Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember képes gyökeresen...

Az ember képes gyökeresen megváltozni a maga kedvéért?

Figyelt kérdés

Sokan szenvednek az önbizalom hiányától. Úgy gondolom én is közéjük tartozom. Nem vagyok boldog. A végletek embere vagyok. Vagy kifulladásig hajtom magam hónapokig, vagy otthon heverészek. A külsőmmel egyáltalán nem vagyok megelégedve, de van egy csodálatos vőlegényem, aki minden nap elmondja milyen gyönyörű vagyok. Egy hónap múlva lesz az esküvőnk. Boldognak kellene lennem.


Nincsenek barátaim, de rokonokból nincs hiány, rengeteg családtaggal tartom napi szinten a kapcsolatot, de azért a barátság az mégis más. Miért nem vagyok képes barátokat szerezni?


Önsajnálatba sűllyedtem? Ki lehet ebből mászni? Másnak hogyan sikerült?


A problémáimat nekem kell megoldanom, de azt hiszem túlnőttek rajtam. Nem hinném, hogy depressziós lennék, mert azért vannak jó pillanataim, de sokat sírok, sokat mérgelődök, szeretnék ezen változtatni. Hogyan kezdjem?


2016. ápr. 17. 17:49
 1/3 anonim válasza:

Az önbizalomhiány tényleg nagy akadály, de próbáld a szépet keresni magadban. Nehogy azt hidd, hogy ez beképzeltséget jelent, mert nem.


Ha nincsenek barátaid, az nem csak a te hibád lehet. Van olyan közösség, ahol nehéz, van olyan, ahol könnyű a barátkozás. Próbálj barátkozni, légy te a kezdeményező! Próbálj meg kedves és mosolygós lenni, még akkor is, ha nehéz. Így az emberek nem tartanak tőled és szívesebben is barátkoznak.


A sírás nem baj. Olyat is hallottam, hogy megkönnyebbülsz tőle. Azt is jelenti, hogy érzékeny vagy, ami jót jelent, vagyis hogy vannak érzéseid.


Az ember szándékosan akkor változik meg, ha kigúnyolják, vagyis próbál beilleszkedni, hogy ne legyen különb. De akkor is, ha egy szerettünk mondja el a hibánkat. Olyankor az ő kedvéért próbálunk megváltozni.

2016. ápr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak magad miatt tudsz gyökeresen változni. És ha igazán akarod, és keresed is a megoldást, akkor menni is fog.


Esküvő... Ti szerveztétek? Azoknál az ismerőseimnél, akik maguk szervezték, hasonlóképp láttam ezt a "boldognak kellene lenniük" hatást, csak annyira túlhajszolták magukat a szervezéssel, meg, hogy minden szuper legyen, hogy már a lelkesedés átcsapott egy olyan állapotba, mint mikor a munkától vagy kifáradva. Végülis ez is "munka", csak ugye ezt magadnak csinálod. :-) Nem lehet, hogy téged is ez terhelt meg?

2016. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
csak a saját kedvedért tudsz megváltozni
2016. ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!