Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képtelen vagyok elviselni az...

Képtelen vagyok elviselni az evés hangját. Miért van ez? Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Nem számít, hogy csukott vagy nyitott szájjal történik de utálom. Egyszerűen kifordulok önmagamból, sőt, dühös leszek ha meghallom valaki rág, kortyol, vagy lenyel valamit. A A családommal képtelen vagyok egy asztalnál enni, vagy csak fülhallgatóval a fülemben, hangos zenével. Én próbálok nagyon halkan enni, mert a saját rágásom és nyelésem is idegesít.

Ez ellen lehet tenni valamit?? Miért van ez? Más is van így ezzel?



2016. ápr. 1. 11:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Ne beszéld be magadnak, hogy idegesít, és nem fog.
2016. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Engem csak apósom idegesít, ő a leves levét is olyan szinten rágja, hogy csattognak a fogai. :S Már néha rosszul vagyok tőle. :/ :/ Utálok emiatt náluk enni.
2016. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Érdemes lenne pszichológushoz menni, mert ez beteges, és egyre rosszabb lesz.
2016. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ugyanígy vagyok vele, alig bírom elviselni. Eléggé megnehezíti az életet, de még nem találtam megoldást rá. Főleg, ha még csámcsog is a másik...


#1: ennyi erővel mondhatnám azt egy dadogósnak, hogy ne dadogjon, vagy egy pókfóbiásnak, hogy ne féljen a pókoktól. Ezeket is fejben kéne eldönteni, de kétlem, hogy sokaknak összejönne.

2016. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat..

3-as: Igen, tudom, ideje lenne már.. Volt olyan, hogy sírtam és ütöttem magam, (nem volt esélyem elhagyni az a helységet) mert annyira dühített vagy nem is tudom milyen érzést váltott ki pontosan az evés hangja.

4-es: Köszi, ennél jobban én se tudtam volna megfogalmazni

2016. ápr. 1. 12:07
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

#3: És ha elmenne pszichológushoz nem hallaná a hangját?

Kétlem, hogy sokat segítene a helyzeten. Sajnos ez az a probléma, amit nekünk magunknak kellene megoldanunk. Én túljutottam a pókfóbiámon azzal, hogy vettem egy madárpókot, de erre egyszerűen nincs megoldásom.


Nyilván lehetne azt csinálni, hogy egy órán keresztül hallgatom, ahogy mások zabálnak, de már az első néhány perc kiveri nálam a biztosítékot.

2016. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Én amúgy abban bízom, hogy ha lesz gyerekem, sikerül valahogy hozzászoktatnom magam apránként ehhez a hanghoz, és utána talán kevésbé fog feltűnni, ha valaki eszik a közelemben. Persze ez sem 100%, de egy kis esélyt látok rá.


Ebben az az egyik legrosszabb, hogy gyakorlatilag nem beszélhetsz róla senkinek, mert a családtagok/ismerősök sértésnek vennék, ha azt mondanád nekik, zavar, ahogy esztek. Bár szerintem először néznének teljesen degeneráltnak, és csak utána sértődnének meg. Nem tudom, melyik a jobb. De ha meg próbálnál kibújni alóla, és nem velük ennél, akkor meg te lennél a tiszteletlen és antiszociális, és sorolhatnám még, mi minden.

2016. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Engem is idegesít, de nem tudok mit tenni, csak grimaszokat vágni.
2016. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ti mifele nyamnyila emberek vagytok, hogy az zavar titeket betegesen, ha a masik eszik? ( most tekintsunk el attol, ha valaki csamcsog, bufog, stb).... Ez a legnagyobb problematok, mert annyira unatkoztok? :)
2016. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Mivel ez nem normális dolog így a pszichológus segít túljutni ezen. Nem az hogy elmegy és akkor nem hallja, a pszichológus nem mágus hogy megoldja helyettünk a hülyeségeinket, csak segít abban hogyan oldjuk meg mi magunk. Mert nyilván van aki maga is túljut ilyesmiken, de a legtöbb ember nem. Ezért kell segítséget kérni.
2016. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!