Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mér mondja (sok vallásos...

Mér mondja (sok vallásos ember) azt a leszbi/meleg/transz/biszex emberekre hogy "betegek"?

Figyelt kérdés

2016. jún. 20. 18:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
77%
Csak az autisták többségének folyamatos segítségre van szüksége, nagy részük értelmileg érintett, és soha nem lesz képes beilleszkedni a társadalomba, amíg aki meleg, az simán el is fojthatja magában, vagy nem köti mindenki orrára. Ezen kívül semmilyen fizikai hátrányt nem szenved el, és a társadalomba tökéletesen be tud illeszkedni, semmi zavar nincs a viselkedésében.
2016. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
11%
és ezzel mit akarsz mondani ? attól még a magyar nyelvben a beteg szónak az egyik jelentése a normálistól eltérő.. Lehet csűrni csavarni a dolgot, de lehet a szótárt is kinyitni..
2016. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is azért, mert -mint mondták előttem- a normálistól, megszokottól különbözik.

Két melegnek nem lehet természetes úton sem utódot nemzeni képes, sem semmilyen utódja.

Véleményem szerint ez nem szűklátókörűség, teljesen érthető, már csak a fenti ok miatt; ez nem természetes. Azon lehet vitatkozni, hogy a melegek maguk választották az érdeklődésüket, vagy pedig ezzel születtek. Én el tudom hinni, hogy ez nem választás kérdése.

A transzexuális emberekkel kapcsolatban is ez a véleményem. Nem azt a testet kapták, amiben jól éreznék magukat. Nem tudom milyen lehet, de hasonlíthat a "nem vagyok elég karcsú" vagy "kicsi a mellem"- fordulatokhoz.

Ez egyesekből undort fog kiváltani, de van ok felnézni a melegekre illetve transzexuálisokra (már akire). Óriási bátorság felvállalni ennyi gyűlölködő előtt a nemi orientációt vagy identitást.

Előbb-utóbb mindenki vagy elfogadja, vagy megszokja. Én természetesnek veszem őket.

Ne pontozzatok le, lécci. Ez csak vélemény.

2016. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
87%

A melegek elternek a normalistol?

Mi nem normalis ket ember egymas irant erzett szerelmeben? Ugyanugy szeretik egymaat es ugyanugy boldog parkapcsolatban akarnak elni mint a hetero emberek. Fhuu de nem normalis tenyleg ...


Nem tudnak utodot nemzeni. És?

Tul epesedes van. Inkabb orulni kene neki. :D

2016. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

értem, szóval ha valaki ateista de nem keresztény akkor az is beteg. akkor hogy ha az emberek többsége focit néz a tvben én viszont pankrációt akkor az ugyan úgy betegség? gondolkozz már egy kicsit..nem a normálistól tér el, hanem tudod létezik olyan hogy többségi norma és kisebbségi norma. te nem jelentheted ki hogy a melegek biztos hogy betegek, amíg nem végzel olyan munkálatokat amivel ezt be is tudod bizonyítani, ezzel a kijelentéseddel(mert eltér a normálistól) nem győztél meg arról hogy a melegség betegség.

akkor mondd meg nekem az normális hogy bal kezes vagyok, nem pedig jobb? az normális hogy utálom a focit az emberek túlnyomó részével ellentétben? az normális hogy nem disco zenét hallgatok hanem metált? ha nem normális vagyis eltér attól akkor mondd meg hogy mitől tér el, és ha tudsz értelmes normális választ adni erre akkor azt is bebizonyítottad, hogy ezek a dolgok sem normálisak..pedig ha ép eszű ember végig gondolja ez utóbbiaknak vitatni a normalitását elég nagy hülyeség :D

és láttam valami olyasmit hogy a melegek simán elnyomhatják magukban és élhetnek normálisként..ennek a kommentelőnek üzenném hogy akkor te legyél szíves elfojtani magadban azt hogy heteró vagy, és élj melegként! te képes lennél így élni?

2016. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
15%

Azért ,mert ők a betegek.


Írom ,mint vallásos ember.


Üdv!

2016. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim válasza:
86%

Előttem már rávilágítottak, hogy mást jelent a normakövető és a normális szó. Azért, mert valaki nem követi a többségi normát azzal, hogy homoszexuális, attól még ő normális ember marad, ugyanúgy ember szülte és nevelte fel, mint a többit. És igen valószínű, hogy egy homoszexuálisnak az a normális, amit ő maga csinál. A homoszexuálisoknak az az ösztönös, hogy az azonos nemű embereket szeretik. Attól ez még nem lesz nem normális dolog, csak nem heteronormatív. Sajnos eléggé összemixelődött a két különböző jelentés. Egyébként ilyen alapon elég sok dolog normalitása/normakövetése megkérdőjelezhető. (pl. szoknya-nadrág kérdés nőknél, ill. férfiak szoknyahordása pl a skótoknál)

Mellesleg az orvosoknak már nagyobb része képviseli azt az álláspontot, hogy az autizmus sem betegség, inkább állapot. A betegség szó pedig elég nehezen definiálható, és nem abból kell kiindulni, hogy magyarul milyen különböző aspektusai vannak a szó jelentésének, hanem, hogy orvosi értelemben mit takar. A megfázásról egyértelműen eldönthető, hogy betegség, mert káros minden emberre. Ugyanakkor a homoszexualitás se testileg, se lelkileg nem károsítja a homoszexuálist (, mint ahogy a heterót sem). Az károsítja a homoszexuálisok lelkét, ha lelkileg terrorizálják mások őket a szexuális orientációjukért. Azokban az országokban, ahol elfogadottabbak, ott sokkal kevesebbet is kezelnek pszichés betegségek miatt, ami, mint említettem nem egyenlő a homoszexualitással, hanem egyéb dolgok következménye.

Nem azzal van a probléma, hogy valakinek a normáiba nem fér bele, hogy valaki homoszexuális, de ettől ez még nem lesz betegség. Ettől függetlenül, mivel változtatni se külső, se belső hatásra nem lehet rajta elfogadni még el kell, egyetérteni nem kötelező. A gyűlölködés felesleges energia egy olyan dologért, amin nem lehet változtatni. Ilyen alapon tényleg mindenkit lehetne gyűlölni az öltözködés, port, zenei egyeb ízlése/preferenciái miatt.

És még így a végére, akik betegesnek, elitélendőnek, nem természetesnek, undorítónak, stb. tartják a homoszexuálisokat belegondolhatnának abba, hogy ugyan ilyen érzéseket vált ki egy homoszexuálisból, ha "arra kényszerítik", hogy próbáljon heteró lenni. Ők sem kényszerítik a heterókat ennek ellenkezőjére, mert pontosan tudják, milyen rossz érzés nekik ezt átélni folyamatosan.

(U.i. Bocsánat, hogy kihagytam, de természetesen, minden rész, amit a homoszexuálisokról írtam ugyanúgy vonatkozik a többi LMBTQI emberre is a maga vonatkozásában!)

2016. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
83%

a 17es válaszoló is érti a lényeget, végre valaki..

a tisztelt vallásos emberkének pedig mondanám, hogy ezzel a mondatoddal ugyan ott tartunk mint ahol eddig..mitől betegség? mert halandó emberek több ezer éve azt írták a Bibliába hogy rossz és elítélendő dolog? ne feledd hogy halandók írták, és hogy akkor teljesen más eszméket valltak az emberek mint a mai világban.

egyébként lehet véleményed, hogy szerinted a melegség nem normális, de azt nem mondhatod biztosra hogy betegség..ki vagy te hogy eldöntsd mi mi a világban?

2016. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
81%

#18 ,a vallásos emberke vagyok:


Én a beteg kifejezést nem az LMBTQ emberekre értettem! Óriási nagy félre értés és ezért elnézést is kérek. Én azokra az emberekre értettem a válaszomba a beteg kifejezést ,akik homofóbok.

Válaszolva arra a kérdésre ,hogy "Mér mondja (sok vallásos ember) azt a leszbi/meleg/transz/biszex emberekre hogy "betegek"?" azért ,mert ŐK A BETEGEK ,azaz azok akik betegségnek tartják a homoszexualitást,leszbikusságot..stb Pedig egyáltalán nem az. Egyébként vallásos zsidó vagyok és az irányzatomnál teljesen elfogadott dolog ,ha valaki LMBTQ. Szóval még egyszer elnézést kérek a túlkomplikálásom miatt.


Üdv!

2016. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim válasza:
100%

18-as, persze, hogy értem (17-es vagyok), elég durván köpném saját magam szembe, ha nem így gondolnám.

Én itt most csak arra akartam rávilágítani, hogy bár az okát nem értem, miért gondolják így emberek, eleve az állítás is hülyeség, jó lenne tisztában lenni, mielőtt elkezdünk érvelni, hogy mi a betegség a norma és a normális közötti különbség.

És lehet valamit nem elfogadni meg gyűlölni értelmes érvekkel (erre még itt nem volt példa), meg baromságokkal is, ezek viszont teljesen függetlenek a vallástól, mint ahogy az ateisták és vallásosak körében is van a sztereotipikus álláspontra ellenpélda, lásd 19-es hozzászóló!

De úgy látszik, hogy itt csak az ellentmondásos baromságok vannak értékelve.

Visszatérve a kérdéshez egyébként szerintem azért sem lehet pontosan válaszolni/általános választ megfogalmazni, mert annyira egyéni, hogy ki mi miatt mond ilyet, milyen a környezete, tapasztalata, stb. Ettől függetlenül, azért jó lenne hallani is egy értelmes érvet azon kívül, hogy csak mert így van és kész/nem tudnak utódot létrehozni(, mint ahogy a meddők sem).

2016. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!