Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért félnek...

Az emberek miért félnek annyira az ingázástól?

Figyelt kérdés
Én 60 kilométerről járok be dolgozni már jó sok ideje. Nekem kifejezetten jól esik, munka után egy kicsit vezetni, közben zenét hallgatni. Néha még akár tovább is mennék a sztrádán, de le kell hajtani. Itt már többször olvastam, hogy az emberek nem szeretnek ingázni, pedig szerintem egyáltalán nem megterhelő az plusz egy óra kocsikázás. Más is így van ezzel?

2016. máj. 2. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is elmondhatom, kis változtatással. Nekem is 60 kilométer volt. Alapból nem szeretek vezetni, nem hogy 12 óra meló után még vezessek haza. Mindegy hol cincog a zene, attól falra mászok. Nem beszélve arról, hogy a fizum nem lett volna elég üzemanyagra.

Mióta felhagytam az ingázással és segélyre mentem, sokkal nyugisabb az életem.

2016. máj. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van, akinek nem éri meg/nem érdemes autóval járnia. Az megy a tömegközlekedéssel, ami tele van tömve, ha egy kicsit is hideg van, esik valami, akkor máris késik, nagyon könnyű lekésni a csatlakozást, nem jár bármikor, van, hogy óránként vagy ritkábban megy, tehát simán lehet, hogy ott vagy a munkahelyeden/iskoládban 50 perccel hamarabb, csak azért, mert a következő busszal 10 percet késnél. Ha csúcsidőben utazol, alig lehet elférni, van, hogy fel sem férsz/fel sem engednek a buszra. Ha magaddal kellene vinned valami nagyobb dolgot, cipekedned kellene, az baromi kényelmetlen, azzal főként nem lehet elférni. Mocsok van a tömegközlekedésen, hazaérsz 8 óra munka és másfél-két óra utazás után, és csak arra vágysz, hogy lezuhanyozz és aludj, mert a munka utáni utazás még azt a maradék kis energiádat is leszívta.

Én utálok ingázni, mert hihetetlenül lefáraszt, és rengeteg hasznos időt vesz el az életemből.

2016. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy szerinted nem megterhelő 1 óra kocsikázás, másnak még simán lehet megterhelő.

Én sem szeretek, rengeteg ok miatt.

Először is, nincs kocsim. Marad a busz, ami miatt kötött az idő, kényelmetlen, olykor tömött és rengeteg kellemetlenséggel jár.

Másodszor, elvesztegetett idő számomra, akárhogy is nézem. 1 óra az életemből naponta arra, hogy csak ülök egy járműben és megyek előre. Helyette szívesen csinálnék mást.

2016. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Külföldön tényleg igénytelenebbek az emberek öltözködés, kinézet terén?

Sokan mondták már, hogy külföldön sokan ízléstelenül és trehányan öltözködnek. Vidéki vagyok, nem tudom, hogy Pesten vagy nagyobb városokban milyen arcok vannak de itt vidéken ha bemegyek a városba egy ilyen igénytelen embert se látok mint amilyenek pl. ezek sztárok:

Ti milyen típusú emberek vagytok? Akit ha igazságtalanság éri szóvá teszi, úgymond "balhézik", vagy inkább leléptek?

Gondolok pl. egy étteremre, ha beültök elkezd a pincér bunkózni, szóvá teszitek, vagy inkább fizettek, majd azt mondjátok: többet nem jövök ide. Vagy akár munkahelyen: megmondani valakinek hogy így meg úgy beszéljen veletek, nem a kutyája vagytok, vagy inkább levegőnek...

Miért hagyják el az emberek az ékezeteket?

SMS-ekben még megértem, mert olcsóbb és gyorsabb. Ha telefonon chatelnek (pl.) Messengeren, az még-még hagyján. Viszont ismerek olyat is, aki még laptopon, számítógépen is úgy ír, hogy nem használja az ékezetes betűket (habár működnek a megfelelő gombok). De miért?

Miért írják ki az emberek?

Igen tudom,hogy ma van anyák napja.Puszta kedvességből írják ki,hogy minden anyuknak nagymamámnak boldog anyák napját?Nem értem minek kell egy random ismerősöd anyukájának boldog anyák napját kiváni és miért nem elég a sajátodnak?Illetve kiírja sok ember,hogy...

Miért másznak bele idegen emberek olyan durva mód a kisgyerekek privát szférájába?

Ma nézelődtem egy turiban és egy babakocsis nő valami ismerősével beszélgetett, általában nem szoktam hallgatni mások beszélgetését de ezt valamiért nem tudtam nem figyelni. Trécselt pár sort ez a két nő, a gyereket szinte teljesen figyelmen kívül hagyva, aztán egyszer...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!