Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdjek magammal, ha...

Mihez kezdjek magammal, ha gyenge lelkű, nyámnyila, semmirekellő takony vagyok, továbbá se akaratom, se kitartásom nincs és még saját magamért sem tudok kiállni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 13. 14:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A "pszichológus" az egy szakmának a neve, nem pedig cselekvésé, kedves 1-es válaszoló.


A kérdezőnek pedig nem azt mondom, hogy "keress fel egy pszichológust" (!!!!) hanem azt, hogy fejleszd az önszeretetedet, öntiszteletet.


Sajnos a mai világ tele van túlzó elvárásokkal, teljesítményalapú értékeléssel, kőkemény bírálatokkal. És bár egyre többen kezdenek rájönni, hogy nem ez a helyes út, sőt ez már egy túlhaladott gondolatmenet, sokan mégis beleragadtak. No az ilyesminek az áldozatai az olyanok, mint a kérdező. Kérdező szerintem veled semmi baj nincs, olyan ember vagy, amilyen. Értékes személyiség. Pusztán néhány szokást kell elengedni és minden menni fog. Ne mások véleményétől függjön a jól-léted! Ez nehéz ugyan, de lényeges. Nagyon egyszerű technikával lehet az önbecsülést és az önszeretet fejleszteni. Pár hét alatt látványos eredmény érhető el.

2018. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én is pont az vagyok mint te kedves kérdező, és itt vagyok, 24 évesen, minimálbéres gyári melóval, amiben szinte csak meghalni lehet, nem vagyok képes a saját érdekeimet se érvényesíteni sehol sem, az iskolás éveim alatt megvertek, késsel fenyegettek, lekópdöstek, megaláztak, meggyaláztak, ráadádul meleg vagyok, amit fogalmam sincs hogy hogyan vállalok fel a rokonaim, ismerőseim előtt, de azt tudom, hogy lelkileg csak tönkremenni fogok a hátralevő életben. Ez van, ezt kell szeretni. Nem tudok vele mit kezdeni, jobb híján beletörődöm és lassan meghalok. Úgy sem tudok ezekkel már mit kezdeni... Valahogyan le kell tudni amortizálódni az életben...
2018. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!