Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is zavar, ha nem...

Titeket is zavar, ha nem sürgős helyzetekben is siettetnek az ismerősök buszok, villamosok, stb elérésére?

Figyelt kérdés

Volt pár ismerősöm, akikkel, ha elmentünl valahova tömegközlekedéssel, mindig szaladgálnunk kellett. Nem időre kentünk, haza se siettünk és az idő sem volt rossz. És mindig, ha egy sarokkal lejjebb láttuk a villamost, buszt, stb, elkezdtek szaladni, ahogy a lábuk bírta, mintha 2-3 perc múlva nem jött volna másik. Pl 3 járművel mentünk valahova akkor oda 3 és vissza 3 jármű után rohangáltunk. És én a szabadnapont nem rohangálással tölteném. Ők az iskolában is ilyenek voltak, hogy azt kérték, menjünk le a büfébe és rohanni kezdtek majd a büféből visszafeke is rohantak.


Ha kollégák csatlakoznak hozzám a hazafele úton és kérik, hogy szaladjunk egy busz után, udvaroasan eljöszönök, ugyanis én egy fárasztó munkanap után nem akarok rohangálni, tök mindegy, hogy 5 perccel előbb érek e haza; de ha a kollégámnak sürgős, menjen nyugodtan.


Ti hogy vagytok vele? Egy nem sietős napon társaságban szaladgáltok távoli buszok, villamosok, stb után vagy Titeket is tavar, ha minden hármű után szaladgálnotok kell az ismerősötök miatt?



2016. máj. 16. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Esete válogatja.

Ha azért fut valaki a busz után, mert fontos, hogy elérje, akkor az kényszer;

ha azért, mert nem fontos, de elérhető, az sikerélményt is adhat.

2016. máj. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
hogy micsoda sikerélményei vannak egyeseknek :)
2016. máj. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hihi én is ilyen vagyok. Gyerekként olyan helyen éltem ahonnan 20 percenként járt legjobb esetben is a busz. Reggel meg mondanom sem kell, hogy állandóan rohantam, hogy elérjem, nehogy elkések a suliból. Gondolom berögződött, de képes vagyok szabadnapon, csúcsidőben is futni, hogy elérjem a metrót. Szánalmas, de ez van senki nem tökéletes :) (egyébként ha valakivel vagyok, akkor nem futok, az szerintem bunkóság).
2016. máj. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Már szinte soha nem futok, főleg ha Pesten vagyok.

Vidéki vagyok alapból, de Pesten tanultam. Minden reggel rohantam a vonathoz. Utaltam. És nem azért mert link vagyok, csak egyszerűen össze vissza járt.

Hála az égnek már nem kell vonatoznom, legalábbis nem mindennap. Nagyon extrém helyzet kell, hogy én fussak a BKV után, de mivel mindig hamarabb indulok el (inkább én várok) ezért bőven hagyom még az orrom előtt is elmenni a jarművet. Ja és persze, így mehet a magassarkú cipő a mindennapokra. 😂

22/l

2016. máj. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MZ.per.X ***** válasza:

Régen én is olyan voltam, hogy mindig szaladtam a busz, metró, bármi után.


Nálam ez ilyen vidékről megmaradt szokás volt, mert régen örültem ha hamarabb hazaértem, na meg óránként járt a busz és az mindjárt nem mindegy.


Mostanra én is úgy vagyok, hogy nem az az 5 perc fog számítani, én azért nem fogok futni.

2016. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én eleve utálok tömegközlekedni, úgyhogy általában gyalogolok. Szóval már az is végtelenül nagy önfeláldozás a részemről, ha egy-egy ismerős kedvéért buszra szállok :)

Jó, mondjuk egy Széll Kálmán tér-Blaha távolságot én sem lábon hordok ki, de 1-1,5 km-es táv esetén inkább megkérem az útitársamat, hogy ugyan jöjjön már gyalog, ennyi mozgás jót tesz. Főleg amikor jó idő van.

Persze ha siet, nyilván nem kérem tőle - elköszönök, vagy utazom vele, helyzete válogatja.

2016. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én haladok az "utamon". Aki velem akar jönni, jöjjön, ha arra visz amerre a másé, akkor együtt mehetünk, ha siet, siessen, én ráérek, Ha megkér elkísérem. Mindenkinek a saját útját kell járni.
2016. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!