Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van akkor, ha nekem nincsen...

Mi van akkor, ha nekem nincsenek céljaim, vágyaim, nem köt le hosszútávon semmi, nem akarok gyereket szülni, stb?

Figyelt kérdés

27 éves leszek és úgy érzem értéktelen céltalan ember vagyok. Ha megkérdezik mi hajt engem előre, mit akarok elérni az életben, nem tudok rá válaszolni. Nincsenek céljaim, sose voltak és azt érzem, hogy ez nagy baj, valami probléma van a fejemben. Engem nem izgat, hogy jogsim legyen, nem izgat az előrejutás, és nem akarok gyereket se szülni, holott 3 éve lassan együtt élek valakivel, menyasszony vagyok, de nem akarok felelősséget vállalni egy gyerekért. Az egész életem egy tagadás. Párom szerint szembe megyek a rendszerrel.

Nincs hobbim, egyszerűen nem kelti fel az érdeklődésemet semmi. Sportolni, tornázni néha fellángolásból elkezdek, de abba is marad. Depressziósnak érzem magam és nagy problémának tartom, hogy nincs semmi ami motiváljon. Akkor minek élek? Érdemes lenne szerintem pszichologushoz fordulnom.

A párom szeretne már lassan gyereket, én viszont tragédiának élném meg szerintem ha kiderülne, hogy terhes vagyok. Mások is vannak így? Régen se izgatott semmi. Eljártam dolgozni, a fizetésemet, elbuliztam, elköltöttem ruhákra, de ennek vége, ebből már rég kinőttem. Az agyamat nem tudom kikapcsolni se, nem tudok lazitani. Mindig feszült vagyok és rágódok. Régen nem zavart ez a céltalanság, azt gondoltam ráérek mindenre. Már nem igy gondolom. Ilyen kis hülyeségek, hogy kössél, horgolj, rajzolj, mittudomén, nem kötnek le. Mi lesz velem, ha ilyen céltalan vagyok?


2016. ápr. 1. 10:02
1 2 3
 11/22 elwera ***** válasza:
"gyerekesszel maradt felnott letere es fosik a felelossegektol" asszem pont ilyen vagyok én is
2016. ápr. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy alakult azóta az életed?

2018. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem sokat változott, köszönöm az érdeklődést! Kilépni készülök a szar kapcsolatombòl, mert iszomyatosan manipulálò, működésképtelen és szerintem nem is szeretem ezt az embert. Valòszìnűleg ez a forrása minden bajomnak.
2018. febr. 26. 09:27
 14/22 anonim válasza:

Mintha rólam írtál volna, pont ilyen vagyok én is ugyanannyi idősen csak éppen férfiban és ugyanígy keresem a választ, a megoldást.

Sőt mióta dolgozok és egyedül lakom csak fokozódott, pedig a hobbim is ugyanez lenne, csak azelőtt sokkal felszabadultabb voltam és jobban volt időm és lehetőségem a saját szabályaim szerint űzni, így célirányosabban lekötött.

2018. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég, mintha én írtam volna.

Ugyanez a céltalanság, kiüresedettség az én gondom is. Én most tervezek elmenni pszichológushoz, hátha az majd segít.


23/L

2019. júl. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Szia! Változott azóta az életed?
2020. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szia. Hogy vagy azóta? :)

Sajnos nekem is ez az érzésem most.

2020. máj. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
81%

Csatlakozom a "klubhoz". Most lettem 40 (örülök neki, tökjó 40-nek lenni, viccen kívül), gyerek 0 és én se akarok szülni, meló van és okés, házasság van és gáz. Hasonló céltalanság, üresség. Örömmel olvastam viszont, hogy nem "gyógyszerezel", az valóban nem segít ezen a problémakörön. Azt vallom, hogy ezekre a szerekre akkor van szükség, ha valakinek olyan baja van, ami ön-és/vagy közveszélyes, az összes többinek muszáj megoldhatónak lennie egy külső objektív szakemberrel (pszichol.) való beszélgetéssorozattal. A "gyógyszeres" spirálba elég könnyű belerántódni, és jól látod, hogy a probléma megoldásában nem segít egyáltalán.


Na szóval ugyanebben vagyok én is, és a saját céltalanságomnak ezek a hátterei:

- nincsen normális családi mintám arról, hogy valamiért érdemes küzdeni, én azt tanultam otthon, hogy ha valamit elérsz, azt úgyis elveszíted valamiért. Ezt tök nehéz volt leépíteni és magamra parancsolni, hogy igenis csináljam.

- ha találok valami tökjó célt magamnak, akkor vagy túl egyszerű elérni és akkor az az érzésem, hogy "ezt egy nyáladzó majom is meg tudta volna csinálni", vagy túllövöm és nem sikerül, akkor meg azt mondom magamnak, hogy "nahát, csak nem megint az derült ki, hogy kevés vagy?" Elég melós és kicsit fura is ilyenkor rászólni magamra (lol), hogy fejezzem be a saját magam cs.szegetését és inkább arra koncentráljak, hogy hogyan legyenek reális céljaim. --> Nálam itt akad a dolog most.

- Ami eddig bejött stratégia, ha a cél már megvan: ami nagy feladat, azt szétszedem részekre, nem szégyellek folyamatábrákat skiccelni lapokra és azokat felragasztani a szekrény oldalára és onnan "puskázni". Sajnos még nem lett igazi szokás, csak akkor csinálom, ha megijedek a feladattól vagy egy problémától.


Ha vannak még ötleteitek, írjátok le légyszi, hátha hasznos lesz Kérdezőnek is, meg mindannyiunknak IS. :)

2020. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, minden évben csatlakozik valaki ide. Én egy újabb éretlen, céltalan, személyiség nélküli ember lennék. Vannak hobbijaim, de nem vagyok sajnos túl jó bennük. Fogalmam sincs, mit szeretnék dolgozni, jelenleg egyetemen tanulok, de átlagos jegyeim vannak, nem túl piacképes szak. Nem ismerem önmagam, de másoknak sem merek megnyílni és nem, nem trauma miatt. Illetve mániás depresszióban szenvedek, én is iszom, de csak mindig egymagamban... 23/N
2021. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én is itt, azóta is.. ráadásul a koronajárvány sem tett jót

Úgy érzem magam mint egy iránytű nélküli hajó, aki nem tart sehova, semelyik kikötő sem vonzza.. ijesztő

2021. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!