyobb baj, hogy látom a körülöttem lévő embereket, mennyi mindent csinálnak, sportolnak, dolgoznak, barátnőznek, csinálják az ügyeiket, magabiztosak, én meg...... Egyébként nagyon visszahúzódó, vagyok és gyakran depresszió, szorongás gyötör.

20/F


2016. márc. 20. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha te magad, esetleg egy pszichológus nem fogja megoldani a problémádat, akkor előbb-utóbb az élet fogja "átalakítani" a sorsodat. Nem akarlak rémisztgetni, de sosem tudhatod, hogy mikor veszítik el a szüleid a munkahelyüket, ne adj Isten meghalnak. Azután totál magadra leszel utalva, szóval először is lépj ki a WoW-ból menj fel a netre, azonnal keress egy jó pszichológust a környékeden és ő utána mindenben tanácsot fog adni. Második lépésben azonnal jelentkezz valami diákmunkára (bármilyen), így legalább lesz pénzed divatos cuccokra vagy bármi másra, ami az önbizalmadat növeli. Esetleg jelentkezhetnél egy fiatal karitatív szervezethez, hogy a szociális fóbiádat kezeld. Harmadik lépésben pedig minél előbb végezd el az OKJ képzést, és utána jelentkezz egyetemre (mérnöki vagy gazdasági képzés), mert egy sima OKJ-s képzéssel (legyen az bármilyen) a hatalmas nagy munkanélküliség miatt, lehetetlen lesz elhelyezkednek hacsak nem vagy borzasztóan talpraesett, de a kérdésből adódóan azt hiszem erre NEM a válasz.
2016. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*elhelyezkedned
2016. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!