Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képtelen vagyok elviselni az...

Képtelen vagyok elviselni az evés hangját. Miért van ez? Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Nem számít, hogy csukott vagy nyitott szájjal történik de utálom. Egyszerűen kifordulok önmagamból, sőt, dühös leszek ha meghallom valaki rág, kortyol, vagy lenyel valamit. A A családommal képtelen vagyok egy asztalnál enni, vagy csak fülhallgatóval a fülemben, hangos zenével. Én próbálok nagyon halkan enni, mert a saját rágásom és nyelésem is idegesít.

Ez ellen lehet tenni valamit?? Miért van ez? Más is van így ezzel?



2016. ápr. 1. 11:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Valaki mondta, hogy ez e a legnagyobb gondom, kedves Válaszoló, nem, nem ez a legnagyobb, de ez is egy problémám, mivel képtelen vagyok társaságban étkezni, a hangtól agresszív leszek és pánikolok, és ezt napi szinten képzeld el.

Utána néztem ennek, találtam egy misophonia nevű 'betegséget', lehet nekem is ez van, de nem akarok ön diagnosztizálni

2016. ápr. 1. 13:07
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg keress meg egy pszichológust, mert ez mindenképpen beteges dolog és megfelelö pszichoterápiával meg lehet szüntetni.
2016. ápr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
62%
Engem csak a csámcsogás. Vagy ha nagy a csend. Akkor nagyon irritáló tud lenni. Pláne ha a másik direkt csinálja.
2016. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%
Mi laktunk olyannal együtt, aki már a lámpakapcsoló hangjától teljesen kikészült. Szerintem érdemes lehet, szakemberrel egyeztetni ezt a dolgot.
2016. ápr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ugyan így vagyok ezzel én is. Most olvastam, hogy ez egy létező betegség egyfajta “hang érzékenység” es a tested ezekre a hangokra ugy reagál mintha veszély lenne. Sajnos meg kell tanulni ezzel együtt élni, nem tudom, hogy a pszichologus ezen mennyire tud segiteni. [link]
2019. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!