Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt ki lehet jelenteni, hogy...

Azt ki lehet jelenteni, hogy amelyik nő agyon sminkeli magát, annak nincs önértékelése?

Figyelt kérdés

ha agyon sminkeli magát, vagy kivágott, minél kisebb ruhát vesz fel vagy testhezállót, azoknak a nőknek nincs önértékelése ?

Ergo nem maga miatt öltözik úgy hogy neki jó legyen, hanem a társadalmi elvárások miatt hogy megfeleljen ?


2016. ápr. 7. 14:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ilyen egyszerű.
2016. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
Én szeretem a merészebb ruhákat és minden nap sminkelek, de az önértékelésem teljesen rendben van. Nem mások miatt foglalkozom a külsőmmel, hanem mert én így tetszem magamnak.
2016. ápr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%

szóval úgy tetszel magadnak ha kisminkeled magad, azaz nem természetesen éred el azt az állapotot.

Ez olyan hogy kiálló füleim vannak, meg kampó orrom de nincs önértékelési zavarom..de azért elmegyek megmüttetni..D

2016. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én nem vakolatról beszéltem. :D
2016. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok a kérdésben említett nőtípus, de olyan szempontból megértem a 2. válaszolót, hogy aki naponta használ sminket, akár csak egy kis spirált vagy szájfényt, az hozzászokik ahhoz az arcához. és utána az ember bizony csúnyának látja magát "természetes" arccal. ami szintén nem az, mert mondjuk a szemöldöke az embernek formára van szedve, meg ilyesmi.:)
2016. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez függ attól, h az adott stílusban mennyire érzi jól magát, illetve h kompenzál-e vele vmit. Amúgy az öltözködés szempontjából normális dolog a társadalmi elvárásnak megfelelni, ha akárcsak ápolt az illető. De ha meg vki nagyon túlzásba viszi a sminket, nagyon kihívóan öltözik, akkor meg pont nem felel meg a többség elvarasanak. Szóval az állításodat azért lehet árnyalni, pontosítani. Az ember testtartásábol, mimikájávból sokkal inkább lehet arra következtetni,h vannak -e önértékelési problémák.
2016. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

ez egy jelenlegi állapot, megszokások halmazában, Igy nálad természetes kijelentés hogy Tetszel magadnak.

De azért ha legközelebb azt mondja egy kollega, vagy csak egy jó barátod, hogy de idétlenül áll rajtad az a sál, vagy felső, akkor azért már mindjárt elgondolkozol rajta, bizonytalanná tesz, és azt mondod hogy akkor legközelebb kicsit jobban odateszed magad.

2016. ápr. 7. 14:54
 8/20 anonim válasza:
Háát...azért inkább a ,,divatnak'' akarnak megfelelni, valószinüleg azért van önértékelésük, meg nekik ez tetszik, ez van. Azért ezt tényleg nagyban befolyásolják a mai társadalmi elvárások. De nefeledd...azért az ,,álarc'' mögött kedves lélek is rejtőzhet, ezért még ne ítéld el, aki így néz ki. ;)
2016. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én is ki szoktam magam sminkelni kicsit (spirál + szemcerka), de anélkül betegnek nézek ki! :-) Komolyan,megkérdezik,mi bajom, olyan sápadt vagyok! :-) Néha meg szeretek kiöltözni, de pont ezért,mert olyankor jobban megnéznek,és ez jót tesz a kis egómnak. :-) Amúgy viszont önértékelési zavarom nincs, bemegyek én a boltba reggel fésülködés nélkül is,ha úgy adódik,hogy elaludtam, de kell valami, nem csinálok belőle ügyet. Régebben meg vettem fel testhez feszülő ruhát is, mert tudtam,hogy baromi szexi vagyok benne. Ezt a kort kinőttem.
2016. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a lányok r..ancok!! Egy normális lány nem festi magát , nem hord ilyen ruhákat még stb... Ez az igazság
2016. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!