Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igazából csak gazdagnak éri...

Igazából csak gazdagnak éri meg lenni a világon, te is így gondolod?

Figyelt kérdés
Leegyszerűsítve: aki gazdag azé MINDEN, aki szegény azé meg SEMMI. E 2 réteg között találhatók az ún. átlagemberek, akik mindig csak panaszkodnak...

2016. máj. 17. 16:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Mivel pénzalapú világban élünk így igen.
2016. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Kinek mi számít gazdagnak? És ki mire vágyik?
2016. máj. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hát jah, pénz van, minden van.
2016. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
igen így gondolom. De sajnos átlagemberek csoportját erősítem, és a saját bőrömön tapasztalom, hogy milyen nehéz (szinte lehetetlen) kitörni ebből. Pedig minden vágyam, hogy gazdag legyek anyagiak terén.
2016. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Az hogy minek éri meg, az más dolog. Én láttam már olyan gazdagot, aki olyan megkeseredett ember volt, (szomszédunk volt 4 éve halt meg, egyedül, a családja is csak azért jelent meg a gyászszertartásán, mert utána volt a hagyatéki tárgyalás) hogy azt elképzelni se könnyű és a réges régi szomszéd családot, akik szegények voltak, mint a templom egere, de remek és jóravaló emberek voltak mind. És bár pénzük éppen csak annyi volt, hogy eléldegéljenek, nem voltak boldogtalanok. Persze örültek volna több pénznek, ki nem, de nem befolyásolta az egymáshoz, vagy akár a környezetükhöz fűződő kapcsolatukat.


Attól függ, ki hogyan éli meg a helyzetét. De igazából ez ettől függ. Mert amióta és amíg világ a világ mindig is lesznek szegények és gazdagok, szerencsések és szerencsétlenek, koldusok és királyok.


Ezt Jeremy Irons alakította bankár nagyon jól megmondta a Margin Call című remek filmben, miután kvázi az egész világot csóróvá tették.

2016. máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
Attól függ miben vagyunk gazdagok. Mindent megtudok venni, bármit megengedhetek magamnak. De mégsem vagyok boldog. A gazdagok mindig versenyeznek a másikkal, ezért nem nagyon szeretnék ismerkedni velük, a szegényebbek meg csak kihasználnak, csak kölcsön pénz kell nekik :) Lehetetlen barátságot kötnöm, mindig ez van. Nyilván vannak kivételek, de itt az én körzetemben sajnos nincs. Gazdag vagyok éd boldogtalan. Nem hinném hogy ezt más is szeretné átélni. Egy fokozatig igen, de utána a pénz nem boldogítja az embert.
2016. máj. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Igen
2016. máj. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Gábor 9 7 válasza:

Hááát azért mondjuk szerintem egy szerető családdal többre mész :D

De az tény hogy a pénz nagy úr, szerintem tanulj, egy diplomával(aminek haszna is van pl.: infós, orvos, mérnők, ilyenek) azért már kapsz egy olyan állást amivel csak bokáig térdig vagy bent a szarban :D

De ne a pénz legyen az egyetlen célod, vagy tönkre mész, találd meg az igazi értékeket(tudom közhely, de igaz)

#5 kommentelő a Margin Call című film véletlenül nem azt az ingatlan piacos válságot dolgozza fel? Én A nagy dobás c. filmet láttam, az arról szól és nagyon jó, ha gazdaságis sulis lennék talán még érteném is a szájbarágásait a filmnek

2016. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Hát sztem a lelki gaztdagság az ami igazán a legfontosabb. Ha ez megvan,akkor már kb. anyagiaktol függetlenül boldog leszel.
2016. máj. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

5-ös: hagyjuk már ezt a "gazdagnak sok gondja van, míg szegények boldogok" dumát. Mert ez elv szerint aki nem gazdag azoknak mind boldogoknak kéne lennie, pedig ez nem így van... Tehát gazdagnak van pénze-nincs boldogság, szegénynek nincs pénze-van boldogság. De sajnos nem így van. Sokszor a szegény embernek több gondja van mint a gazdagnak, jogosan követelhetné a boldogságot a pénztelenség kompenzálásául...


6-os: ha ennyire zavar a gazdagság, cseréljünk! Csak nehogy 1 nap után sírva rohanj vissza a jómódba :DD


9-es: nem igaz! Pl: rám biztos nem, ha én gazdag lennék, nem mennék többet dolgozni hanem élvezném az életet, vennék 1 atom PC-t aztán gamelnék egész nap, amit a mocskos gyári munka miatt nem tehetek...

2016. máj. 17. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!