Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek, ha a 21...

Szülők! Mit tennétek, ha a 21 éves lányotok bejelentené, hogy nem alszik otthon, mert nem bírja elviselni az apját és nyugalomra van szüksége?

Figyelt kérdés

A férjem külföldön kamionozik, ritkán jár haza. Van, hogy csak 2 napra, van, hogy 1-2 hétre. Ha csak 2 napra jön haza, fogszorítva kibírja. De most több, mint 1 hete van itthon, nem tudni, mikor megy vissza. Amikor a férjem haza jön, a napjait a számítógép előtt tölti (nem a munkájához kell), én pedig szokásosan elmegyek dolgozni. A lányom is itthon szokott lenni (főként egyedül), mert levelezőn csinálja az egyetemet, itthon tanul. Így ha a férjem hétközben is itthon van egész nap 'össze vannak zárva'.


A lányom már hétfőn ki volt akadva az apja miatt. Nem nagyon szereti, folyton panaszkodik rá. Tény, hogy a férjem nagyon felelőtlen, sok rossz tulajdonsága van, de én már annak is örülök, hogy dolgozik.


A lányom gyakran mondja, hogy nem bír meglenni vele egy fedél alatt. Mondta, hogy a férjem folyton beleszól, hogy mit eszik ebédre, leszólja, hogy testnadrágot hord, folyton ugráltatja valamiért (pl. ha nem megy a laptopon az internet, töltsön le neki ezt-az, vagy menjen el helyette a bankba (!!), postára, miközben otthon tesped), kifigurázza, ahogy megy, beszél. Volt már arra példa, hogy rám fogta, hogy miatta van a lányunkon pár kg plussz (nem vészes). Pedig nem eszik egészségtelenül, mozog is, az orvos is megmondta, hogy ha nem enne egy falatot sem, akkor is lenne 'súlyproblémája' (gének). Mondta a lányom, hogy pár napja is beszólt neki a férjem (kért a lányomtól számológépet, a lányomnak nincs, modta, hogy használja a telefonját, ott van mellette. Ennek fültanúja voltam, de a férjem reakciójára nem, csak a lányom mondta (nem volt arrogáns a lányom), hogy az apja az orra alatt ennyit modott: azt g#ci nagy pofádat).


1,5 szobás lakában élünk jelenleg. A lányom mondta, hogy, amikor még nem vettem meg a laptopot, folyton kitúrta a férjem a lányomat a szobájából, hogy internetezzen. Mondta, hogy a gépén lévő személyes dolgai közt kutatott. A lányom tabletjét elkérte, hogy számoljon rajta, majd nem sokkal később a rajra mutogatta, hogy milyen képeket csinált magáról a lányom (semmi érdekeset, csak a szokásos, tükörből fényképezős pózban volt a képeken, nem félmesztelenül, vagy férfival).



A lányom már tegnap este rosszul lett. Mondta, hogy nem akar itthon aludni, lenni. Elmegy valahová (ahogy láttam, nézegette, melyik hotelben mennyi egy éjszaka...), és majd haza jön.


Mit gondolok?


Egy anyuka



2015. febr. 19. 14:45
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
11%
felnőtt nő...miért nem dolgozik és röppen ki a családi fészekből?
2015. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Tanul és lefoglalja a szakmai gyakorlata
2015. febr. 19. 14:49
 3/38 anonim ***** válasza:
16%

Levelezőn tanul, egyébként meg otthon csücsül?!


Menjen el dolgozni, és akkor nem lesz ideje az apjával - akinek, vele ellentétben, VAN munkája - foglalkozni.


Valszeg a férjednek is ez szúrja a szemét - engem is zavarna.

2015. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
17%

Persze, lefoglalja. Nem meséled ezt be nekem, egyszerűen csak bszik melózni menni.


Furcsa, mások NAPPALI MELLETT melóznak, a lányod távoktatásban van, és mégsem képes rá?!

2015. febr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
92%

Én nem vagyok szülő, de éltem úgy, ahogy most a lányod. Apám alkoholista volt, nagyon sokszor beszólt nekem, anyám pedig (annak ellenére, hogy szem és fültanúja volt a dolognak), nem csinált semmit, sosem védett meg, így aztán egy nap elegem lett, a barátaim segítségét kértem, minden nap másnál aludtam addig, míg nem lett munkám, hogy elköltözhessek albérletbe. És milyen jól tettem!

Amíg nem költöztem el, folyton sírógörcseim voltak, pánikoltam, ideges voltam, tehát mindenféle lelki betegségem előjött, ami hála istennek elmúlt. Azóta egyébként nem tartom a szüleimmel a kapcsolatot; apámmal azért, amiért, anyámmal pedig azért nem, mert egyszer sem próbált tenni ez ellen semmit.

Szóval én azt tanácsolom, hogyha szereted a lányod, védd meg őt, mert igaz nem fizikailag bántalmazza őt, de az ilyen megaláztatások örökre megmaradnak.

A férjeddel ideje lenne elbeszélgetni. Én személy szerint elválnék tőle. Aki így beszél a saját lányával, az nekem nem kellene..

2015. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
27%

Tanul, mi? Az utált apa keresetéből, ugye?

És mi az, hogy a "lányom"? A lányotok. Kettő ember kell egy gyerekhez.

2015. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen mentalitású férjtől elválnék, írtad is, hogy felelőtlen, sok a rossz tulajdonsága stb. Tremészetes, hogy kiborul a lányod, mert kitúrják a saját szobájából. Amíg tanul és kényszerből otthon él, az akkor sem jogosítja fel az apját hogy ugráltassa és a gépén a privát dolgait nézegesse. Az utálat nyilván nem véletlen, szomorú, hogy ennyi éven át nem tettél semmit a jobb viszonyukért.
2015. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
94%

Bírom, hogy mindenki egyből a munkával jön. Persze, mert akinek nincs valamilyen oknál fogva, az már egy utolsó senkiházi, ugye, akinek otthon csönd van, lapítson. Hogyne.

Bár ettől függetlenül én a csajszi helyében biztos, hogy a lehető legkevesebb időt tölteném otthon, és ha kell, akár részmunkaidős melót is elvállalnék (4-6 órában), amellett jut idő a szakmai gyakorlatra és a tanulásra is, azt hiszem.

Emellett, te ki szoktál állni a lányodért? Beszéltél már ezekről a dolgokról a férjeddel? Mert talán kellene. Ő az igazi apja egyébként?

2015. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
61%
Ne itt várd a választ a sok okostojástól.
2015. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Költőnő? ***** válasza:
77%

felnőtt nő. Dönthet így.


(azokba meg, h miért vagy ilyen tahóval még együtt, levelező mellett miért nem dolgozik a lányod, stb, inkább bele sem kezdek)

2015. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!