Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miféle ember vagy emberek...

Miféle ember vagy emberek azok, akik 55 év múltán, Kiss László úszóedző ún. 'rovott' múltját képesek előrángatni? Mit képzelnek magukról? Mit akarnak elérni?

Figyelt kérdés
Miután a 21 éves korában elkövetett tettéért a reá kiszabott büntetését Kiss László letöltötte.... Azutáni élete rendes, sőt, a magyar sport életében dicséretes, példás.

#olimpia #erkölcs #emberség #gátlástalanság #erkölcsi bizonyítvány #fiatalkori botlás #büntetés letöltése #botránykeltés
2016. ápr. 7. 19:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 A kérdező kommentje:

74%-os!

Töröltetni nem fogom kérdést.

A válaszok ugyanis megerősítettek: olyan társadalmi jelenségről van szó, amelyre az 'Emberek - Emberi tulajdonságok' oldalon meg kell szólalni, beszélni ezekről, egymást meggyőzni, egymásnak addig nem ismert információkat kellene átadni, hogy mi, emberek jobbá váljunk mint TÁRSADALMI LÉNYEK.


A válaszok többsége sajnos hihetetlenül és meggondolatlanul indulatos. Három válasz felülvizsgálatát kérnem is kellett, mert annyira trágár illetve lincshangulatú volt!! (Az eredeti 3-as, a 4-es és a 21-es...)


Emberközösségben élünk. Meg kell értenünk, vannak írott és íratlan törvényeink, s ha azokat nem tartjuk meg, ha azokat szélsőséges indulatunk felülírja, ennek a társadalomnak vége lesz.


Itt egyetlen egy hozzászóló volt, aki igyekezett e szerinti elvek alapján válaszolni.

Lepontoztátok. 61%-ról 58%-ra.

Ti hogyan képzelitek el az együttélést?


És itt vannak a durva minősítgetések, átkozódások, rossz kívánságok. Csak amiatt, mert nem azonosak a vélekedéseink vagy az ismereteink.

'agyatlan' vagyok pl. - így az egyik -, igen akkor még nem olvastam utána, hogy nem töltötték le a rájuk kirótt büntetést, és az 1963-ban kiengedték őket.

"Mondhatta volna szebben kis lovag" ....

Igyekeztem a nekem címzetteket és a kívánságokat nem komolyan venni.


S a sajtóban dolgozó 'szakemberekről' szólt a - már véleményt is sejtető, ezt elismerem, - kérdésem.


Erre a kérdésre kellene visszatérnünk...Mert a sajtó igen nagy úr, hatalmi ágazat...


Ha kérhetném még...

2016. ápr. 9. 08:29
 42/74 A kérdező kommentje:

[link]

Itt:

R. J. • 20 órája

A CIA vagy hasonló szervezet állhat a magyar uszósport ellehetetlenítési kísérlete mögött. Túl jól sikerültek a tavalyi VB szereplések. USA vagy Brazília több uszó aranyat szeretne !!! (Hosszú decemberben , most Kiss László, miért nem Szöul előtt járatták le 1988-ban) Az ujságírók meg mennek a mézesmadzag után, a szolgálatok jól ismerik a médiát!

2016. ápr. 9. 08:44
 43/74 anonim ***** válasza:
76%

"Ez aztán a gyorsolvasás és szövegértés..

Gratulálok...."


Végigolvastam a teljes szöveget, mielőtt válaszoltam, sőt, a mandinert is végigpörgettem, mert kíváncsi voltam, miből és mi alapján szemezgettél. Ez az oldal nem véleményfórum (nem tudom, hányszor kell még leírnom), nem is a kampány helye. Kéretik ezt figyelembe venni.

Ha valamilyen oknál fogva (mert máshol - is - erősen kisebbségben vagy, és ez frusztrál?) mégis itt óhajtod megtárgyalni a dolgot, ne mások véleményét másolgasd be oldalakon keresztül, azok NEM tények. Ha valóban VITÁZNI akarsz, akkor pedig érdemes azokon a véleményeken legalább elgondolkodni, amikre nem tudsz érdemben reagálni, érvelni ellene még kevésbé. Átmenni (szánalmas) gúnyolódásba, személyeskedésbe, vagy teljes mértékben ignorálni - ezek olyan reakciók, amik személy szerint engem megakadályoznak abban, hogy méltó vitapartnernek tekintselek. Van egy szint, ami alá nem vagyok hajlandó menni, mert nem nyújt intellektuális élvezetet (sőt).

Részemről mindent leírtam, amit gondolok az üggyel és az egész jelenséggel kapcsolatban, többet nem érdemel az egész.

2016. ápr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 A kérdező kommentje:

Tegnapelőtt, azaz 2016-04-07-én kérdeztem (8-as..) ezt:

"Szerintetek miért most röppentették szét ezt a hírt?

Hiszen ismert dolog volt ez sportberkekben...

Kinek az érdeke ez???

Mit akar elérni?"


Ma reggel találtam, amikor meg akartam nézni, milyen időjárás várható. a köpönyeg.hu -n (.....)

[link]


Tehát nemcsak 'úgy' volt ez ismert sportberkekben... Nemcsak sutyorgásként..

AZ ÚJSÁGÍRÁSBAN IS ISMERT VOLT!!!

A Népsport, a Népszabadság akkor erről beszámolt. (!!!!!!!!!!!!!!)


Ezt egy SZAKMÁJÁT komolyan vevő és GYAKORLÓ ÚJSÁGÍRÓNAK tudnia kellene, ha jó és TISZTESSÉGES újságíró.

Megvezetnek, átejtenek bennünket...

S ki tudja, KINEK AZ ÉRDEKÉBEN.....

:(

2016. ápr. 9. 09:11
 45/74 anonim ***** válasza:
41%

"Miféle ember vagy emberek azok, akik 55 év múltán, Kiss László úszóedző ún. 'rovott' múltját képesek előrángatni?"


Bezzeg amikor a kormánypárti sajtó vegzált azzal ellenzéki tüntetéseken felszólaló szerencsétleneket, hogy 10 évvel korábban volt valami rendőrségi ügyük füvezés miatt, akkor az igazságos keresztes hadjárat volt, mi?


Mellékesen: nemcsak az a baj, hogy megerőszakolt egy csajt 55 éve, hanem az is, hogy még most is hazudozik az ügyben folyamatosan ő is meg az elvtársai is. Nincs két egymást követő nap, hogy ugyanazt mondanák. Vajon miért?

2016. ápr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező kiderült, hogy Kiss László-nak ez volt a 3. Ilyen ügye, csak ebből lett bírósági ügy, 8 év helyett kapott 3-t.


Vagyis visszaeső volt. :D

2016. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 A kérdező kommentje:

Tisztel Előző! Amit leírtál, egész pontos adatokkal meg tudnád-e erősíteni?

Addig csak szóbeszédnek minősíthető, mint sok más is, akár a Kiss mellett kiállóktól, akár az őt elítélőktől származik.


Erkölcsi és jogi kérdések keverednek itt össze a mindenkori döntéshozók felelősségével valamint az ügy újraszerepeltetésének valós - vagy személyes vagy a konkurrens ország ?? ( [link] - indítékaival.


- Ami a Kisséket érintő erkölcsi kérdést illeti, azon senki nem vitatkozik, abban egyetértés van, hála Istennek.

- A jogi kérdés: az elévülés és a személyiségi jogok kérdése, amiről idézeteket írtam.

TÉNY, ezek a törvények léteznek, ezeket be kell tartani. Ezt a sajtó egyes munkatársai vagy szervei nyilvánvalóan megsértették. Nem kicsit.

- Szakmai kérdések közül az egyik:

TÉNY, hogy annak idején közzé tették az esetet, a bírósági jogerős ítéletet, az FTC és az Úszószövetség nyilatkozatát, fogadkozását. [link]

sőt. A Times Daily lap is, nemcsak a magyar Népszabadság, a Népsport és a Magyar Nemzet .

Erre nem nekünk, az újságírás fogyasztóinak, hanem a "termékelőállítóknak" az újságírásnak kötelező volna tudni, tájékozódni, mielőtt tollat ragadnának vagy billentyűzetbe csapnának Pl. Kerekes Lászlónak (Privatkopo.hu), mint szerkesztőnek, vagy Puzsér Róbertnek (Magyar Nemzet )

Súlyos szakmai hiba a részükről azt állítani, hogy ez csak most jutott a tudomásukra. Valamint szakmai erkölcsi vétség is, mert az elhallgatás, a félretájékoztatás részükről olyan, mint amikor a hentesárut előállító romlott húst ad el nekünk friss húsnak csomagolva.

Szintén súlyos szakmai és erkölcsi vétséget követtek el tegnap a közszolgálati televízió döntéshozói, szerkesztői, ahogyan a szövetségi kapitányi tisztségváltásról hírt adtak. Egy kicsike szót ugyanis kifelejtettek, amikor Kiss László lemondásáról is hírt közöltek, ez a kis szócska: az "újra" szócska. Az, hogy újra nyilvánosságot kapott, hogy újra elővették ezt az ügyet.

- A másik szakmai kérdés az úszósport vezetőire vonatkozik.

Név szerint kik voltak ők? Miért döntöttek úgy, hogy Kiss-ből edző lehetett?

Reméljük, egyszer majd mindent megtudhatunk!


De ahhoz a sajtónak, az értékromboló eszmehirdetőknek, valamint a siker- és pénzhajhászóknak visszakozást kellene valahogyan parancsolnunk.

Mert jelenleg itt tartunk, a társadalmunk több tekintetben is a tönk szélén áll.

Pl. A kérdező oldalon megjelenők egy része már egy itt tart. Amikor elolvastam, a válaszok 100 %-osan hasznosnak ítéltettek...: http://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualitas..

Elkeserítő...

2016. ápr. 12. 11:14
 48/74 A kérdező kommentje:
Az elévülést a büntetett előéletre vonatkozóan értsétek....
2016. ápr. 12. 13:38
 49/74 A kérdező kommentje:

Elhallgattatok....


Pedig azok az állítások, (itt egyik heves hozzászólónak többször, kiemelten hangoztatott érve lett volna) hogy Kiss László ügye csak most kapott nyilvánosságot, azok ÚJSÁGÍRÓI HAZUGSÁGOKON, HAZUDOZÁSOKON alapszanak, és tökéletesen összeomlottak.

Sokan várnánk azt el, hogy ezért ezek a személyek vagy lapok szerkesztői a törvény előtt feleljenek.


Továbbá azért is, hogy az idevonatkozó BTK törvény előírásait megszegve, közzé tették a periratok szövegét, annak, még az eljárás során is részben zárolt egy oldalát is.(!!!!!)


Lesznek még itt újabb fordulatok is, remélem, és ne feledjük, az éremnek van másik oldala is. Pl.:


[link]

2016. ápr. 15. 08:23
 50/74 anonim ***** válasza:

Ez az oldal tele van ilyen hiszékeny nőkkel. Nézz csak szét. Tudod, pár éve egy másik sport ágban született egy könyv, ami hasonló ügyeket tárgyalt, egy bizonyos sportágon belül.


Aki lemond, elismeri, hogy bűnös. Az is szégyen, hogy NOB elnöke volt egy olyan ember, aki a saját nevén kívül semmit se tudod helyesen leírni, sőt a diploma munkáját is lopta. Ezek után nem meglepő, hogy milyen emberek lehetnek, ebben az országban edzők.

2016. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!