Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik/sajnálják le...

Miért nézik/sajnálják le akinek nincs saját családja?

Figyelt kérdés
Félreértés elkerülése végett, nem rólam van szó (én még túl fiatal vagyok ehhez), de sokszor azt tapasztalom, hogy azokat az embereket akiknek pl. nincsenek gyerekei lesajnálják, összesugnak a háta mögött, hogy biztos beteg, holott simán előfodulhat, hogy a saját akaratából nincs. Arról nem is beszélve, hogy a munkahelyeken is ezeket az embereket szivatják/ugráltatják a legtöbbet. Miért van ez?
2016. jún. 15. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Félreérted. Nem lesajnálják őket, hanem irigylik. Irigylik, hogy kevesebb a gondjuk és szabadabban tervezhetik, élheti az életüket.
2016. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Az butaság, hogy szivatják, ugráltatják őket. Talán láttál erre egy példát és általánosítasz.

Az egyedülálló létnek és a gyermektelenségnek nagyon komoly hátrányai vannak, főként a későbbi életkorban, amikor eltűnnek a barátok és magányossá válnak az emberek, nincs unoka, nincs házastárs, stb. Ezzel általában igen nehéz megbirkózni az érintetteknek.

2016. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én bizony sajnálom, akinek nincs gyereke, pedig kora szerint lehetne. Különösen azokat, akikről tudom, hogy szeretnének, és mégsem sikerült nekik.

Ha valaki tudatosan dönt a gyermektelenség mellett, akkor részben örülök, hogy nem vállalt gyereket az érzései ellenére társadalmi nyomás, a párja, vagy más ok miatt, de el szoktam gondolkodni rajta, nem bánja-e meg majd a döntését, mikor már késő lesz.

Alapszbály: Ki milyen virágot szakított, olyat szagol. Én sajnálom őt, mert sok szép dolog kimarad az életéből, ő meg sajnál engem ugyanezért. Persze ha egyáltalán foglalkozunk egymással.

2016. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2 mert attól mert vannak gyerekeid, az meggátolja az, hogy 15 év után otthagyjon a párod, elkopjanak a barátaid, stb.


Ha ez így lenne, ahogy mondod, akkor nem lenne szükség öregek otthonára. szóval az állításod nem állja meg a helyét!

2016. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4 Ha nincs párod, és már barátaid sem, jó esetben mégis marad a gyerek, unoka. Remélem így érthető. Persze van, hogy a gyerek sem jön be, mert xarik a szüleire. Nehéz az élet. De minél több lábon állsz, annál esélyesebb, hogy valamelyik csak bejön, társas kapcsolatokra pedig szüksége van az emberekben.
2016. jún. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MZ.per.X ***** válasza:
48%
Mert akárhogy nézzük, az élet legtermészetesebb dolga a szaporodás, és a családalapítás. A természet is ebből áll, a társadalom is erre nevel, az ember is alapvetően társas lény. És valahol szomorú hogy mások kimaradnak belőle.
2016. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én pl. szeretnék gyereket, de sajnos saját nem lehet, a béranyaság nem legális, az örökbefogadás nagy procedúra, a család, a közvetlen környezet meg nehezen fogadná szerintem, ha idegen gyerekem lenne...úgyhogy lakóhelyet is kellenne váltanom...sokan beszólnak, hogy miért nincs párom még, meg kiöregszek, meg rokonokkal se szívesen találkozok, mert egyből, mikor házasodsz, mikor lesz családod... nekem ez elég bántó, engemse érdekel, az ő dolguk, az orrukra meg nyilván nem kötöm ezeket a dolgokat... ugyhogy marad a karierrépítés, stb., amik pótolják egyenlőre a gyerek utáni vágyat, az emberek hozzáállását meg már megtanultam kezelni és úgy alakítani a beszélgetést,hogy ők jöjjenek ki kellemetlenül a végén és általában veszik a lapot, hogy ez az én magánügyem.
2016. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!