Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen rengeteg könyvet olvasta...

Régen rengeteg könyvet olvastam. Ma semennyit. Titeket is megrontott az internet?

Figyelt kérdés

régen kb 300-400 könyvet olvastam évente. most 0-át.. úgy 5 éve hagytam abba, időhiány miatt. aztán szépen a szabadidőmet a neten töltöm azóta.

szerintetek van még esélyem "visszaszokni" az olvasásra? van pár könyv amit azóta kaptam és várat magára.

már többször elhatároztam, hogy belekezdek egybe, de végül mindig arra eszméltem, hogy csak a telefonomat/tabomat/gépemet nyomkodom helyette. :/

ti hogy álltok az olvasással??

20N


2016. febr. 14. 18:17
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
kb 9-15 éves korom között volt évi 400 könyv.
2016. febr. 14. 18:17
 2/27 anonim ***** válasza:

wat da hell.

400 könyv/év?

És ezek rendes regények voltak?

Minden tiszteletem!


Nyilván egyébként visszatudnál szokni valamilyen szinten, de azért az ipari mennyiségre biztosan nem.

2016. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Valamennyire igen, csak nálam évi 5 ment le 0-ra. 300-400, akkor te egy két lábon járó könyvtár lehetsz. :)
2016. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Továbbra is olvasok, bár én nem tudok naponta több könyvet is begyűrni, ígyhát nem 400, hanem olyan 40-45 lehet évente.
2016. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nincs időm könyvtárba menni.Amúgy olvasás terén nem befolyásol az internet.Sőt! A könyveket jobban szeretem.Ha igazán jó a könyv és le tud kötni, akkor inkább azt választom net helyett.Csak kevés jó könyvvel találkoztam mostanság.
2016. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Nincs tévém, a netet meg főleg könyvletöltésre használom. Évi 250 regény, novella simán megvan.
2016. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Ha olyan a könyv, akkor simán eltereli a figyelmemet a nettől. Bár az is igaz, hogy kevesebbe is kezdek bele.
2016. febr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Számomra olyan szinten lassú és ingerszegénnyé vált az olvasás, hogy egyszerűen bármiylen könyvön bealszok 3-4 oldal után!


A net előtt soha!


Megszoktam a gyorsabb infóáramlást..

2016. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem most vagy általános iskolás, hanem "akkor voltál", de egy általános iskolás gyerekről, akinek iskolába kell járnia, órái vannak, házi feladatai, barátai, nehezen hihető, hogy naponta több mint egy könyvet elolvas. Hacsak nem ilyen kis 60 oldalas Romana-füzeteket nevezünk regénynek.

Én rengeteget olvastam és olvasok. Rendszerint 2-3 könyvet olvasok párhuzamosan. A legtöbb időm a katonaságnál volt az olvasásra, ha nem voltam járőrbe beosztva, volt hogy 2 - 3 napig csak heverésztem az őrsön és olvastam. Akkor volt a csúcsom évi kb. 250 könyv.


De a kérdésed jogos, és létező problémát boncolgat.

Sajnos én is azt látom, hogy a technológia "megrontja" az embereket, lebutítja őket.

Halálom, amikor pld. egy étteremben azt látom, hogy ott egy család ( apa-anya-gyerek), amíg az ételre várnak, sőt evés közben is! - a telefonjukat nyomkodják.

De beismerem, nagy a kísértés, engem is be tud szippantani a net. Én tudatosan küzdök ellene. Sokszor leültem írni, de akkor már előtte megnéztem az e-mailjeimet, aztán a híreket, aztán ide katt - oda katt, és elment a nap anélkül, hogy egy sort is írtam volna. Ezért (is) ma már újra írógépen írok, amit aztán beszkennelek, és csak a szerkesztés megy a gépen. A telefonomon pedig soha nem kapcsolom be a netet (a biztonság kedvéért van egy minimális havi adatforgalom az előfizetéshez, de még soha nem használtam).

Annyiban segített a technika, hogy használok e-könyv olvasót, azt hordom magamnál, azzal olvasok lakáson kívül. Itthon továbbra is papíralapú könyveket olvasok.

2016. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Én meg azóta olvasok amióta van torrent, mert bármilyen könyvet letöltök ingyen.
2016. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!