Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen emberről? A kifejtésben bővebb a leírás.

Figyelt kérdés
Első ránézésre egy jókedélyű, humoros, társaságkedvelő, dolgozni akaró embernek ismertem meg (talán valami olyasmi lehet a stílusa, mint a Milliomosban meg az m1-en abban Gundel-féle vetélkedőben annak a biztonsági őrnek). Szinte minden második-harmadik mondatában van egy humoros beszólás vagy egy szóvicc. Viszont amikor kezet fogok vele, akkor úgy szorítja, mintha haragudna rám, felém akarna kerekedni. A fizikai munkáról az a véleménye, hogy az az igazán érdemi munka, a szellemi munkát mintha nem akarná úgy megbecsülni (legalább is ez jön át nekem) , egyes diplomásokra is úgy hivatkozik, hogy "valami agyoniskolázott" (legalább is ez jön át nekem). Az én végzettségem informatikus. Korábban kérdezte, hogy sikerült-e már elhelyezkednem, mondtam igen. Majd később valahogy arra terelődött a mondandója, hogy ő 20 évesen mennyit dolgozott, meg betonozott. Én mondtam neki, hogy ez full respect meg minden, de én szeretnék a saját szakmámban elhelyezkedni. Aztán tovább ment a beszélgetés, elkezdte firatni hogy milyen a munkám, mondtam, hogy gépeket tartok karban meg routereket konfigolok stb. Aztán azt mondta, hogy "...szóval egész nap a gép előtt ülsz?" Mondtam, hogy többnyire igen. Erre azt a kérdést tette fel, hogy lefáradok-e ebben a dologban. Mondtam, hogy azért tud fárasztó lenni ha nagyon sokat kell csinálni. Aztán ordítva azt kérdezte, hogy voltam-e már olyan fáradt, hogy hazaérvén az ágyamig nem bírtam elmenni. Mondtam, hogy annyira nem. Utána megkérdezte, hogy a számítógépen kívül értek-e bármihez is az életben, tudok-e fát vágni, fűrészelni. Aztán olyanokat kérdezett, hogy férfi vagyok-e. Később mindenféle takonynak lehordott, meg a mai fiatalság már nem olyan, mint régen, stb. stb. szöveg jött elő. Mi a véleményetek az ilyen emberről? Hogyan kell kezelni az ilyet és a körülötte kialakuló helyzetet?

2016. máj. 9. 20:10
1 2
 11/11 anonim válasza:

Irigy. Szerintem önértékelési problémái lehetnek, úgy gondolom tudhatja magáról hogy van esze, és hogy mennyi mindenre vihetné, de nincs kitartása, érdeklődése a tanulás iránt, esetleg úgy gondolja hogy hibázott, de ezt nem tudja bevallani magának, ezért irigykedik és lenézi a másikat. Úgy gondolja hogy nem fogja sokra vinni az életben, "átlagos" vagy "szegény" életet fog élni, ezért lenézi és nem becsüli a másikat.Esetleg úgy gondolja hogy a másiknak csak az anyagi háttere vagy más előny miatt sikerülhetett elérnie a céljait.

Ez a véleményem az alapján amit a leírásból leszűrtem.

2016. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!