Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha a családom...

Mit csináljak ha a családom vallásos, főleg anyám, de én egyáltalán nem hiszek semmi ilyesmiben, szigorúan ateistának vallom magam, és szörnyen idegesít az egész. Mit csináljak, hogyan tudnám velük megértetni, hogy a vallás hülyeség?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 23:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Darabolókés/láncfűrész elő, oszt mehet a buli!:)
2016. jún. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne szólj bele.nekem is volt erősen vallásos rokonom. elfogadta,hogy nem járok temploma,nem vagyok megkeresztelve stb..és kész.én is elfogadtam amit ő hisz, ő is amit én hiszek. nem szabad semmit ráerőlteni a másikra.az is lehet,hogy később hívő leszel.az is lehet,hogy később ő nem fog már hinni. nem lehet tudni.
2016. jún. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Pedig isten létezik. Az emberek fejében. Ezt is bizonyítja a tény hogyha nem beszélnének egy embernek róla a mai korban, nem találna ki ilyesmiket, mert a tudomány mindenre tud válaszolni azzal kapcsolatban ami körül veszi. Nem érezne késztetést arra, hogy emberek milliói haljanak meg csak azért, mert nem tudják, hogy keletkezik a villámlás.
2016. jún. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon keveset tudunk a világunkról. Korlátozott az agyunk, ezért a képzeletünk is korlátozott.

Én csak azt tudom mondani, hogy aki vallásos, az valamilyen szinten buta, naív, hiszékeny és beszűkült látásmódú.

Isten megbocsát, megjutalmaz, feloldoz a "bűneink" alól, de meg is büntet...legalábbis szeretnék ezt hinni, mert gyávák szembe nézni a valósággal.

Egy önző, kis kibúvó a felelősség, és önmagukkal való szembenézés elkerülének érdekében. Ez a természetes védekező mechanizmus máshol is fellelhető. Pl van aki alkoholista lesz, valaki animéket néz, mert nincs saját élete a valóságban. Ők szellemileg nagyon gyenge emberek. Mindannyian menekülnek a valóság elől. A hívők is ezt csinálják, csak ők már meggyőzték saját magukat arról, hogy amit hisznek, az tényleg létezik.

A valóság azonban egy picit eltér ettől.

A vallásos berek kivetítik a relatív értékeket az egész univerzumra... Komolyan, mintha ők lennének a világ közepe. Szerintük létezik jó és rossz. Van megbocsátás a "bűneikért", amik szintén csak itt a Földön léteznek, és csak az ő fejükben. Abban hisznek, hogy az egész univerzum az ő értékrendszerüket követi, annak ellenére hogy szart se tudunk semmiről, és ez az egész értékrendszeresdi csak nekünk számít. Baromi beszűkült gondolkodás. Magát az istent úgy találták ki, hogy ezt az értékrendszert figyeli, mint valami szolga, cseléd, babysitter, gyermekmegőrző...stb, és megbüntet, ajándékot ad... :D Akkoriban ez volt egy legokosabb ember legmesszemenőbb gondolata, amit még lépes volt elképzelni. Mások persze csak ámultak rajta. Ez az ami nálam teljes bizonyítékot jelent arra, hogy csak saját maguk mentorálására , vagyis önző céllal teremtették meg az ember pásztort, aki nekik dolgozik, és folyton figyeli őket (birkákat).

Mert ezer felé széledő birkát nem lehet irányítani. Még a végén öntudatra ébrednek. Abból meg nem lesz haszon.

Normális embernek van saját értékrendje, nem mások mondják meg mit szabad, mit nem. Ennyit erről.

Tisztán látszik az egész valláson, hogy az emberek által fontos, de amúgy lényegtelen hülyeségekkel foglalkozik. Egy célja van: rend fenntartása, ( emberek tömeges irányítása, kibúvás a felelősség alól )

2016. jún. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
61%
Kedves 5-ös válaszoló! Javasolnám neked egy jó pszichiáter felkeresését,mert a válaszodból egyértelműen kitűnik, hogy valami nagy baj van nálad az "emeleten"!
2016. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

6-os ,ezen 5 percig volt sírógörcsöm. :DD


Kérdező ,te iszonyatosan primitív módon gondolkodsz jelenleg ,ezzel kapcsolatosan.


Mégis mi a tökömért zavar az ,ha más másba hisz?


Ártottak neked? A kérdésedből ez nem derül ki.


Akkor mégis miért zavar?


Üdv!

2016. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mindenki abban hisz, amiben csak akar. Már a kérdésedből lejön, hogy makacs vagy és önfejű. Tisztelhetnéd kicsit jobban is az anyukádat, mert ő adott neked életet. Nem is értem miért szívod a vérét. (az is sokat elárul, hogy milyen bunkó paraszt hangnemben írtad ki ezt a kérdést).

Hadd higgyen egy olyan dologban, ami megnyugvást ad neki és szeretetet kelt benne. Ha ezt el akarod venni tőle, mert egy önző kis p*csfej vagy, akkor te nem csak ezzel kapcsolatban vagy önző, hanem az élet más területein is. És ezzel azt fogod elérni, hogy a családod és mindenki más elfordul majd tőled... Szóval tanulj empátiát, elfogadást,és ülj le a kis seggedre.

2016. jún. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!