Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichopata lennék?

Pszichopata lennék?

Figyelt kérdés
Igen csekély mennyiségben tudok érzelmet kimutatni. Lényegében nincs is igazán mit kimutatnom, mert alig érzek valamit. Például legutóbb, amikor temetésen voltam, akkor magamban elkezdtem nevetni a kántor(vagy ki) hangján, mert számomra vicces volt, ahogyan énekelt. Nem bírtam nem nevetni. Nemigen tudom sajnálni az állatokat, az embereket pláne nem. Röviden, tömören ez a lényeg velem kapcsolatban.

2016. ápr. 15. 20:55
1 2
 11/18 elwera ***** válasza:
Egy pszihopata állítólag nem szokott soha szorongani.
2016. ápr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#10 Nem minden pszichopata öli meg a kutyáját, sőt, többségük nem is veszélyes ilyen szinten. Lehet, hogy pszichopata vagy, lehet az is, hogy szociopata, sőt, lehet, hogy csupán egy kisebb érzelmi intelligenciával megáldott ember. Ezt ennyiből nem lehet eldönteni, még a pszchológusok sem tudják mindig.
2016. ápr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy alexitímiás vagy:


[link]

2016. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Érdekes felvetés, erről még nem hallottam.
2016. ápr. 16. 20:02
 15/18 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de nem biztos. Ha úgy gondolod, nem igazán érzel semmit, akkor előfordulhat, hogy így van. Ha biztosan szeretnéd tudni, akkor talán érdemes lenne beszélgetned egy pszichológussal, ő meg tudná mondani, hogy az vagy-e.


De, ha esetleg pszichopata lennél, az sem feltétlenül jelent rosszat. Addig semmi gond nincs, amíg nem akarsz megölni senkit.


#10: "Ha pszichopata lennél valszeg már kiderült volna."

Ez nem biztos. A pszichopaták sokszor jól be tudnak illeszkedni, mert egyáltalán nem látszik meg rajtuk, hogy azok. Lemásolják a viselkedést, úgy tesznek, mint minden ember. A különbség az, hogy nincsenek érzéseik, bűntudatuk. Általában magasra törnek, pl. cégvezetők.

Persze, vannak olyan pszichopaták is, akik az erkölcsi normákkal sem törődnek, és lelkiismeret nélkül ölnek embereket, meg mindenféle beteg dolgokat csinálnak.


#13: Erről még nem is hallottam. Ha jól értem, itt inkább arról van szó, hogy vannak az illetőnek érzelmei, csak nem tudja őket azonosítani. Hogy a kérdező meg tudja-e érteni az érzéseit, csak ő maga tudhatja. Jó hogy belinkelted, mert máshogy nem is hallottam/hallottunk volna róla.

2016. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

A pszichopaták sokszor manipulatívok. Mivel az agyuk érzelem központja nem működik, ezért megjátszák az érzelmeiket, hogy másokat befolyásoljanak. Úgy tudom, hogy legtöbbször precízek és nem spontánok. Ilyesmiről nem írtál. Nem biztos, hogy az vagy, ezt egy esetből nem lehet megállapítani. Beszélj szakemberrel, más is lehet a dologban, nem kell egyből pszichopatának beállítani magad.

(Kicsit morbid, de mikor én ilyeneken gondolkoztam, azzal teszteltem, hogy hogyan reagálnék a szüleim halálára. Ha még akkor sem érzel semmit, akkor lehet tényleg van valami bajod)

2016. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Pszichopata vagyok,papírom van róla.Ha van esetleg kérdésed,akkor privátban tudok válaszolni.
2016. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Attól még nem leszel pszichopata, mert jellemző rád 1 a sok pszichopátiára jellemző dolog közül...

Egyébként ha pszichopata lennél, nevetni se nevetnél ilyen dolgokon, szóval nem vagy az.

Egy pszichopata amúgy se érez úgy, hogy "Nemigen tudom sajnálni az állatokat, az embereket pláne nem", nem tesz különbséget... ugyanazt érzi akkor is amikor eltör egy tányért, vagy meghal valakije, vagy elpusztul a kutyája. Nincs olyan, hogy egyiket nem sajnálja, a másikat meg PLÁNE nem; egyiket sem sajnálja, és ennyi.

2016. máj. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!