Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire lenne józan döntés,...

Mennyire lenne józan döntés, ha huszonévesen kezdenék el cigizni?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem be a 23-at, korábban (14 évesen) már dohányoztam kb 2-3 hónapot, de nagy önuralmat tanúsítva azonnal leálltam vele, amikor tudomásomra hozták, hogy a növekedést gátolhatja. Most vagyok 23 és 170 centi maradtam (természetesen fiú vagyok), szóval ki lehet találni, hogy mennyire vagyok happy, amiért évekig mellőznöm kellett a cigit, nem "lazulhattam" felszabadultan a haverokkal az udvaron, és talán még a személyiségem is megváltozott. Ráadásul én hülye, még az egészséges életmódra is óriási hangsúlyt fektettem (táplálkozás és futás/kerékpározás) abban a hitben, hogy majd huszonéves koromra érett, magas és jó felépítésű férfi leszek és utána úgyis lesz időm elkezdeni a hedonista életmódot (csajok, orgia stb.) mindenféle következmény nélkül (ehelyett évekig oda kellett figyelnem magamra időt és pénzt nem kímélve a nagy semmiért). Megérte? ...hát a nagy &*#ß.%.**!

Elnézést az érzelmi kitörésért, de gondolom más is ismeri azt az érzést, amikor úgy kell tovább élnie a fiatal életét és úgy repülnek el a legszebbnek tartott évek, hogy totál nincs magával megelégedve és nem találja meg a számításait. ;_;

Jobb esetben egy rossz fogászati kezelés, rosszabb esetben pedig ha az ember felnőttként törpe marad. Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy ti az én helyemben elkezdenétek-e újra a cigizést és kiélnétek azokat a vágyaitokat huszonévesen, amelyeket nem tehettetek meg korábban (most nemcsak a magasságommal kapcsolatos problémámra, hanem az élet bármely nem éppen egészséges szenvedélyére vonatkoztatva). 17 éves korom óta nem nőttem egy centit sem szóval eléggé esélytelen, hogy majd 25 éves koromig majd növök 3-5 centit (már 3-nak is borzasztóan örülnék), nem látok rá esélyt. Viszont sokszor azt érzem, hogy legszívesebben a mai naptól kezdve elkezdeném fújni a füstöt, mint a gyárkémény, talán az agyam ezt diktálja, nem tudom. Az évek alatt ráadásul enyhén depressziós is lettem a kisebbségi komplexusomból eredően. Pls, adjatok valami tanácsot/vezérfonalat/pozitív erőt, akármit. :'(



2016. máj. 13. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerinted attól boldogabb leszel, vagy menőm ha büdös cigit szívod, és nem csak a ruhád de a leheleted is hamutartószagú lesz??

Tényleg azt hiszed ez kell a boldog élethez? Ha igen, akkor igencsak kicsinyes ember lehetsz, tudlak sajnálni nagyon..

Csak megjegyzem: Ha egyszer Angliába jársz, akkor írj és nagy örömmel elviszlek a klinikára ahol dolgozom, ahol megismerkedhetsz olyan férfiakkal, nőkkel akik nincsenek még 50 évesek sem, de van köztük akinek már csak fél tüdeje van. Van olyan beteg aki csak oxigénpalackkal tud létezni. Igen, mind cigiztek..taps nekik és neked is, hogy ez neked fontos..

2016. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes, én még 170 cm sem vagyok, de soha nem éreztem magam törpének. Cigarettát összesen 1 szálat ha elszívtam, de azt is több hónap alatt slukkonként és nem letüdőzve, de soha nem éreztem jónak, kellemesnek vagy szükségesnek. Aztán már 70 is elmúltam. Szerintem te magadban tartod magadat törpének.
2016. máj. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen értelmetlen és felesleges dolog lenne elkezdened a cigizést. Pénzkidobás, büdös, füstös leszel, ráadásul egy jó kis tüdőrákot is összeszedhetsz. Nem értem, ebben mi a poén.

A magassághoz annyit... Hogy van egy fiú ismerősöm, 20 éves. Ő is 170 centi. Van egy gyönyörű barátnője, aki magasabb nála, de ez végképp nem zavarja egyiküket sem. (Amúgy a 170 cm nem is vészes, a lány ismerőseim 70%-a 165 cm körül mozog.) Szerintem semmilyen szinten nem vagy hátrányban, ha a magasságodat vesszük, akkor sem. Csak ne kezdj el cigizni. Eléggé kiábrándító. Ezt 18/lányként mondom.

2016. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szívj el fél dobozzal, egymás után a szálakat, ne tarts pihenőt. Garantáltan elmegy a kedved tőle. :D Egyébként szerintem nincs sok köze a magassághoz. 19 éves lány vagyok, 15 éves korom óta cigizek és most 172cm vagyok. Majdnem olyan magas mint apám, anyám alacsony. Genetika.
2016. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg vagy huzatva? A cigizés szenvedély! Abba úgy esik bele az ember gyereke, hogy elszív egy szálat, később még egyet, aztán buliban még egyet, és egyszer csak azt veszi észre, hogy a rabja lett. Viszont épeszű embert nem tudsz mutatni, aki szándékosan szokott rá.
2016. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azta mindenit, de furcsa volt ezt végig olvasni. 170centivel ilyen komplexusokkal küzdeni. Elmondom neked hogy a magyar lányok többsége a legnagyobb altalánosítás szerint nem magasabb mint 165 centi. Szóval nagyobb eséllyel lesz egy olyan barátnőd, aki melléd tökéletesen passzol, a magassarkú difit hozzáadva, mint aki nem . Persze, ha a modell csajokra buksz az már kemény dió.

Ami a dohányzást illeti, ne legyél dinnye. Örülj neki, hogy ezzel valaki rád ijesztett és nem pippantottad végig a tini éveidet. És hogy a sportra koncentráltál és hogy ez hiba volt. C'mooon. Csak viccelsz ugye?! Pont jó magas, sportos, NEM DOHÁNYZÓ pasas. Több ilyen kéne. És ha még szakállas is, jöhet 😁

2016. máj. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdeni cigizni sosem józan döntés. Akár 10 akár 70 éves vagy.
2016. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

170 cm-rel nem tartalak alacsonynak, de nem ezt kérdezted. (Én 173 vagyok, és nő.)


Kérdésedre a válaszom: igen, kiélném. Sőt teszem is. Csak én nem ilyen baromságokra vágytam tizenévesen. Szerintem nagyon gáz, hogy a cigizést érzed elszalasztott kalandnak, de tudom, nem ezt kérdezted. Innentől te döntésed, szóval igen, én bepótolnám azt, amire lehetőségem nyílna. (Más kérdés, hogy én ez alatt pl. nyelvtanulást értek, de ez már a te bajod.)

2016. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem jó döntés.A cigi egy szar dolog.Ne szokj rá.Ilyet még nem láttam,hogy valaki saját gondolatából akarna rászokni.Én soha nem cigiztem és soha nem is fogom kipróbálni.Engem irritál a dohányfüst és a füsttől büdös emberek.Ismerek olyat,aki 14 éves és tiszta rekedt a hangja a sok cigitól.Nem csodálkoznák,ha hamarosan gégemikrofonra lenne szűksége

Mellesleg a 170 nem alacsony.

2016. máj. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A cigire semmiképp ne szokj rá, láttam, hogyan tett tönkre embereket, nem éri meg még poénból se. Sok jó dolgot ki lehet próbálni az életben. Nekem például szociális fóbiám volt, még a boltba se mertem sokszor lemenni, de megváltoztam és elkezdtem metal koncertekre járni, legtöbbször a legnagyobb tömeg közepébe, na ez kb olyan volt, mint egy amatőr úszót bedobnának az óceánba. Annyira jó volt, hogy azóta már 3* voltam ilyen koncerteken. Lényeg az, hogy éld az életed, de ne nyomorítsad magad káros szemvedélyekkel. Persze az alkalmi piálás és cigizés belefér, csak a tartós nem.
2016. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!