Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy abszolút...

Miért van az hogy abszolút nincs önbecsülése?

Figyelt kérdés

hiába mondom neki hogy szép meg nekem ő a legszebb akkor is csak azt hajtogatja hogy csak én gondolom így és hogy ő ronda, kövér, meg hogy más lányok sokkal szebbek és rá sose figyel fel senki.

Miért akar egy nő másoknak is tetszeni?


2016. jún. 30. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

"Miért akar egy nő másoknak is tetszeni?"


Mert az emberi lényeknek jól esik, ha kapnak egy kis figyelmet, pár elismerő szót, vagy tekintetet. Nőknek pláne fontos.

2016. jún. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert vágyik az elismer3sre. Arra,hogy szépnek tartsák,főleg mert egy nőnek ez okozza a legnagyobb önbizalmat.
2016. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

mert valószínűleg rögzült benne az hogy csak hisztivel tudja felhívni magára a figyelmet.

szokj rá hogy csak indokolt esetben ismerd el és dicsérd meg.

ha pedig nyomatja neked az ilyen agyzsibbasztó baromságokat,akkor véletlenül se vigasztald.

mond neki azt,hogy-húzd le a kis popódat az edzőterembe,tartsd be te is az étrendet és akkor majd téged is megnéznek aranyom.

ha meg lusta vagy edzeni,akkor ne fárasszál.-

2016. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
9%

Ha a barátom ilyen "Korbács-jellegű" dolgokat mondana nekem, hogy menjek edzőterembe meg stb. akárhányszor elbizonytalanodom, biztosan azonnal dobnám őt. Sosem érezném utána, hogy így szeret, ahogy vagyok. Persze idegesítő is tud lenni néha, ha valakinek folyton bizonygatnod kell, hogy neked ő kell, de azokat a dolgokat amiket Korbács mondott, véletlenül se mondj neki, mert nagyon rosszul esne neki. Szerintem nem is biztos, hogy elég, hogy azt mondod neki, hogy ő a legszebb neked. Mármint, nekem nem lenne elég :D


Nekem múltkor, nem is rákontrázva (tehát, hogy nem úgy, hogy én mondom hogy csúnya vagyok és arra) hanem tök magától kielemezte egyről-egyre, hogy mit szeret bennem, mi tetszik neki és mit talál különlegesnek rajtam. Iszonyatosan jól esett és hatalmasat dobott azon, hogyan nézek magamra. Persze még mindig nem vagyok 100%-os és elbizonytalanodom, ha a tükörbe nézek, mert nyilván nem vagyok tökéletes. De tud nekem segíteni elfogadni magam. Pl. magától megdicsér, ha csinosan kiöltözök, és egy-két elejtett ilyen bóktól máris jobb kedvre derülök és ha 2395348592342395823-szorra hallanám, akkor is ugyanolyan jól esne, mint mikor először meghallottam. És még sorolhatnám... Szóval ilyenekkel próbálkozz inkább. Ami magadtól jön, random időpontokban, sokkal természetesebben hat, mivel lehet akkor pont nem számít rá, hogy megdicséred és sokkal jobban esik neki :) Amúgy szereti ha fényképezik? Mert engem az is feldob, ha csinál rólam pillanatképeket, amikre nem készülünk fel, hanem pl. nevetés közben, vagy valamilyen tevékenység közben, úgy, hogy lehet, nem is figyelek oda. Mert akkor tudom, hogy meg akar örökíteni és úgymond a "művészete tárgya" lehetek :D Ez is borzasztóan jól szokott esni.


Hogy másoknak miért akar tetszeni? Fogalmam sincs... Kérdezd meg tőle nyugodtan, addig kérdezgesd míg meg nem érted :) Hát.. hogyha érzi, hogy te tökéletesnek találod, miért vágyhat mások elismerésére is? Szerintem ugyan ezért, mert magával nincs megelégedve. Ő csak kívülről látja a sok szép lányt, a saját szemével, de a te szemeddel őt kívülről is és belülről is látod. Ez teszi őt széppé számodra és ezért szereted. Szóval szerintem te csak a saját "dolgod" tudod megtenni és a fentiekkel növelni az önbecsülését. A többi sajnos rajta múlik, neki kellene elkezdenie máshogy gondolkozni magáról, de szerintem ezekkel valamennyire segíthetsz neki.

2016. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!