Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van akkor, ha nekem nincsen...

Mi van akkor, ha nekem nincsenek céljaim, vágyaim, nem köt le hosszútávon semmi, nem akarok gyereket szülni, stb?

Figyelt kérdés

27 éves leszek és úgy érzem értéktelen céltalan ember vagyok. Ha megkérdezik mi hajt engem előre, mit akarok elérni az életben, nem tudok rá válaszolni. Nincsenek céljaim, sose voltak és azt érzem, hogy ez nagy baj, valami probléma van a fejemben. Engem nem izgat, hogy jogsim legyen, nem izgat az előrejutás, és nem akarok gyereket se szülni, holott 3 éve lassan együtt élek valakivel, menyasszony vagyok, de nem akarok felelősséget vállalni egy gyerekért. Az egész életem egy tagadás. Párom szerint szembe megyek a rendszerrel.

Nincs hobbim, egyszerűen nem kelti fel az érdeklődésemet semmi. Sportolni, tornázni néha fellángolásból elkezdek, de abba is marad. Depressziósnak érzem magam és nagy problémának tartom, hogy nincs semmi ami motiváljon. Akkor minek élek? Érdemes lenne szerintem pszichologushoz fordulnom.

A párom szeretne már lassan gyereket, én viszont tragédiának élném meg szerintem ha kiderülne, hogy terhes vagyok. Mások is vannak így? Régen se izgatott semmi. Eljártam dolgozni, a fizetésemet, elbuliztam, elköltöttem ruhákra, de ennek vége, ebből már rég kinőttem. Az agyamat nem tudom kikapcsolni se, nem tudok lazitani. Mindig feszült vagyok és rágódok. Régen nem zavart ez a céltalanság, azt gondoltam ráérek mindenre. Már nem igy gondolom. Ilyen kis hülyeségek, hogy kössél, horgolj, rajzolj, mittudomén, nem kötnek le. Mi lesz velem, ha ilyen céltalan vagyok?


2016. ápr. 1. 10:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Én új vagyok, de nálam is évek óta tart a depresszió. Nincsenek hobbijaim, de nagyon sokmindenben jó vagyok. Van tehetségem de nem nézem sokba. Mások szerint nagyon ügyes vagyok és sok van bennem de nem tudok megcsinálni semmit. Leginkább csak beállva aludnék vagy meghalnék. Nekem családi háttaere van a dolognak, viszont a költözés és munkahely sem tett jót, ugyanúgy "dögledezek". A munkában azt várom hogy leteljen, mire hazaérek, meg azt várom hogy leteljen a nap. De a másnap reggeltől meg félek mert ugyanúgy nem fog történni semmi mint előtte
2022. júl. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ó, ez nagyon izgalmas/vicces. Mintha egy anonim klubot alkotnánk, amihez a tagok több hónap/év késéssel szólnak hozzá - és általában akkor se kapnak választ.

Na, üdv. a klubban! Új vagyok itt. 36 múltam nyáron, sem párkapcsolat, sem olyan jövőkép, ami felvillanyozna, és amitől azt érezném, ettől értem nyert az életem, van miért küzdeni. Ellenben van: folyamatos szorongás, főképp szüleim miatt (nehogy elveszítsem őket, hiszen ők sem fiatalok már, és még ha tök jól tartják is magukat - lekopogom - akkor is bármikor bármi megtörténhet: szóval hihetetlen szorongást élek meg már akkor is, amikor pl. egy szimpla fogászati kezelésre mennek), évek óta tartó plátói szerelem, amit egy igazi kapcsolat - aminek a második felvonása pár hónapja ért véget - se tudott feledtetni, állandó bizonytalanság, félelem, hullámzó kedélyállapot, és a rémület, hogy mindjárt öreg leszek, és még csak nem is éltem eddig.

Dióhéjban ennyi. Egy nagy, beteljesült szerelemtől várom a megváltást, de mivel az igényeim borzasztóan nagyok, nem remélhetem, hogy (egyhamar) találok olyat, aki betölti az űrt a szívemben. Mindeközben sok önfejlesztő könyvet olvasok, így azt is pontosan jól tudom, hogy tévúton járok, amikor mástól várom a boldogságot. Úgy érzem, teljesen legyűr és megbénít a szorongás, és már abban se tudok igazán bízni, hogy van ebből számomra kiút. Gyereket, a kérdezőhöz hasonlóan, én sem szeretnék, bár végül is ez mindegy is perpillanat, hiszen úgysincs hozzá társam. Hogy a helyzet még rózsásabb legyen: olykor összefutok a plátói szerelmem barátnőjével, és ez napokra földhöz vág, mert a folyamatos összehasonlítgatásból mindig én jövök ki vesztesként, és mindig úgy érzem, életképes férfiaknál nincs is esélyem...

Lehet, hogy hamarosan megint jobban leszek (és akkor a barátnő se érdekel majd annyira), de most nagyon rossz. A rossz periódusaimban a szenvedés nagy mélységeit járom meg, és ebbe már kezdek belefáradni.

2022. dec. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!