Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kellett volna szó...

/András! kérdése:

Miért kellett volna szó nélkül tűrnöm a hülyeségét?

Figyelt kérdés
A kertünkben dolgoznak a medencén apa cégének a munkásai, nemrég a saját fülemmel hallottam az egyik sutyerák dumáját, hogy ez az egész őt illetné meg mert ő dolgozik meg érte, miközben én meg az apám nem csinálunk semmit, erre közöltem vele, hogy a fizetésért dolgozik amit apámtól kap, erre visszaugat, hogy a minimálbér semmire sem elég, amikor megkérdeztem tőle, hogy akkor miért nem keres egy másik helyett kifakadt, hogy miért vagyok ilyen tiszteletlen az idősebbel. A barátnőm szerint ki kellene rúgni.
2016. jún. 29. 14:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kötelező nálunk dolgozni."


Esetleg apádnál és nem nálUNK, ugyanis attól, mert a cégvezető a te apád, neked még semmi közöd sincs a céghez.

2016. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy gondolod.

Talán ha 50-60 évesen téged fognak kisgyerekek csicskáztatni, majd másképp látod.

2016. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 MZ.per.X ***** válasza:
100%

"Pont ez a célom, hogy rámutassak arra, hogy attól mert valaki idősebb még nem kell tisztelni."


Tisztelni nem kell, viszont kortól függetlenül parasztnak sem kell lenni, és ez rád is vonatkozik.


Amúgy ez tipikusan az a helyzet, ahol alapból neked sem kellett volna mindenbe beleszólni.

2016. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: nem kell úgy viselkedni mint egy kis koronaherceg csak azért, mert apádnak van egy viszonylag jól menő cége. Neked ahhoz a céghez kb semmi közöd sincs.


Másrészt: mit csináltál volna, ha a "nem muszáj nálunk dolgozni" elszólásod után az összes munkás felállt volna, és szépen elment volna haza, hogy akkor keresnek inkább más munkát? Szerintem már össze is sz@rtad volna magadat apád miatt.


A kor ugyan nem jogosít fel senkit sem nagyobb tiszteletre, de attól még nem kell tuskó paraszt módjára viselkedni a másikkal, pláne úgy, hogy olyan hangnemben beszéltél velük, mintha minimum társigazgató lennél vagy igazgatóhelyettes, pedig szerintem még a cég alkalmazottja sem vagy. Azért remélem egyszer te is megtapasztalod az életben, hogy milyen a farok másik végén állni.

Mellesleg ha te csak ilyen miatt kirúgnál valakit, az azt jelenti, hogy neked halvány lila fingod sincs arról, hogy mekkora munka vezetni egy céget. Ilyen mentalitással a te céged kérdező kb 2-3 hét után tönkremenne.

2016. jún. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!