Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miféle ember vagy emberek...

Miféle ember vagy emberek azok, akik 55 év múltán, Kiss László úszóedző ún. 'rovott' múltját képesek előrángatni? Mit képzelnek magukról? Mit akarnak elérni?

Figyelt kérdés
Miután a 21 éves korában elkövetett tettéért a reá kiszabott büntetését Kiss László letöltötte.... Azutáni élete rendes, sőt, a magyar sport életében dicséretes, példás.

#olimpia #erkölcs #emberség #gátlástalanság #erkölcsi bizonyítvány #fiatalkori botlás #büntetés letöltése #botránykeltés
2016. ápr. 7. 19:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
82%

NEM ülte le, te agyatlan, még azt a nudlit sem, amit kapott érte. Kihozták a börtönből, ki tudja, miért.

Teljesen indifferens az időrend, a lényeg, hogy ilyen ember eleve nem lehetett volna még szimpla edző sem, nemhogy az Úszószövetség vezetője, és SEMMI nem ellensúlyozza azt, amit elkövetett. Engem az sem érdekel, ki és miért kotorta elő ezt az ügyet, az már jobban, ki és miért tussolta el eddig.

Mellesleg a náci bűnösöket sem sajnálta senki, amikor 90 évesen állították némelyiket bíróság elé.

2016. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
8%
Na most már ott járunk, hogy tagadja is, szóval nem biztos, hogy a dolog úgy történt ahogy azt a 100% hiteles blikk megírta.. A másik meg, hogy akkor mégis mit tudott volna csinálni? Megbánta, elítélték, bement a börtönbe, kiengedték. Hogyan tovább? Munkát vállalt, tisztességesen élt 55 évig, kiemelkedő eredményeket ért el. Nem visszaeső bűnöző, nem sportedzőként követte el. Hova kell még ennél jobban meghurcolni? Nála sokkal nagyobb retkek mászkálnak szabadlábon, vagy akár ki-be a börtönbe ennél nagyobb dolgokért... Ő legalább tett le valamit az asztalra, nem is akármit. És nem azt mondom, hogy amit tett az semmiség, igenis egy nagyon komoly bűncselekmény. És azt sem mondom, hogy aki letett valamit az asztalra az bármit elkövethet. Csak itt nem erről van szó, 55 éve történt az eset, jóval azelőtt, hogy bárki tudta volna a nevét.. Szerintem megtett minden tőle telhetőt, újrakezdte az életét, sikeres lett, pont.
2016. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
80%
Tehát ha megölöm anyádat, de utána sikeres leszek, akkor semmi gáz?
2016. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
87%

26 éve megvan a lehetősége annak, hogy tisztázza a nevét, ha valóban koncepciós per volt. Én nem tudnék így nyugodtan élni, hogy ilyen szörnyű bűncselekmény fűződik hozzám, pláne nem vállalnék ilyen körülmények között olyan tisztséget, ami sportdiplomáciai szempontból is rossz fényt vethet általam az egész sportra, amit imádok.

Ezt a hülyeséget meg hagyjuk már, hogy "ő legalább letett valamit az asztalra", aki ilyen bűnt követ el, egyformán gazember, akár sportvezető, akár 6 elemit végzett munkakerülő tróger.

2016. ápr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
8%
Annyira tudtam, hogy lesz egy hülye aki direkt félreértelmezi :D Még oda is írtam, hogy attól, hogy letett valamit az asztalra az nem menti fel semmi alól természetesen. Ha megölöd anyámat és x évre börtönbe zárnak, én valószínű sosem bocsátom meg neked, de attól még neked jogod van tiszta lappal indulni az életben miután leülted a büntetésed és kellőképp beláttad mit is követtél el. Azért kevés olyan ember van, aki egész életében nem követett el olyan dolgot, amit mai napig bán, akár kiderült akár nem. Nem a múltja alapján kéne megítélni, hanem az alapján aki az elmúlt 55 évben volt. A ti mércétek szerint aki egyszer valamit elkövetett az soha többet nem élhet normális életet.. Azért egy második esély mindenkit megillet, és szerintem Kiss pont az az ember, aki bebizonyította, hogy az egy botlás volt (bármekkora is volt..)
2016. ápr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
88%

"Azért kevés olyan ember van, aki egész életében nem követett el olyan dolgot, amit mai napig bán, akár kiderült akár nem."


Én meg ezt imádom. A mértékkel mi van?


Nem mindegy, hogy megerőszakolok valakit, vagy elhozok a munkahelyemről egy tűzőgépet.

2016. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
7%
Leírtam többször is, hogy súlyos dolog amit tett, és tény, hogy keveset kapott érte. De az 55 év meg kicsit sok ezért...
2016. ápr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 A kérdező kommentje:

Tájékozódtam - nemcsak az ideírt, és engem ócsároló válaszokból - az eltelt időben.


Sajnálom, hogy egyáltalán ezt a kérdést kiírtam.

Több okból is.


1.) mennyi bűn nélküli vagy bűn nélküli emberek között élő ember válaszát olvashattam itt, akik alapos erkölcsi jogot formálhatnak egy bűnös ember megkövezésében! Akár örülhetnék is ennek, hogy e tekintetben mennyire jól állunk, de hát a tapasztalatom.... :(


2. Rájöttem a nem kevés cikk elolvasása után, hogy itt egy bosszúhadjárat elindulásáról vagy éppenséggel folytatásáról van szó. Vagy személyes vagy politikai indíttatásúról:


MERT:

- Ha a múlt rendszer kegyeltje vagy besúgója lett volna K. L., akkor ügyét miért nem 1989 után robbantják ki?!?

- Miért kapja korábbi kitüntetéseit bármelyik oldali kormányzat regnálása alatt?

- Miért az olimpia előtt "robbantanak", és kik?


"A polgármester szerint nagyon rosszat tesz, hogy éppen most hozták elő a világverseny előtt a felkészülési időszakban. Emiatt politikai tudatosság is felmerülhet szerinte. És szerinte előhozhatták volna a vizes vb után is, ha már fél évszázaddal ezelőtt történt."

[link]

Máshol:

"tothmagda : Ha ez a bosszúhadjárat első állomása, Gyárfás Tamás sem aludhat nyugodtan otthon sokáig. :) 

Én is izgulnék a helyébe. Talán nem is Katinka, de valakinek ez érdekében áll, sőt továbbmegyek, annak, aki elkezdte a Puklis féle oktatásügyben a cirkuszt. Most mintha a sportban tevékenykedne, itt már sikeresebb." ld.: [link]

Valaki törtet, egyre feljebb, Orbán Viktorhoz. Az oktatás után a sportot tönkretenni, a sportban változást elérni, régi arcokat kirugdosni a bebetozonozott helyükről."


De azért köszönöm a válaszokat..

2016. ápr. 7. 23:28
 19/74 anonim ***** válasza:
91%
Kedves kérdező, ha már ekkora tapasztalatod van, hadd kérdezzem meg: te elkövettél a csoportos nemi erőszakhoz csak halványan is mérhető bűnt? Én nem, ahogy az emberek nagy többsége sem. Lehet, hogy volt célja annak, hogy kirobbantották a botrányt, de sem ez, sem az elért eredmények jottányit nem vonnak le Kiss László bűnösségéből, ha valóban elkövette ezt. Azt meg kifejezetten undorítónak tartom, ahogy itt kampányolsz, sejtetsz dolgokat, amire az égadta világon semmi bizonyítékod nincs. Fenntartom, hogy ha Kiss Lászlónak tiszta a lelkiismerete, akkor régen, még a vezetői tisztség elvállalása előtt el kellett volna indítania a perújrafelvételt. Aki valóban szereti a sportot, törvénytisztelőnek, és nem törvények felett állónak gondolja magát, annak ez alapvető kötelessége lett volna. Ha viszont oka volt annak, amiért nem indította el, akkor nem lett volna szabad elvállalni a szövetség vezetését, ez ennyire egyszerű.
2016. ápr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
8%
Úszó edző lett és nem erkölcsi bíró! Akkor tényleg lehetne ekkora balhét csinálni ebből, de így.. A ti mércétek szerint akkor milyen munkát vállalhatott volna el mégis?! Olyan mindegy, célkeresztbe került, valakinek rálépett a tyúkszemére így járt. A bűnözés egy ördögi kör, aki egyszer belekerül nagyon nehezen tud kijönni belőle, leginkább sehogy.. És sok esetben nem azért, mert nem akarna, hanem mert a társadalom így áll hozzá. KL-nál egyszeri eset volt, és bármilyen súlyos tett is, annál többet nem tudott tenni, hogy munkát keresett és normálisan élte az életét. Azért egy munkahelyen nem így indít senki, hogy helló voltam börtönben, és nem azért mert nem tisztességes, hanem mert tudja, hogy nagyon sokan így állnak hozzá, mint ti. Szomorú. De tényleg amúgy tök jó, hogy ti tökéletesek vagytok (vagy legalább nem média szereplők így senki nem tud a ti hibáitokról..)
2016. ápr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!