Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen típusú emberek...

Ti milyen típusú emberek vagytok? Akit ha igazságtalanság éri szóvá teszi, úgymond "balhézik", vagy inkább leléptek?

Figyelt kérdés
Gondolok pl. egy étteremre, ha beültök elkezd a pincér bunkózni, szóvá teszitek, vagy inkább fizettek, majd azt mondjátok: többet nem jövök ide. Vagy akár munkahelyen: megmondani valakinek hogy így meg úgy beszéljen veletek, nem a kutyája vagytok, vagy inkább levegőnek nézitek az illetőt, vagy néztek új állást? Melyik a jobb szerintetek?
2016. ápr. 30. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a csendesen eltűrő kategóriába tartozom inkább, bár volt hogy beszóltam, ha nagyon felidegesítettek. Nem szeretek balhézni, konfliktusba keveredni. De azért vannak határok.
2016. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk én is ez vagyok, tűröm aztán egyszer betelik a pohár. Bár aki a fejébe hogy a másikat idegesíti, az egyre törekvőbb ezen a téren.
2016. ápr. 30. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóvá teszem majd eltűnök. Múltkor is leugattam a főnökömet, mert odajött és elkezdett b+ olni, jogtalanul és oktalanul.


nos nem szokásom a vita és próbálom mindig megtalálni a békés utat, de ott úgy felemeltem a hangomat, hogy még az emeleten is hallották.


jogtalan számonkérést nem tűröm.

2016. ápr. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég indulatos tudok lenni, ha valaki megalázóan vagy igazságtalanul próbál bánni velem, sosem szoktam hagyni magam, igazából sokszor vágyom is erre, fűt ennek az izgalma, hogy eltapossak valakit, aki megérdemli, legalább nem olyanon vezetem le a feszültséget, akit szeretek.
2016. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen nyuszi voltam, de úgy a harmincas éveim elején valami kattant az agyamban és azóta mindent szóvá teszek. Egyszer arra mentem haza, hogy valaki kaparászik az ajtómon, hívtam a rendőrséget és elkezdtem követni az illetőt.. már nem félek érvényesíteni a jogaimat, sőt, lassan arra kell figyelnem, hogy azért ne vigyem túlzásba.
2016. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki beszól, megpróbál keresztbe tenni, vagy keresztbe tesz, nem reagálok sehogy, csak nézem őt, és tervelek valamit (általában manipulálással érem el), elintézem hogy másokkal konfliktusa legyen, és hogy szívjon. Általában nem szoktak ilyenek után keresztbe tenni nekem, sőt, félnek is.
2016. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az a fajta vagyok, aki mérlegel, hogy mennyire zavaró vagy fontos a dolog. Volt, amikor visszaszóltam, vagy megjegyeztem az igazságtalanságot, de igyekszem mindig diplomatikus lenni. Pl. most munkahelyen volt egy olyan szitu, hogy az egyik munkatársunk félreinformált minket egy másik kollégával, mi emiatt rossz infót küldtünk ki olyan embereknek, akik nekünk dolgoznak, és a kliens azt akarta, hogy ne fizesse ki a cég azt a munkát az embereknek. Ráadásul a félreinformáló kolléga, még amikor szembesítettük is a dolgokkal, akkor is mismásolt, hog azt nekünk érteni kellett volna meg ez silány munka lett blablabla (ráadásul a srác nem is a főnökünk volt, hanem kb. hasonló szinten, csak másik egységnél). Mi ezt megmondtuk neki, hogy ez így nem megy, és ki kell fizetni azokat az embereket, mert a cég fogja megszívni (rajtunk kívül, mert mi vagyunk a dolgozóinkkal konstans kapcsolatban)... és aztán továbbvittük az ügyet a vezetésnek.


Szóval attól függ, mennyire pitiáner a dolog, mi forog kockán. Alapvetően nem szeretek konfrontálódni, és tökélyre fejlesztettem azt, hogy ne tudjon felidegelni egypár dolog. Ha naggggyon bunkók velem vagy nagyon nagy igazságtalanság ér (amiben több is veszhet, mint a következő pillanatbeli lelkiállapotom), akkor viszont kiállok az igazamért.


Az más kérdés, hogy a munkahelyi példánál az említett illető a főnököm-e, vagy nem. Ha igen, akkor nem érdemes szítani a balhét, mert ha olyan típus, és megtudja, akkor egy életre megkeserítheti az életemet azzal, hogy rossz referenciát ad. Akkor inkább, ha tényleg a munkámat veszélyezteti az illető bunkósága, mennék más munkahelyre.

2016. ápr. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Visszaszólók, de alapvetően nem nagyon szoktam konfliktust kezdeményezni.
2016. máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!