Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért gondolják a...

Az emberek miért gondolják a boldog emberekről hogy ők a legszomorúbbak?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy ugye minden ember azt mondja hogy ő csak boldognak tűnik, de valójában nem olyan boldogok, vagy boldogtalanok.

Nos, én pont egy boldog, és elégedett ember vagyok, mégis mindenki aki körülöttem él, azt hiszi hogy depressziós vagyok. (családtagok, tanárok, osztálytársak, ismerősök)

De miért? Pedig én valóban boldog vagyok.


(Egyik ismerősöm szerint a viselkedésem miatt, hogy rideg vagyok, csak egy szavas válaszokat adok, és hogy mindig fekete nadrágot vagy szoknyát veszek fel fehér inggel, bár szerintem ez nem befolyásolja hogy én boldogtalan vagyok-e, vagy hogy mások milyennek látnak, ez az ő véleménye)


2016. máj. 29. 16:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és most pszichológushoz kell járnom, mert elküldtek. Érdekes...-.-"
2016. máj. 29. 16:17
 2/5 anonim ***** válasza:
Háát hogy megnyugodjanak :D
2016. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általánosítás.

Mert kretének.

Ne járj. Nincs olyan, "kell".

2016. máj. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez fordítva is igaz.


Nem ismerlek, nem tudom a szitudat, a leírásból nekem nem jön le a teljes történet. De azt tudom, hogy én depressziós vagyok és sokan irigyelnek, hogy milyen eredményeket értem el és hogy milyen jó nekem.


Az emberek nem azt fogják látni benned, aki vagy, hanem azt fogják látni, amilyen képet kialakítanak magukban rólad. Ez meg attól függ, hogy mit mutatsz nekik.


A depresszió az élet kedv, az élet erő elvesztése. A depresszió ellentéte nem a boldogság, hanem az életerő. Aki feketében jár, meg nem túl beszédes lehet életerős ember.


Nem mindenki depressziós, aki introvertált és nem mindenki boldog, aki "látszólag" sikeres.

2016. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt ne engedd, hogy valami gyógyszert beszedessenek Veled boldogság ellen!


Jómagam is boldog vagyok, régen viszont boldognak hittem magam, és ezt az arcot és képet is mutattam, de valójában tele voltam félelemmel és szorongással. Aki akkor azt mondta nekem, hogy nem vagyok igazán boldog, annak nem hittem. Ebből a szempontból nekik igazuk volt.


Ugyanakkor vannak olyanok, akik egyszerűen nem hisznek benne, hogy az ember igazán boldog lehet. Mivel ők nem képesek rá, ezért másról sem hiszik, hogy képes lehet rá. Ennek a fordítottja is létezik, amikor a szülész orvos (férfi) azt mondja a szülő nőnek, hogy nem is fáj az annyira - mert neki még sose fájt úgy.


Tudod, ha az ember képtelen boldog lenni, akkor megijeszti azt valahol mélyen belül, ha valaki tényleg boldog. Mert az illetőn láthatják esetleg, hogy saját magának köszönheti, hogy boldog. És akkor kiderül, hogy ők is tudnának tenni a saját boldogságukért ahelyett, hogy másokra mutogatnak, a kormányra, a főnökre, a házastársra, az anyagiakra, akármire.


Az emberek zöme majd-ha-akkor boldogságra vár. Majd ha lesz kocsim, akkor boldog leszek. Majd ha lesz gyerekem, boldog leszek. Majd ha végre normális állásom lesz, akkor boldog leszek. Mindig külső tényezőtől teszik függővé a boldogásgukat, és nem belül keresik.

2016. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!