Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rajonganak ennyire az...

Miért rajonganak ennyire az emberek a labdarúgásért?

Figyelt kérdés
Mondja el nekem valaki mi olyan izgalmas ebben a sportban.

2016. jún. 8. 09:57
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
71%
Hát bocs, nő vagyok, de nem a "kigyúrt pasik" miatt nézem. Ez de lenéző.
2016. jún. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
81%

#21-es

Ha nő vagy és tényleg nem a kigyúrt pasik miatt nézed, akkor is egészen biztos vagyok, hogy a felsorolásban ami a válaszomban van bizony ott lesz az ami miatt nézed..

És ez nem lenézés, hanem pszichológia, de felőlem annak hiszed aminek csak akarod.. (na ez volt lenéző)

2016. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

A foci szerintem azért lett népszerű, mert nem egy különleges sport. Semmi speciális dolog nem kell hozzá. Nincs extrém helyszín, extrém sebesség, extrém technikai háttér vagy adrenalin,Nem igényel több milliós felszerelést, és az arra hajlamos társasági emberek kiélhetik benne a háborúskodás, versengés iránti vágyukat.

Röviden ezért rajonganak érte ennyien, mert ez lett a legnépszerűbb.

2016. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Sokan írtak jókat. Én még hozzátenném, hogy ez a legkötetlenebb szabályzású játék, és ez az a játék amit csak lábbal csinálnak. Kosárlabdában is van támadőidő, stb. A többi sport kötöttebb minden téren.
2016. okt. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
Utolsó: Szerintem épp ezért izgalmasabb a kosárlabda. Sokkal gyorsabb, erre épül a taktika, ezért kell kemény csapatmunka.
2016. okt. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Csak futkároznak a labda után.
2016. nov. 18. 17:10
 27/44 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező (#26): Jól megmondtad XDD
2016. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Szerintem azért a legnépszerűbb sport, mert csak egy labda kell hozzá, így a legszegényebb, legrosszabb körülményű fiataloknak is ad kitörési lehetőséget. Pl. a brazil gettókból szinte csak ez az egyetlen kitörési lehetősége a fiataloknak - vagy ha átoperáltatják magukat csajnak, de abba most ne menjünk bele...D


A lényeg, hogy szerintem ezért is olyan széles körben népszerű és viszonylag egyszerű sportról van, szó, aminek minden országban egységesek a szabályai, nincs semmi variálás benne.

2016. nov. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
78%

"Csak futkároznak a labda után."

Ha így állunk hozzá, akkor egyik sport sem izgalmas. Úszás? Csak kapálóznak a vízben. Forma-1? Csak nyomják a gázt, miközben köröznek az autóikkal. Sakk? Csak összevissza teszegetik a bábukat. Box? Csak verekednek. Tenisz? Csak rohangálnak egy ütővel a labda után.

Csak ezzel a hozzáállással pont a sport lényegét nem látjuk meg. Az, hogy ez egy verseny. Két (vagy több) ember vagy csapat küzdelme azért, hogy valamit elérjen, valamiben jobb legyen, mint a másik. Amihez legtöbbször nem csak puszta fizikai erő szükséges, hanem gyakran nagyon komoly stratégiát kell alkalmazni ahhoz, hogy győzzön a csapat.

A labdarúgás sem annyiból áll, hogy 22 ember kerget egy labdát. Ha tényleg ennyi lenne, az még csak sportnak sem lenne nevezhető. Azt a labdát ugyanis nagyon célirányosan kell "kergetni", úgy, hogy a másik csapat emberei ne tudják elvenni tőled, amihez technikai tudás és ügyesség szükségeltetik (és ez gyakran nagyon látványos tud lenni), továbbá a fő cél, hogy azt a labdát az ellenfél kapujába juttasd, úgy, hogy az ellenfél ugyanezt ne tegye meg veled. Ez messze több, mint egyszerű rohangálás egy labda után. Adott két csapat, két ellentétes érdek, és mindkettőnek az a célja, hogy a saját érdekét érvényesítse az ellenfélével szemben.

És nem utolsó sorban látványos sport. Jól követhető, nem kell hozzá különösebb előismeret, hogy végig tudj követni egy focimeccset. (Szemben mondjuk egy sakk-közvetítéssel, ami tényleg élvezhetetlen egy laikus számára.) Emellett akciódús és látványos.

2017. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Akkor sem izgalmas sport. Nem köt le bármennyire meggyőznétek engem. Inkább nézek kosárlabdázást.
2017. jan. 30. 10:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!