Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopata lennék? Vagy mi...

Pszichopata lennék? Vagy mi van velem?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és találtam egy cikket, arról "honnan tudod, ha pszichopatával van dolgod", kíváncsiságból megnéztem és meglepődtem, mert volt, ami teljesen illett rám. Vagyis inkább csak felnőttek társaságában van ez, a velem egykorú barátimmal "normális" vagyok, de szinte állandóan felnőtt barátokat keresek és szeretnék, magam sem tudom miért. Szóval először mindig nagyon megnyerő vagyok, akár a tanárok, akár más felnőtt társaságában, ezt onnan tudom, hogy szokták mondani, hogy milyen értelmes, érett és okos vagyok stb, de ha valakihez egy kicsit közelebb kerülök, akkor elkezdem rápakolni a problémáim egyre többet és többet, mert jól esik a törődése, ha már nem törődik velem annyit képes vagyok akár hazudni is csak, hogy figyeljen rám. Ha Neki ebből elege lesz és elveszítem, akkor sose szoktam hisztizni, elfogadom, viszont belül rettenetesen fáj és haragudni is szoktam, főleg akkor, ha előtte megígérte Nekem, hogy mindig mellettem lesz,(néha bosszút is tervezek, de sosem tudnék ártani senkinek) a harag elég hamar elmúlik és a fájdalom szokott maradni. Zaklatni sem szoktam ilyenkor már az illetőt, egyetlen egy dolog van, amit csinálni szoktam és tök beteges, hogy ha tudom az illető lakhelyét/munkahelyét néha elmegyek arra, hogy hátha látni fogom és, ha látom, akkor az olyan boldogsággal tölt el....nem baj, ha nem vesz észre, ha köszönni sem köszönünk egymásnak, láttam és ez bőven elég. Így könnyebb elviselni a hiányát és szép lassan elmúlik az erős kötődésem iránta, akkor pedig ezt is befejezem. Olyan dolgok nincsenek, hogy állatokat ölnék még egy legyet is sajnálok leütni, embernek sem tudnék ártani semmilyen formában, hazudni bár szoktam, de egyáltalán nem tudok szemrebbenés nélkül és profin, nem érzem tökéletesnek és hibátlannak sem magam, tudom, hogy nem vagyok normális. Igazából csak ez a felnőttekhez való erős kötődés a bajom és, amiket emiatt csinálok. Most keresek pszichológust, de addig is érdekelne ti mit gondoltok?! Félek, hogy pszichopata vagyok és sosem leszek normális, pedig nagyon szeretnék változni.
2016. márc. 11. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy ettől pszichopata lennél, ezeknek a nagyrésze igaz rám is, kivéve hogy a felnőttek társaságát keresném. Inkább csak jól esik ha valaki törődik veled és úgy érzed fontos vagy valakinek, ez pedig szerintem normális...
2016. márc. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 J Lukenem válasza:
vizsgáld meg a szüleiddel való kapcsolataidat. van édesapa? van édesanya? ha igen, figyelnek ők rám? ha igen, olyan mennyiségű és minőségű szeretetet kapok amilyet én igénylek? próbálj rájönni hogy honnan és mi okból fakad ez a mohó figyelem utáni vágy. nincs veled semmi baj sem, csupán sérült a kis lelked. ha szerzel egy barátot, ne pakolj rá minden terhet. cserébe Te is legyél jó hallgatóság. idősebbekkel talan azert vagy más, mert oda nem tudsz kötődni. legalabbis máshogy, mint a kortarsaidhoz. legyél elfogadó mindenkivel szemben, haragot sose őrizz! bocsáss meg mindenkinek, főként MAGADNAK! és szeresd önmagad.
2016. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!:)

Idősebbekkel vagyok csak ilyen, a velem egykorú barátaimmal, ahogy írtam normális barátságokat tudok kialakítani, nincs semmi túlzott kötődés, nem terhelem őket a problémáimmal stb... De csak úgy érzem magam "teljesnek", ha van egy-két felnőtt az életemben, ismerős, tanár akárki, akivel beszélgethetek, akiben megbízhatok, aki mellettem van.

2016. márc. 11. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem vagy pszichopata.

Szerintem szeretethiányod van.

2016. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nem olvastad el rendesen a cikket. A pszichopata, nem szeret, nem tanul, nem szorong. A pszichopata nem azért hazudik, hogy figyeljenek rá, hanem, hogy érvényesítse az akaratát, azzal sincs tisztában, hogy miért rossz hazudni.
2016. márc. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elég rövid, elcsépelt cikk volt, de mivel 1-2 pontban magamra ismertem, eléggé megijedtem. De köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon megnyugodtam. Bár ettől még érzem, hogy nem teljesen normális, ami velem van, de remélem majd a pszichológus segítségével sikerül megtalálom mindennek az okát és megoldást találok rá, vagy legalább megtanulom egészséges szinten kezelni
2016. márc. 11. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!