Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válhatnék pszichopatává?

Hogyan válhatnék pszichopatává?

Figyelt kérdés

Annyira boldog lennék, ha végre véget tudnék vetni ennek a sok kétségnek és gyötrődésnek, amiben részem van minden áldott nap! :(

Irigylem a pszichókat. Tökéletes önbizalom, minden helyzetre a lehető leghiggadtabb, legtökéletesebb válasz és normális élet, ahol szeretik őket az emberek!

Nekem miért nem lehet ilyen életem? Engem miért kell mindig megalázni? Tudom, hogy önbizalomhiányos vagyok, de ennek hogyan vethetnék véget? :(

Már az öngyilkosságon jár az agyam. Nem bírom tovább, egyszerűen megőrülök! Csak dolgozni tudok elmenni, de amikor szabadnapos vagyok, szinte ki sem merek mozdulni itthonról, mert félek az emberektől! :(:(


2016. jún. 29. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2016. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Rövid válasz: sehogy. Annyira amúgy nem irigylésre méltóak a pszichopaták, csak neked tűnnek annak a saját helyzetedből. Segíteni sajnos nem nagyon tudok, én sem vagyok a legszociálisabb alkat.
2016. jún. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Inkább keress fel egy pszichológust.
2016. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
ne aggódj, jó úton jársz hogy az legyél
2016. jún. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pszichopatizmus magában nem jó, csak semleges.

Nem mindnek jó önbizalma, nem mind higgadt, sőt... Rengeteg belőlünk nem ad tökéletes válaszokat..., és sokukat nagyon gyűlölik.

Segíthetek megszabadulni negatív dolgaidtól s nem kell pszichopatává válnod. :)

Hozzáállásodon kell változtatni.

2016. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Arra születni kell.
2016. jún. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Először is, már a kérdés feltevése is ostobaság. A pszichopaták, lelketlen, gonosz emberek, akik kiemelkedő intelligenciával bírnak, de azt rossz célra használják. Aki pszichopatává válik, abban van egy kódolt hajlam és a környezeti tényezők hozzák elő belőle.


A kérdés az, hogy miért félsz az emberektől, mivel bántottak?

2016. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Sikeres es bolcs pszichopatak cimu konyvet.
2016. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

7-es te nagyon műveletlen vagy a témában. Te egy valami biztos vagy: nem intelligens. :D

Na de nem ez a lényeg.

Kérdező biztos vagy benne, hogy nem vagy pszichopata?

Pszichopatává az tesz, ha a homlok és halántéklebeny bizonyos részei nem képesek ingerületátvitelre, de a fiziológiai okát nem tudom pontosan így nem is szeretnék nyilatkozni. Tehát, ha teljesen biztos akarsz lenni, hogy pszichopata vagy e el kell menned egy ilyen agyvizsgálatra.

Én nem tudom, hogy az vagyok-e. Sok tulajdonságom megvan, ami egy pszichopatának, viszont én empatikusnak tartom magam, képesnek empátiára, de ugye a saját véleményem lehet szubjektív ebben a témában, mert nem tudom ugye összehasonlítani magamat egy normál emberrel, hogy ő mit érez pontosan és mi is az empátia pontos megnyílvánulása, mert ezt kívülállónak cselekvésekből leszűrni nehéz mivel meg lehet játszani az empátiát.

A lényeg nagyon remélem, hogy pszichopata vagyok.

Például átlag feletti intelligenciám van, nagyon jól érvelek, tényleg bárkit lesöprök érvelés terén... egyszer meggyanúsítottak, konkrétan a tanúkat szétszedtem a szembesítés alatt és kulcsinformációkat tudtam belőlük kiszedni, bár bevallom szuggesztiót alkalmaztam, de hát egy objektív kérdésfeltevés is befolyásolni tud.

Amúgy egyet elmondok a pszichopaták sem úgy születnek, hogy mindenük tökéletes amit leírtál.

Ez nem így van. Tanulás útján tudják megszerezni, és kötelességük is megszerezni, mert egyszerűen ha nem tesznek így a társadalom kiveti őket, mert bennük nincs meg valami, amivel megfelelően tudnak kapcsolódni az emberekre érzelmileg. Tehát tanulás útján meg kell ezt szerezniük. Egy átlagember itt előnyben van velük szemben, mert az átlagember már alapvetően rendelkezik ezzel. Tehát a pszichopata amíg nem szerzi meg ezt a tudást, addig nem fog tudni megfelelően érvényesülni.

Viszont a tudás ugyanígy nem pszichopatáknak is segít. Viszont, aki nem pszichopata az a tudást kevésbé tudja feldolgozni, mint egy pszichopata.

Öngyilkosságot felejtsd el nagyon hamar, logikailag semmi értelme, ha nem vagy kínzás áldozata vagy nem szenvedsz nagyon brutális betegségben.

Neked minden bizonnyal az a bajod, hogy szar a hozzáállásod, mint az átlagpolgárok egy jó részének. Nekem is szar volt a hozzáállásom, de változtattam rajta, destruktív mondtatokat már nem hazsnálok, a negatív tényezőket kiikatatom az életemből. És a legfontosabb építem az életem.

Megaláznak? Hát kezdjél el edzeni, gyúrjál, menj el küzdő sportolni. Nyomd fel az önbizalmadat egy kicsit. Ugye önbizalom, amiben a reál világban jó vagy, nem kell a legjobbnak lenned, de legyél jobb mint sokan mások közben gondold azt hogy a legjobb vagy. Konkrétan meg sem kell szólalnod az emberek máshogy fognak rád nézni. Egyszerűen a lelki állapotodat nem tudod elrejteni a külvilág elől csak óriási erőfeszítésekkel, amire minden percben egyszerűen nincs keret.

Következő lépés, bár ez lehet inkább az első. Növld az önbecsülésed. Ez röviden azt jelenti, fogadd el magad úgy ahogy vagy. És jegyezd meg te nem a negatív vélemények összessége vagy, hanem a pozitív vélemények összesége. Mind a saját mind mások véleményére nézve. Ezzel átmentünk az énkép fogalmára. Az énkép a véleményeid összessége magadról. Neked szar véleményed van magadról, azt gondolod szar vagy ebben szar vagy abban, erre nem vagy képes, ettől félsz, stb. Miért gondolod ezt magadról ha gondolhatnád ennek az ellenkezőjét is? Hogy intelligens vagy, nagyszerű kommunikátor vagy, nagyszerű előadó, stb. Most azt gondolod, azért mert ez nem az igazság. És baz meg szerinted a te szubjektív véleményed magadról, hogy nem vagy képes mondjuk arra, hogy kiállj ezer ember elé és előadást tarts, az igaz? Szerinted ez igaz? Ha azt gondolod, hogy igaz akkor qurvára igaz is lesz. Érted és ez a lényeg, amit magadról gondolsz az lesz az igazság . Persze ezeket a gondolatokat a tudatalattiban el kell helyezni, hogy ne csak ezt gondold, de legbelül a szíved legmélyén biztosan tudd mindenféle kétség nélkül, hogy ez így van. Akkor így is lesz. És ennek a gondolatmenetnek révén meg is értheted, hogyan működik a személyiséged megváltoztatása. Ennyi. Csak alkalmazni kell. Kitartóan, akár éveken át, minden nap, de ezzel örökre megváltoztatod az életedet.

2016. júl. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Igen, műveletlen vagyok a témában, utánajárás nélkül, hallomás alapján válaszoltam a kérdésre. A másik dolog: Intelligens ember alapvetően nem kérkedik a felsőbbrendűségvel és nem degradál le másokat. Ne ítélj, mert te is megítéltesz.
2016. júl. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!