Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miféle ember vagy emberek...

Miféle ember vagy emberek azok, akik 55 év múltán, Kiss László úszóedző ún. 'rovott' múltját képesek előrángatni? Mit képzelnek magukról? Mit akarnak elérni?

Figyelt kérdés
Miután a 21 éves korában elkövetett tettéért a reá kiszabott büntetését Kiss László letöltötte.... Azutáni élete rendes, sőt, a magyar sport életében dicséretes, példás.

#olimpia #erkölcs #emberség #gátlástalanság #erkölcsi bizonyítvány #fiatalkori botlás #büntetés letöltése #botránykeltés
2016. ápr. 7. 19:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én lányommal csinálta volna ezt, biztos, hogy nem futotta volna be a karrierjét. Ennyit a habzó szájról, számomra sokkal undorítóbb Kiss László cselekedete, mint azoké, akik a sztorit előbányászták.


1. Ez teljesen mellékes a lényeg szempontjából. Nem az a baj,mennyit kapott, hanem az, amit csinált.


2. Mit számt ez? L. 1. pont.


3. Nem tökmindegy? Ha csak egy nő életét vágta tönkre, az már nem is számít?


4. Nem "újra kiáltanak ki bűnösnek", pontosan itt van a tévedésed. Ez a történet NEM volt közismert, úgy lett az Úszószövetség vezetője, hogy az életrajzában sem szerepelt.


5. Na és? Mennyiben változtat ez bármin?


6. Kiss László esetében teljesen, ő közszereplő.


7. Merem remélni, hogy egyik fiam sem bánik soha így egy nővel, mélységesen csalódnék, ha megtörténne. Egyébként hagyjuk már ezt az érzelmi manipulációt és a bagatellizálást, Kiss László kussolt az esetről 55 évig. Párszor leírtam már, miért problémás ez egy nemzetközileg ismert sportvezető esetében, olvass vissza. Ha egy szimpla nyugdíjas lenne,a kutyát sem érdekelné, így viszont nemcsak magának okozott kárt a sunnyogással. Ismétlem, nem szerepelt sehol az életrajzában a börtönbüntetése.


8. Megbocsátás bűnbánat és vezeklés után jár. A bűnbánat első lépése, hogy kimondom a bűnömet mindenki előtt, akitől bocsánatot remélek. Ez nem történt meg.


A hatalmi, politikai játszmák valóban undorítóak, de ettől nem lesz kevésbé undorító az sem, amit Kiss László elkövetett.

2016. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező,te miért szopod ennyire Kis Laci fa.szát?


Fizet érte?

Vagy te is részt vettél a tömegdugásban?


Lehet hogy beteg az elmém attól hogy képes lennék valakit élve patkányokkal megzabáltatni,de te még nálam is nagyobb szörny vagy hogy véded ezt a rémet.

2016. ápr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
0%

És látom a logikai komptenciáid egy parkettalapéval egyezik.


Az időrend tökmindegy hogy előbb követek el bűncselekményt és utána érek el eredményeket vagy fordítva.


De a kedvedért megfordítom,mert magadtól nem lennél rá képes.


Szóval:két haverommal megerőszakolok egy nőt.

Utána leülöm az eredetileg kiszabott büntetésem felét.

Ezek után hatszoros Nobel díjas leszek,felfedezem a HIV,a rák,az Alzheimer kór ellenszerét,napi szinten segítek hátrányos helyzetűeken,és árva gyerekek taníttatását pénzelném.


Kérdés: Ezzel el lehet e felejteni a bűnömet?

Vagy egyáltalán kikérhetem e magamnak hogy tovább tussolják az akták mélyén?


(csak zárójelben:Engem ku.r.vára nem érdekel ki és miért hozta elő ezt az ügyet.Remélem lesz valami tökösebb alak aki hamarosan megkeresi személyesen Lacikát és rágyújtja a házát)

2016. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
0%

de érdekes hogy a fene nagy erkölcsi érzéke a kérdezőnek előbbre tart néhány ÉRTÉKTELEN arany nyakbavalót mint egy emberi életet.


Remélem benned is megkezdődött már a karcinogenezis

2016. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 A kérdező kommentje:

Megköszönve a "tárgyilagos" érveléseket, a nekem jót kívánóknak a jókívánságaikat sokszorozva viszonozva, ideírok egy cikk linkjét.

Elolvasásra ajánlanám.

Remélem, nincs baj sem az elolvasással, sem a szövegértéssel. :)


[link]


Nem én írtam.

Engem az egész nem is érdekelt volna, ha egy honlap megnézése során lépten-nyomon nem bukkantak volna föl rendre K.L.-t ócsároló cikkek, egyre bicskanyitogatóbb, hergelős hangvételű címekkel...


A honlap, képzeljétek: a köpönyeg. hu. (!!!!!!)

2016. ápr. 8. 19:24
 36/74 A kérdező kommentje:

Azért az előbb jelzett cikk hozzászólásai közül jó néhányat, a másik véleménycsoportét is illene megismerni netán átgondolni.

Három személyét fogom idemásolni.


1.) NEVE: 1234567890987654321 


1234567890987654321 2016.04.08. 01:43:36


"Az edző erőszakolt.

Megbüntették, börtönben volt.

Utána, mivel tehetséges volt, tovább folytatta a sportpályafutását.

Később edző lett.

Foglalkozott gyerekekkel és nem ártott nekik, hanem hírességet faragott belőlük.

Ergó jó útra tért, hasznos tagja lett a társadalomnak és még erkölcsi bizonyítványa is van erről.

Közben eltelt fél évszázad, minden bűncselekmény elévül ennyi idő alatt, kivéve a zsidó állampolgárok elleni 2. világháborús mészárlást, elvégre ők a kiválasztott nép. OK. Elvileg ezt tartja korrektnek ez a társadalom.


Akkor most mégis mi a probléma?! Mi a fenéért került ez most elő? És ki a fenét érdekel?!


A liberális értékrend hívei hangoztatják legfőképp, hogy a bűnösöket nem büntetni, hanem jóútra téríteni kell. Sikerült. Vagy most akkor inkább mégis lőjük hirtelen agyon, vagy mi legyen?! Nem ártana már eldönteni végre!

Én konzervatív vagyok, aki szándékosan, szexuális, vagy egyéb aljas indokból, vagy anyagi haszonért ölt, lógassuk fel. A hazaáruló titkos ügynököket és a szexuális erőszaktevőket is. Az edző az én értékrendem szerint 50 éve halott lenne, probléma sem volna, meg sportsikerek sem.

Jobb lenne? Fene tudja, de nektek az én értékrendem nem tetszik. Aggódtok minden bűnözö jogaiért. Hirtelen az edzőnek most nem járnak a jogok, melyeket oly vehemensen védelmez minden liberális? Nem álságos ez egy csöppet, t. liberálisok? Vesd össze, a norvég tömeggyilkos náci karlendítéssel küzd épp az emberi jogaiért a börtönben. Az nem zavar senkit?!

Szerintem:

Bárki, aki gyerekekkel foglalkozik csak és kizárólag erkölcsi bizonyítvánnyal, pszichológusi szakvéleménnyel tehesse. Ja és heterónak kötelező lennie mindenféle fertőző betegség (különösen a szexuális úton is terjedők, aids, hepatitis, stb.) nélkül.

Aki ezt a véleményemet nem osztja, az viszont ne ugasson 50 évvel ezelőtti erőszak miatt, főleg ha közben a többségi szexuális normáktól eltérőket közben erkölcsösnek tartja. Képmutatás.

......és kimaradt, a büntetlen előélet is kötelező tanároknál, bár ugye ez logikus.

Dehát ugye a cuculizmusban a sportsiker minden erkölcsi véleményt felülírt. Akárcsak ma a t. liberális kollégáknál a pártutasítás, vagy a zseton. Nehéz más mozgatórugót látni az események mögött, v.ö. ki a fenét érdekel mi a fene történt >50 évvel ezelőtt. Az ítélet megvolt, a büntetés megtörtént, stb.

Vagy aki most kijön a börtönből küldjük vissza még egy körre? Csak hát szegény bűnözők akkor egyből emberi jogokért kiáltanának. Na meg a jogvédők! Hű! Akkor várjunk meg egy legközelebbi nőmegerőszakolós ügyet és akkor összecsaphatnak a feministák, az erőszaktevők jogaiért kiáltók meg a liberálisok. Menjetek ölre is, úgy lesz jó. Én meg előveszem a géppuskát, mert szerintem ti mind hibbantak vagytok egytől egyig és ha felém közelítetek, tüzet nyitok rátok önvédelemből. Gerinctelen önző férgek vagytok és pillanatnyi érdekből lesz szerintetek a fekete fehér és viszont. "

2016. ápr. 8. 19:31
 37/74 A kérdező kommentje:

[link]

2.) NEVE: Közbiztonsági Szilárd


Közbiztonság Szilárd 2016.04.08. 03:19:19

Végre egy újságíró, aki nem követi a sakálokat, és megemlíti azt is, hogy mi van, ha az eset nem is történt meg.


Több helyen lehet olvasni, hogy az állítólag megerőszakolt nő szülei magas rangú rendőrök voltak, és bár erőszak valójában nem történt (a csaj nagyon is benne volt a buliban), a szégyen (akkoriban a szüzesség elvesztése, pláne olyan haladó gondolkodásúaknál, mint a Horthy-rendszerben szocializálódott, 40-50 éves rendőrök) elkerülése érdekében perelje be erőszakért a 3 úszót.

És ha 1961-ben egy főrendőr azt mondta a bírónak meg az ügyésznek, hogy valakit el kell ítélni, azt elítélték.


A büntetett előélet nem egy életre szól, hanem a kiszabható maximális ítélet időtartamától függő idő elteltével automatikusan törlődik. Tehát ha kapott az illető 3 évet olyasmiért, amiért 5 év a maximum, akkor a 3 év letöltése (vagy ha rövidítik valamiért, akkor annyi) + 5 év után már nem számít büntetett előéletűnek, kaphat erkölcsit. (......)


Egyébként nagyon tetszik, hogy ennyi erkölcsös (erkölcscsősz) ember él ebben az országban, akik mind makulátlan életet élnek, és úgy érzik, elítélhetnek bárkit azért, amit egyszer tett (vagy nem tett).


Pedig van ez a Jézus nevű mesehős, annak volt valami híres mondása arról, hogy ki vesse kire az első követ.

Erről mintha még ennek a mesének a hívei is elfeledkeznének nagy löttyös indulatukban.

Éééérrrdekes, nem?


Miért pont fiatal nők közé nem?

Nem gyereket erőszakolt (ha erőszakolt).

(Azért én az 1961-es bíróságban és annak ítéletében, ha tényleg főrendőr volt a vádló (meg persze ez esetben a rendőrség által gyűjtött bizonyítékokban) nem bíznék meg teljes mértékben.)


Most ugyan már állítólag nem él az állítólag megerőszakolt nő, de 1990-től kezdve lett volna ideje, hogy előálljon a váddal, mert Kiss már akkor is sikeres és ismert ember volt.


Az egyébként fel sem merült senkiben, hogy esetleg Kiss László igazat mond, és meghurcolták egyszer valamiért 55 éve, amit nem követett el, és most meghurcolják érte még egyszer?


Azért 1961-ben simán rábizonyították volna Jézusra meg Buddhára is, hogy csoportos nemi erőszaktevők, ha egy főrendőr azt adja ki ukázba, sőt, mindkettő be is vallotta volna.

Ha mégis így lenne, minden itt vádaskodó szembeköpné magát?


(Aki ugyanis ilyen erőszakolós típus, az általában nem változik meg, pláne ha még súlyos ítéletet sem kap, és az élete sem szenved nagy hátrányt miatta. De Kissre az elmúlt 55 évben még csak halvány említés szintjén sem történt ilyen irányú utalás, még Szepesi Nikoletta kitálalós botránykönyvében sem. Persze biztosan csak véletlen, vagy Kiss mindenkit megfélemlített.

Azt ugye fel sem tételezhetjük, hogy netán igaza van...


Nem mondom, hogy tutira igaza van, mert én sem voltam jelen az esetnél, de azért egy rövid gondolkodást megérdemel ez a lehetőség is, nem?)


Azért ha vettél volna egy kis fáradságot a gondolkodásra, rájössz hamar, hogy nem így van.


A zsarolás lehetett az, hogy akkor most 3 évig sitkó, és nincs versenyzés (aki versenyzett valaha, az tudja, hogy ez mekkora kiesés 21-22 évesen), de akár még azzal is, hogy SOHA többé nem sportolhatnak, ha nem azt teszik, amit a hatalom mond. Nincs külföldi versenyzés, amivel valójában a pénzt keresték (nem a versenydíjakkal, a csencseléssel, hoztak egy táskányi szajrét, amit eladtak a butikosoknak).

Sőt, normális munkájuk sem lesz, mert börtönviseltek.

Merthogy akkor itt épp olyan rendszer volt, hogy ha felülről leszóltak, hogy XY-t nem lehet felvenni, akkor nem vették fel.

Volt olyan ismerősöm, akit középiskolából csaptak ki azért, mert visszaütött az őt megpofozó igazgatónak, akinek véletlenül a városi KB-titkár volt a bátyja. Nos, a srácot utána az ország egyetlen középiskolájába sem vették fel, jó tanulmányi eredmény meg egyébként jó magaviselet ellenére. Pedig ez már a 80-as évek eleje, egy jóval enyhébb rendszer volt.

Szóval bizony lehetett ott zsarolni rendesen még börtönbe csukás után is. Persze csak azokat, akik előtt egyébként volt valamilyen távlat.


Közbiztonság Szilárd 2016.04.08. 13:01:04

Az állítólag megerőszakolt nő is zsidó volt.

Bár vannak olyan híresztelések is, hogy az erőszakolási perre azért volt szükség, mert a csaj teherbe esett a pasijától (azaz nem a 3 vádlott valamelyikétől), és akkoriban abortuszt csak igen súlyos esetekben engedélyeztek, az egyik ilyen az volt, ha a terhesség erőszak következménye.

Ez aztán meg is magyarázná, hogy miért engedték ki őket ilyen hamar, és miért nem tört kerékbe egyikük karrierje sem.


Közbiztonság Szilárd 2016.04.08. 17:53:00

Az "annak rendje és módja szerint elítélik" 1961-ben azért kicsit más volt. Akit el akartak, azt elítélték. Simán lecsukták volna betonstabil bizonyítékokkal alátámasztva Jézust is szexuális bűnözőként, ha az az ukáz.

Gondolom, utána meg azért folytathatta, mert sportolóként szükség volt rá.

Esetleg az is lehet, hogy bevállaltak egy ilyet, hogy a csaj elmehessen abortuszra, ők meg Nagyfán (ami azért inkább munkaterápia, mint börtön) letöltöttek némi időt, talán még edzeni is kijárhattak.


1963-ban meg törölték a priuszukat is a szabaduláskor.

Ha szexuális bűnöző lenne, akkor 1970 óta, amióta lányokat edz, csak kiderült volna néhány eset, hogy kit hogy dugott meg vagy kényszerített ilyesmire.

De egy ilyen sem derült ki. Ha jól tudom, a felesége az egyik tanítványa lett aztán.

Jean Sol Partre-nak: 

Nincs lányom, de simán vinném, ahogy Egerszegi meg Kovács Ági is nála edzett, és nem nagyon borogatják a bilit, hogy hát őket molesztálta volna Kiss.

És 45 év alatt csak kiderült volna, ha van ilyen, de még Botránykönyv Niki sem írt róla semmit.

Tényleg keselyűk vagytok.

2016. ápr. 8. 19:39
 38/74 A kérdező kommentje:

[link]

3.) NEVE:bbjnick


bbjnick ·  [link] 19:29:18


@Jean Sol Partre-nak:  Az én erkölcsi értékítéletem szerint a csoportos nemi erőszak az egyik elképzelhető legaljasabb dolog, amit ember elkövethet. De most nem a személyes erkölcsi értékítéletemről van szó, hanem a társadalom erkölcsi értékítéletének működéséről.


Azok, akik most Kiss meglincselésén munkálkodnak, ugyanúgy esnének nekem, mint most Kissnek, ha hasonlóan járnék el, mint ők, és megbízhatatlanságára hivatkozva nem alkalmaznék a vállalkozásomban egy börtönviselt cigányembert.


Ha egy társadalomban az erkölcsileg elfogadható és elfogadhatatlan mértékévé az válik, hogy ki tudja a másikat hangosabban és kitartóbban vádolni és befeketíteni, ki tudja a tömegek lincshangulatát jobban feltüzelni, akkor annak a társadalomnak régen rossz.


bbjnick ·  [link] 14:04:20


"A ma hatályos Büntetőtörvénykönyv X. fejezete foglalkozik az ítéletekhez kötődő hátrányos jogkövetkezményekkel, illetve a mentesítéssel. (...) ...akit egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztésre ítéltek, azoknál a büntetés kitöltését követő öt év elteltével mentesülhetnek. (...) A törvény úgy fogalmaz, hogy „a mentesített személy büntetlen előéletűnek tekintendő, és - törvény eltérő rendelkezése hiányában - nem tartozik számot adni olyan elítéltetésről, amelyre nézve mentesítésben részesült."


Azaz, ha én együtt dolgozom valakivel vagy alkalmazok valakit, aki büntetett előéletű, de a jogkövetkezmények alól már mentesült és értesülök börtönviseltségéről, majd erre hivatkozva elküldöm vagy infómat kikotyogom, nyilvánosságra hozom, akkor megsértem az ő személyiségi jogát. 



bbjnick ·  [link] 16:38:01


"Az eset jogi megítélésének összetettségére, illetve a bűncselekmény áldozatának jogai, valamint más érintettek személyes adatainak védelmére tekintettel felhívom a sajtótermékek szerkesztőségeit és kiadóit, valamint mindazokat, akik az üggyel összefüggésben bármilyen dokumentummal vagy információval rendelkeznek, hogy az eljárás lezárultáig újabb részletek nyilvánosságra hozatalától tartózkodjanak."

mandiner.hu/cikk/20160408_peterfalvi_attila_a_sajto_egyelore_ne_kozoljon_ujabb_reszleteket_kiss_laszlo_ugyeben


A média rákapatta a csőcseléket a (jelenleg még csak virtuális) lincselésre. Eredetileg politikai célokat szolgált az alemberi tömegek hergelése, de ma már szerintem rég túl vagyunk ezen. Senki sincs biztonságban, bármikor, bárkit bedarálhat a média, hogy aztán a cafatait koloncként odadobja a csőcseléknek, hogy azok vonszolhassák, téphessék, marakodhassanak rajta. Ha ez így megy tovább, rövidesen meglesznek az első valós áldozatok is; a tömeg embereket fog lincselni az utcán vagy megostromolja a házaikat és ott végez velük stb.



bbjnick ·  [link] 18:13:25


Meglehet, a "dolgok" ennyire egyszerűek; némi pozícióharc, szakmai irigység, effélék?


"Meg­van, ki sú­gott Kiss Lász­ló­ról

(...)

Gyárfás Tamás régi ellenfele, égi nagy ellenfele robbanthatta ki Kiss ügyét a magyar sajtóban. Mint ismert, az úszók szövetségi kapitányáról a Privát Kopó magazin írta meg az "uszodai berkekben" ismert történetet,hogy a szakember 1961-ben csoportos nemi erőszak miatt börtönbüntetést kapott.

(...)

De vajon ki "súghatott" az újságíróknak? Minden jel arra utal, hogy az úszóelnök Gyárfás Tamás rendszerét évek óta kritizáló, tavaly az elnökségre is pályázó Hornyák Viktor volt a "felbujtó".

"Néhány éve, némi ital elfogyasztása után mesélte a történetet egy, a kapitányhoz közel álló edző. Ez nem személyes ügy, de az ilyen emberektől meg kell tisztítani az uszodát" - nyilatkozta a Borsnak a szakember, aki szerint a 75 éves Kissnek nincs helye a magyar sportban.

"Csak az lep meg, hogy eddig mélyen hallgattak róla. Mellesleg már másfél évvel ezelőtt a Facebook-oldalamon írtam a történetről, s azóta is megpróbálom felmelegíteni. Talán most ért el arra a pontra a magyar társadalom, hogy szóba lehet hozni a régi ügyeket."

(...)"

2016. ápr. 8. 19:46
 39/74 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit akarsz ezzel. Ha csevegni, hozzászólni a témához, menj azokra az oldalakra, amiket belinkeltél. Ez egy kérdezős oldal, ha nem tetszenek a válaszok, érvelj, vagy töröltesd a kérdést - a válaszolók burkolt vagy kevésbé burkolt minősítgetése meglehetősen szánalmas megoldás.

A konkrét kérdésedre egyébként ott a válasz az utolsó idézett szövegben, most már elmehetsz aludni.

2016. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 A kérdező kommentje:

Ez aztán a gyorsolvasás és szövegértés..

Gratulálok....

2016. ápr. 9. 07:51
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!