Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 23 éves vagyok, de félek a...

23 éves vagyok, de félek a felnőtté válástól. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,és még itthon lakom. Egyszerűen fogalmam sincs,hogy induljak el a nagybetűs élet felé. Márpedig néhány hónap múlva kollégista leszek,de félek az egésztől. Hogy hogyan fogok több emberrel egy szobába lakni,hogyan fogok gondoskodni magamról még akkor is,ha kapok pénzt itthonról.. mert azért bennem van az is,hogy most már nem igazán akarok a szüleimtől függni,hiába vagyok még "rájuk szorulva".

Szval úgy cakkum pakk az egész "felnőtt" úton úgyérzem,képtelen leszek elindulni,és el fog a félelem,ahogy napról napra közeledik a szeptemberi sulikezdés. Amúgy is alig mozdulok ki itthonról,kevés barátom van. Most meg hirtelen a nyüzsgő fővárosban találom majd magam,aztán még szobatársaim is lesznek a koleszben,szóval mondhatni alig leszek egyedül,mint ahogy azt itthon megszoktam. Hogyan edzek a nyáron erre az egészre ? Hogy készüljek fel egy ilyen (számomra) nagy léptékű változásra ? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!


23/F


2016. ápr. 30. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Ómájgád! Tudod én mit nem adnék azért, hogy elkerüljek itthonról? Budapestre meg pláne. Ha lenne elegendő pénzem az lenne az első hogy költözök. Gondolom egyetemre mész. Hát basszus, ezért rinyálni... én számolnám a napokat.

19l

2016. máj. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Ne válj felnőtté.
2016. máj. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Értem mire gondolsz,annyit tehetsz,hogy nem parázol rá,lehetőségként,jó dologként tekintessz rá.Hidd el mindent meg tudsz oldani majd!

Én 24 lány vagyok,most fogok venni a párommal házat,3 éve lakunk együtt ketten,előtte meg barátnőimmel raktam albiba.Kemény volt,de élveztem.Viszont a házvásárlástól besz.rtam most én is.

2016. máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerencsére nem mindenki olyan korlátolt, mint az 1. válaszoló.
2016. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, miért korlatolt az első válaszoló. Fejtsd ki.
2016. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Én azt hittem,hogy 20 éves lányként gáz ez.de most megnyugtattál,hogy te 23 éves fiúként vagy ilyen xD.
2016. máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Bírom amúgy, hogy mindenki le van pontozva. De arra megy a 75%, aki azt írja, maradj gyerek.


Egy kicsit sem érzitek nevetségesnek, hogy egy 23 éves fiatalember olyanokon stresszel hogy majd több emberrel kell egy szobában laknia, hogy magáról kell gondoskodnia úgy hogy KAP PÉNZT OTTHONRÓL? Én nyaranként a kukoricaföldön szenvedtem azért, csak hogy egyáltalán legyenek ruháim. Mert a szüleim nem tudták biztosítani, hogy emberien nézzek ki, hogy ne szakadt kopott ruhákba járjak.

1-2 éven belül el kell húznom itthonról, mert anyámnak már a terhére vagyok. Pénzt sose fogok kapni, max. ők kérnek majd tőlem mint általában.

Ha ilyen sorsom lenne, én én lennék a legboldogabb...

2016. máj. 3. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
-én*
2016. máj. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szedd össze miket nem tudsz, mitől félsz. Ezeket összeírod, es mindegyikre talalsz valami megoldást, vagy elkezdesz gyakorolni.


Pl nem tudsz csekket befizetni? Fogsz egy csekket és postán beállsz a befizetések sorba. Amit kapsz, azzal távozol.


Nem szoktál bevásárolni? Most te mész boltba. Először abba amelyiket ismered, utána abba amennyikben még nem jártál.


Éhen halsz ha elfogy az otthoni az otthoni dobozos kaja?

Még nyáron tanulj meg rántottát sütni, meg tejberizst pl.


Ha elakadsz, írsz gykra. Mennyi lehet 1kg krumpli? Hogy takaritsd ki a wct? Stb mindenre van válasz neten.


Szerinted én hogy kezdtem? Egyetem elején nem mertem boltba menni, mert nem tudtam fejből hogy abban a boltban merre van a pl sampon.

Most meg arrs vágyom hogy teljesen függetlenedjek otthonról, csak oda lett az első munkahelyem és nagyon zavar hogy emiatt fuggök az otthoniaktol.

Majd kialakul. Nyugi. Egyre bővülni fog a komfortzónád.


Hányan lesztek egy szobában? Nem fognak megenni, hidd el. Mitől tartasz a kolitól?

2016. máj. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#7: Nem, nem tartom nevetségesnek, hogy más embereknek más problémái vannak, mint nekem vagy neked. Valószínűleg a kérdezőnek nem kellett a kukoricaföldön dolgoznia az új ruhákért és más dolgokon ment keresztül gyerekkora során, mint te. Lehet, hogy ezért stresszel a (részleges) függetlenedés gondolatától, és ezért kell neki most megtanulni önállósodnia? Vagy ha 24-25 éves korára jön bele valaki az életbe, az már veszett ügy? Nem nehéz átlátni ezt, ha hajlandó az ember gondolkodni, és nincs ilyen rohadtul elfoglalva önmagával, mint te. Vagy tényleg azt hitted, hogy ha te most megosztod a nehéz sorsodat, az hirtelen meg fogja változtatni a kérdező gondolkodását?
2016. máj. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!