Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolnátok egy ilyen...

Mit gondolnátok egy ilyen lányról?

Figyelt kérdés

Viselkedése idegenek között: Kell egy kis idő mire feloldódik, udvarias, csendes

Viselkedése barátaival: Általában a háttérből figyel, hagy másokat érvényesülni és mikor olyan helyzet van belök egy poént amin mindenki nevet. Jó társaság és bőbeszédű ha feloldódik. A legjobb barátaival rengeteget tud baromkodni


Viselkedése családban: Szófogadó, segítőkész. Ha nem mondják mit csináljon hajlamos ellustulni. Néha (a viszáj elkerülése miatt) nem azt mondja amit gondol ha két családtag vitatkozik. Meg akar felelni mindenkinek


Viselkedése egyedül: Mikor senki sem látja képes ijesztő méreteket ölteni a vislekedése. Ököllel boxol a falba, sír, reszket, üti a párnát aztán rendbeszedi magát mintha mi sem történt volna.


Viselkedése párkapcsolatban: Gyerekes és túlságosan ragaszkodó. Meg akar felelni és képes a végletekbe esni ha aggódik a párja miatt. Magáról keveset beszél, a múltjáról se szeret beszélni. Ezenkívül van egy "haveri" viselkedése: cukkolós, vállbaboxolós, szivatós stílus.


Mit gondoltok a viselkedéséről? (16 éves)



2016. máj. 10. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusra szorul az elfojtott dühe miatt, ami később sokkal nagyobb bajba fogja sodorni.
2016. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az első 2 bekezdés szinte tökéletes!

Aztán jön a meglepetés, a 3. beteges, félelmetes.

A 4. sem a legjobb. Az ilyen vállbaboxolós dolgoktól kiráz a hideg.

Van valami mentális problémája? Mi van a múltjával?

2016. máj. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sürgősen elküldeném egy Hellinger féle családállításra, vagy más segítség kellene neki, mert valami komoly baj lehet. Iszonyú nagy a disszonancia (különbség) a viselkedései között. Meg kellene tanulnia, hogy ne akarjon mindig mindenkinek megfelelni, ugyanis ez lehetetlen. Ha tetszel X-nek biztos nem tetszel Y-nak. Ezt értelmileg és érzelmileg is fel kell fogni. Már ez önmagában is sokat segítene neki. Ha a szülei nem engedik vagy nincs rá pénz akkor meg különböző önnevelő, önsegítő módszerekkel lehet változtatni. Persze csak akkor, ha ő is akarja..
2016. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
De amúgy jól nézel ki? :D
2016. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Őszinténszólva nem ilyen válszokra számítottam. Magamról írtam kőkemény 3. személyben xd... Nem tudok róla hogy lenne mentális problémám. És nem gondoltam hogy ez pszihológusra szorul...

Arra gondoltam ez a tinédzserkorral jár és viszonylag normális.

Más hogy vezeti le a dühét és a stresszt?

2016. máj. 10. 09:46
 6/12 anonim ***** válasza:

5: De mitől vagy dühös? Van konkrét oka?

Én nem csinálok ilyeneket.

Ha szomorú vagyok, sírok.

Ha feszült, akkor mozgok, ugrálok, futok.

De csak úgy nem verem a falat, a párnát, mert éppen senki sem lát. Meg nem reszketek.

És minek van barátod, ha boxolod, mint két fiú haver egymást?

2016. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért vagyok dühös. Van mikor sok apró dolog összegyűl, és ha magamra irányítom az se jobb. Barátom meg azért van mert szeretem...
2016. máj. 10. 10:00
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nem tudom miért vagyok dühös."

Ezért kell a szakember, pláne ha bántalmazol másokat is, főleg azt akit szeretsz, hiába fogod fel játékosan. Az agresszió az agresszió.

2016. máj. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyedül nem tudok szakemberhez menni (több oka van) Ha meg a családom megtudja hogy milyen vagyok csalódnak bennem. Sosem tartottam magam agresszívnak és a családom is mindig egy csendes, segítőkész, vajszívű embernek ismert.

A boxolás meg csak játékos viccelődés. Ő is nevet rajta...

2016. máj. 10. 10:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Sejthető volt, hogy magadról írsz.

Természetesen a kamaszkornak vannak fura dolgai, viszont túlságosan nagy a külvilág felé fordított aranyos kedves lány oldalad és az egyedüllétkor a magaddal való bánásmód. A falba ütögetés már az önmagunk bántásának a határain van.

Üvöltsél, vezesd le a feszültséget valamilyen mozgásformával, ha lehet rendszeressel. Ezen kívül vállald fel, hogy nem vagy olyan igazi jó kislány mint aminek a világ ismer. Meg a véleményedet is. Mondd amit gondolsz, vagy mondd, hogy nem akarsz igazságot tenni. Minél többször mondasz magadnak ellent, minél többször erőszakoskodsz -akár a szavak szintjén is- azzal aki valóban vagy, azzal amit valóban gondolsz annál nagyobb lesz a feszültség. Nem az a legnagyobb bajod, hogy ököllel ütöd a falat, hanem az, amiért ezt teszed. Ez pedig a kifele mutatott jóság, kedvesség, aranyosság. Engem is erre neveltek, de nem ilyen vagyok. El kell jönni az időnek amikor vagy magadtól vagy segítséggel fel tudod vállalni. Azért ajánlottam a családállítást, mert ugyan nem olcsó mulatság, de nagyon sokat tudhatsz meg arról, hogy mikor hogyan váltál ilyen álarcot hordó valakivé és segít, hogy levesd ezt az álcát, ami mögött egy egyébként normális, csak esetleg a társadalmi normáknak nem annyira megfelelni vágyó ember van.



Amit még ajánlok: keress magadnak a sporton kívül valami kreatív dolgot ami érdekel. Csinálj egy blogot, írj e-naplót, hogy kiírd magadból a feszültséget, készíts ékszert, vagy bármit. Az se baj, ha belekapsz egyikbe, abbahagyod és valami mással foglalkozol.

Ja, és nem azt mondom, hogy beteg vagy, csupán annyit tudok biztosan, hogy foglalkoznod kell magaddal. Önbecsülést szerezni, megtanulni kiállni magadért, felelősséget vállalni a tetteidért és a szavaidért (vagyis felnőtt(ebb)ként viselkedni). Ami mellett még lehet ökörködni és vidámnak lenni.

2016. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!