Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék végleg leszokni a...

Hogy tudnék végleg leszokni a hazugságokról?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar, ha pl. elmegyek iskolába és adott egy késés és próbálok kitalálni általában minél hihetőbb szöveget, hiszen általában csak nem bírok felkelni az ágyból... Utálom az olyan embereket, akik nem egyenesek, ebből kifolyólag magamat sem bírom. Egyszerűen olyan mértékben hozzászoktam, hogy nehéz abbahagyni. Nehezíti a helyzetet az is, hogy az anyukám is elég érdekesen viszonyul ehhez, leginkább a tipikus "hazudok hogy nekem jó legyen" jellemző rá. Addig eljutottam, hogy több mint valószínű, a családi környezetem miatt alakult ki ez a tulajdonságom. Mit tudnék tenni? Nem akarok olyan lenni, akit elítélnek ez miatt. Furcsa, de szeretek mások bizalmába férkőzni, mert érdekesnek találom az emberi személyiséget, azt hogy mennyire különbözünk egymástól, ki hogy viszonyul egy adott helyzethez. Legrosszabb esetben képes vagyok kibeszélni egy barátomat, mert valami hatalmas baromság híve. Röviden nem akarok az ALJAS kategóriába tartozni. Ja és 14f

2016. máj. 12. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:

"Legrosszabb esetben képes vagyok kibeszélni egy barátomat, mert valami hatalmas baromság híve"

Légyszi, ne nevezd a barátodnak.

A válasz: nézz jó mélyen magadba, és köpd le a tükörképed.


Nem az a baj, hogy hazudsz. Én is kissé hazug és manipulatív vagyok, de jelentős dolgokban, és csak akkor, ha ezzel megkönnyítem a helyzetem (anélkül, hogy másoknak ártanék vele). Szóval ne hazudj úgy, hogy ezzel másoknak ártasz, másokat keversz bajba, vagy mások becsületébe taposol. És fontos dolgokban (nem ilyen kis banálisakra gondolok, hogy elaludtál a suliból, az én szememben nem gáz ilyenről kamuzni) vállald a felelősséget és a véleményedet. És a barátaidat ne beszéld ki. Sőt, senkit ne beszélj ki! A pletykálásról szokj le. Ezek alapján téged nem az emberi személyiség érdekel, nem azért akarsz mások bizalmába férkőzni, hogy megismerd őket. Hanem azért, hogy kibeszéld őket a hátuk mögött. Ami tényleg visszataszító. ha egy lány csinálja ezt, az is taszít, de ha egy pasi rosszindulatú pletykagép, attól meg egyenesen falnak megyek.

22/L

2016. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

első sor javítása:

*NEM jelentős dolgokba

2016. máj. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy én tényleg nem azért férkőzök az emberek bizalmába, konkrétan kielemzek pár embert. Ez alapján megválogatom a barátaimat. És igen az tényleg aljas dolog amikor valaki kibeszél egy barátot. Nálam ez akkor is előfordul ha már egyszerűen kikészít, na akkor szoktam... Nemmellékesen köszönöm a tartalmas választ és hogy időt szántál rá. :)
2016. máj. 12. 23:38
 4/4 pelgrim ***** válasza:

Előző válasz nagyon helyes, én csak annyit tennék hozzá, hogy a leghihetőbb szöveg általában az igazság. Talán elfogadhatnád magadat olyanak amilyen vagy, egy helyes öntudat, helyes önismeret (nem elbizakodás!) megszabadít a flytonos rettegéstől hogy leleplezik hazugságaidat. 14 évesen még könnyű leszokni bármiről csak helytálló motiváció és erős elhatározás kell hozzá.


Mások bizalmába ne férkőzz bele anélkül hogy azokazt kívánják.

2016. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!