Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 23 éves vagyok, de félek a...

23 éves vagyok, de félek a felnőtté válástól. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,és még itthon lakom. Egyszerűen fogalmam sincs,hogy induljak el a nagybetűs élet felé. Márpedig néhány hónap múlva kollégista leszek,de félek az egésztől. Hogy hogyan fogok több emberrel egy szobába lakni,hogyan fogok gondoskodni magamról még akkor is,ha kapok pénzt itthonról.. mert azért bennem van az is,hogy most már nem igazán akarok a szüleimtől függni,hiába vagyok még "rájuk szorulva".

Szval úgy cakkum pakk az egész "felnőtt" úton úgyérzem,képtelen leszek elindulni,és el fog a félelem,ahogy napról napra közeledik a szeptemberi sulikezdés. Amúgy is alig mozdulok ki itthonról,kevés barátom van. Most meg hirtelen a nyüzsgő fővárosban találom majd magam,aztán még szobatársaim is lesznek a koleszben,szóval mondhatni alig leszek egyedül,mint ahogy azt itthon megszoktam. Hogyan edzek a nyáron erre az egészre ? Hogy készüljek fel egy ilyen (számomra) nagy léptékű változásra ? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!


23/F


2016. ápr. 30. 23:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A kérdező nem részletezte, hogy miken ment keresztül gyerekkorában, talán azért vagy ilyen megértő, mert te is hasonló cipőben jársz és rávetíted a saját problémádat?


Amúgy még az -én* t is lepontozzák... hát ez kész vicc. :DDD

2016. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#11: Tudod mit jelent az a szó, hogy "valószínűleg"? Te kezdted el részletezni az életedet, én meg rámutattam, hogy nem mindenki ugyanazon megy keresztül, ez az oka annak, hogy máshogy állunk az élethez, más dolgok jelentenek kihívást számunkra. Például a kérdezőnek a felnőtté válás kihívás, neked pedig a gondolkodás :)
2016. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Már aki építő jellegű,hasznos tanácsokkal látott el...


Nem,nem kellett tespednem a kukoricaföldön. Habár nem igazán érdekelnek az ilyen hozzászólók,ezen megakadt a szemem. Ki vagy te mégis,hogy csak úgy ítélkezel mások felett ? Meg mit tudod te,miért vannak az embernek ilyen problémái mint nekem ? Egyáltalán nem tudod,mert nem érzed át,és még csak arra sem vagy hajlandó,hogy belegondolj. Korlátolt vagy,sajnállak. :)


Aki pedig azt kérdezte,hogy mi az ami miatt frusztráltnak érzem magam,az az,hogy soha életembe nem mostam magamra,nem tudom hogy kell. Csekket már adtam fel,de bevásárolni sem tudok. Meg visszahúzódóbb vagyok,ez miatt is zavar a sok ember,de erre már tuningolok ;)

2016. máj. 3. 20:48
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Juj, most aztán megmondtad.

Még ha ez a félelem gyerekkori eseményekre és tapasztalatokra is vezethető vissza, akkor is az idő múlásával kéne annyira érettnek lennie az embernek, hogy megpróbál tudatosan változtatni és kilépni az életképtelenségből mielőtt például betöltené a 23-at és mielőtt például kiírna egy ilyen kérdést. Nincs senkibe belekódolva az életképtelenség és nincs olyan elcseszett nevelés amit lehetetlen korrigálni, te mégis úgy állsz hozzá mintha lenne. Egy 17-18 éves tapasztalatlan önmagát kereső személyiségnél meg is érteném, de ő hol volt az évek alatt?

2016. máj. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!