Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Búcsúlevél kérdés?

Búcsúlevél kérdés?

Figyelt kérdés
Milyen levelet irnál,hagynál amit a családtagjaidnak szánál búcsúzóul.Tudva ugy,hogy soha többé nem látnád,hallanád öket.

2016. máj. 25. 23:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Sose búcsúz el, mindennap egy uj remény
2016. máj. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Most te öngyilkos akarsz lenni? Inkább hívd fel a Kék vonal lelkisegély-szolgálatot. 116-111.
2016. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
81%
Ha csak egy kicsi szeretetet is érzel bármelyik hozzátartozódhoz, kalkuláld bele, hogy tönkre fogod tenni az életét azzal, amit tervezel.
2016. máj. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Ne csináld, ne búcsúlevelet írj, hanem állj fel, családtagjadnak élőszóban mondd el a helyzetet, segélyhívó, valakivel megbeszélni, Te képes vagy még rá! Te meg tudod csinálni, úgyhogy ne búcsúzz el, hanem maradj velük!
2016. máj. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell feltétlenül rommáoltani a kérdezőt. Egy kockázatos utazás, netán egy háborús behívó stb ezer meg egy olyan élethelyzet előállhat, amikor valaki úgy érzi, hogy nem biztos, hogy valaha élve visszajut. (Sőt, offolni nem akarok, de egy reménytelen és egyre több szenvedéssel járó gyógyíthatatlan betegség is alapos indok lehet arra, hogy valaki mindez dolognak a maga módján NEM-et mondjon)


A válasz (ha én kerülnék a fentiek valamelyikébe): leírnám, hogy szeretem őket, leírnám, hogy azért írtam ezeket le, mert úgy érzem nem kerülök vissza stb. Megnyugtatnám őket arról, hogyha meghalok akkor az azért volt, mert így kellett lenniük. Hogy a vagyonom mit ér és hogy tehetik pénzzé stb.

2016. máj. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Én hasonlókat írnék bele, mint az 5-ös hozzászóló, némi kiegészítéssel. Annyit tennék még hozzá, hogy bocsássanak meg azért, amit teszek, meg a múltbeli hibáimért. Azt is beleírnám, hogy egy szánalmas vesztes vagyok, aki hiába tesz meg bármit az életben, úgyse fog előrébb lépni, meg hogy nem akarok teher lenni a nyakukon. Kb. ennyi.
2016. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez hosszú és személyes.

Ha lenne lehetőségem még beszélni velük, megtenném és ebben mondanám mit búcsúlevélbe akarnék.

Ha valami probléma miatt van e helyzet, kérlek írj rám előbb, had próbáljak meg segíteni.

2016. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 PresidentEvil ***** válasza:
55%

"Sose búcsúz el, mindennap egy uj remény"


Ezt egy olyan embernek hiába mondod, aki nem látja a kiutat. Ezek a közhelyes bölcsességek egy facebook-oldalon megállják a helyüket, az életben viszont nem.


"Ha csak egy kicsi szeretetet is érzel bármelyik hozzátartozódhoz, kalkuláld bele, hogy tönkre fogod tenni az életét azzal, amit tervezel."


Ez pedig remek módszer arra, hogy még nyomorultabbá tedd a helyzetét. Nem elég a saját problémája, amivel alapból nem tud mit kezdeni, még azt a terhet is a vállára rakod, hogy a hátramaradottak miatt is szenvedjen, mert ugye ha megteszi, amit akar, akkor nem szereti a hozzátartozóit. Az érzelmi zsarolás tipikus esete. Ha emiatt mégsem lesz öngyilkos, nem sokat értél el vele, ugyanúgy szenvedni fog ezután is.


"Ne csináld, ne búcsúlevelet írj, hanem állj fel, családtagjadnak élőszóban mondd el a helyzetet, segélyhívó, valakivel megbeszélni, Te képes vagy még rá! Te meg tudod csinálni, úgyhogy ne búcsúzz el, hanem maradj velük!"


Tényleg nem értitek, hogy mindez csak üres duma? Sablonok, közhelyek, Coelho-s álbölcsességek. Honnan a fenéből tudhatnád, hogy képes rá, hogy meg tudja csinálni? Ha az illető képes lenne rá, nem akarna öngyilkos lenni. Ha lenne ereje felállni, felállna.


Megjegyzem, a kérdező nem írta, hogy öngyilkos akarna lenni. Először várjuk meg, mit válaszol (ha válaszol) #2 kérdésére.

2016. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as, a kulcsszavait is elolvastad?

Én amúgy továbbra is élőszó-párti vagyok, levélben közölni nem is tudnám szerintem. Illetve ott vannak a fentebb leírtak is, ha nem értesz egyet velem, nem bánja senki...

Kérdező, veled mi van most, jársz még erre?

2016. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!Ez lenne az:



"A semmi ágán ül a szivem,kis testem hangtalanul vacog."


Hosszú évek óta boldogtalannak,feleslegesnek érzem magam, és nem találom a helyem ebben a világban.


Ezért döntök a túlvilág megnyugvása mellett.


Ne haragudjatok rám, hogy nem birtam tovább ezt a tehert.Hogy feladtam, hogy nem bírtam tovább.


A drága családtagjaim arra kérem,hogy ne sírjanak értem, én ezt nem érdemlem meg…


Én emlékezni fogok Rátok, mindarra, amit kaptam Tőletek.Leírhatatlanul, elmondhatatlanul szeretlek benneteket.Köszönöm.

2016. máj. 26. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!