Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » FELKAVARÓ KÉRDÉS! +18. Miért...

FELKAVARÓ KÉRDÉS! +18. Miért van ennyi "elmebeteg"?

Figyelt kérdés

Elnézést, hogy ilyen kérdést írok ki, de már nem hagy nyugodni az egész.

Hogy az utóbbi időben milyen sok a gyerekek ellen elkövetett gyilkosság/erőszak, valaki tud erre valami felfogható magyarázatot legalább, komolyan? "Oké", hogy vannak jobb-rosszabb emberek, de aki gyerekek ellen követ el ilyen brutális dolgokat, az már a szélsőségesen aberrált/elmebeteg kategória lenne, amiből (elvileg) "kevés" van. Hát kik ezek?? MIK ezek?? Miért van ez?? Szándékosan nem szeretnék itt konkrét példákat említeni, szerintem akaratlanul is mindenki hallotta, mik történtek az elmúlt időkben...Normális válaszokat várnék, köszönöm.


2016. júl. 1. 11:17
1 2 3
 11/23 PresidentEvil ***** válasza:
82%

Meg kellene nézni a rendőrség statisztikáit, tényleg több ilyen eset történik-e mostanában. Az, hogy úgy érzed, több történik, más okok miatt is lehet:


- minél erőszakosabb, kegyetlenebb, minél jobban elüt a sztenderd viselkedéstől az, amiről hírt kapsz, annál jobban megmarad a fejedben és úgy tűnik, mintha sokkal gyakrabban történne ilyesmi.

- aztán ott a bulvármédia, ahonnan az emberek jelentős része informálódik. Úgy tálalják az ilyesmit, mintha legalább kétszer olyan véres és kegyetlen dolog történt volna, mint a valóságban és mivel az emberek általában érzelmi oldalról közelítik meg az ilyesmit, jobban hat rájuk, mivel eleve manipulatív a megfogalmazás.

- a híradók imádják az ilyen híreket és szépen összeszedik neked egy csokorba, sokszor újra és újra felemlegetik a hasonló eseteket, amitől az az érzésed támad, hogy ez mindennapos és mindenki mindenhol ezt csinálja.

- lehet, hogy mostanában több, időben egymáshoz közeli eset történt, de ettől az éves esetek száma nem feltétlenül lesz magasabb. Ha januárban a szokásosnál háromszor több eset történik, viszont az év többi részében arányosan kevesebb, év végén ugyanott tartunk.


#9: ezzel csak egy baj van. Ha az unokaöcséden kívül egyetlen más rokonod, barátod sincs, talán megértem. De ha van, akkor az ő életüket speciel tönkrevágod azzal, hogy 10 évre börtönbe vonulsz. Megér ez ennyit? A törvény előtt ugyanolyan gyilkos leszel, mint az, akit megöltél, főleg ha meg is kínzod az embert. Ráadásul 10 év börtön akkor is több mint 3600 nap bezártság szabadság, család, napfény, nyaralás és magánélet nélkül, ha esetleg igazad van, utána meg a priusz miatt saját magadat szopatod évekig.

2016. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
11# Ezt tudom, de nem tudom ,hogy tudnék-e reálisan gondolkodni ilyen esetben. :-(
2016. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 PresidentEvil ***** válasza:
93%
Megéri reálisan gondolkodni, ha nem akarsz minden nap arra ébredni a priccsen, hogy ha nem borul el az agyad, akkor most hozná az asszony az ágyba a kávét, most ugrálna a gyerek az ágyon, ma reggel indulnátok nyaralni és egyáltalán, velük lehetnél ahelyett, hogy 8 m2-en töltöd a napod teljesen feleslegesen és még 1871-et kell aludni ahhoz, hogy kikerülj onnan...
2016. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Mert Bűnözőpárti jogrendszer/rendőrség van. Ha meg mered védeni magad, akkor pont az a hatóság indít TE ELLENED eljárást, amelyik NEM TUD TÉGED MEGVÉDENI.


"Há' de nem lehet minden ember mellé rendőrt állítani kéremszépen!"


Az alávaló gyilkosok és pszichopaták mind már-már luxuskörülmények között ücsörögnek a börtönben, mert hát oda konditerem, szolárium, könyvtár, stb. kell, mert a bűnözők azok szerencsétlen megkeseredett emberek, akik meg fognak javulni és szegény beteg emberek, akik nincsenek/nem voltak tudatában a tetteiknek.

Egyre többször hallani, hogy gyilkosság esetén a tettes egyszerűen betegnek vallja magát, azt máris betegnek is nyilvánítják, és nem börtönbe, hanem elmegyógyba kerül.

Talán páran emlékeznek arra a háborodott istenbarmára, akiről megállapították, hogy gyógyult állapotú, vagyis igazából sose volt bizonyítható, csak egyszerűen azt hitték, hogy az, kiengedték, legelső dolga mi volt? a 4-es 6-os alá lökött egy idős nénit, aki bizony meg is halt.


Erről mindig Charles Bronson Éjféli Leszámolás c. filmje jut eszembe, az tökéletes példa erre, mert annak a végén ugyanez van, a gyilkos azzal próbál takaródzni, hogy egy beteg embert nem lehet elítélni, erre Bronson bácsi minden tétovázás nélkül fejbelövi és kész.


Kár hogy ez csak egy film, a valóságban sajnos ilyet nem lehet az elcseszett törvények miatt megtenni.

Szerintem azután kezdett ez az egész eldurvulni, persze szépen évtizedekig tartó folyamatban, miután eltörölték a halálbüntetést.

Én minden gondolkodás nélkül visszahoznám. Egész Európában.

Mert az, aki akárhogy elveszi egy másik ember életét, az nálam nem érdemelne semmiféle kegyelmet.

Az emberölés igenis legyen Halállal büntetendő.

2016. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
13# Nő vagyok, és nem tudom, hogy tudnék -e valaha az életben boldogan kávézni és strandra menni, ha a testvérem gyerekét megölnék. Tudom ezek már eléggé durva fejtegetések, de tudom, ismerem magam, hogy nem érdekelne utána semmi.
2016. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%
Nincs több gonosz, elmebeteg ember mint 100-1000-10000 éve, csak szimplán rengetegen vagyunk, és borzalmasan gyorsan terjednek a hírek nagy távolságokra is
2016. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 PresidentEvil ***** válasza:
100%

"Egyre többször hallani, hogy gyilkosság esetén a tettes egyszerűen betegnek vallja magát, azt máris betegnek is nyilvánítják, és nem börtönbe, hanem elmegyógyba kerül."


Nem érzed, hogy ez a "azt máris betegnek is nyilvánítják"-dolog milyen nevetségesen hangzik? Alaposan megvizsgálják őket és egy orvost nem lehet olyan könnyen átverni. De ha sikerülne is, az elmegyóggyal nem járna jobban, mert ott ugyanúgy be van zárva és a kényszergyógykezelésnek nincs fix időtartama, tehát soha nem tudhatja, mikor szabadul, ráadásul ha a felülvizsgálatok egyikén rájönnek a csalásra, ugyanúgy mehet vissza a börtönbe.


"Az alávaló gyilkosok és pszichopaták mind már-már luxuskörülmények között ücsörögnek a börtönben"


Jártál te már magyarországi börtönben? Nem arra gondolok, hogy megmutatták a kirakatzárkát és végigkergettek az erre az alkalomra külön kimeszelt folyosón, hanem hogy a maga valóságában láttál-e börtönt?


"Én minden gondolkodás nélkül visszahoznám."


Pont ez a baj, hogy minden gondolkodás nélkül hoznád vissza...

2016. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. 3-as és 9-es: Igen, azért lett +18-as, mert először gondoltam konkrét példákra, csak menet közben meggondoltam magam. Igen, az a baj, hogy ilyenkor az összes eszembe jut, mikor kisgyerekek ellen elkövetett tettekről hallok...Igen SZ.B.-re is gondoltam, a kétéves kislányra is, és azokra is, akiket a saját szüleik hagynak éhen halni- nekem pont az összes hír közül a gyöngyösi kislány volt a legmegrázóbb valamiért...
2016. júl. 1. 14:10
 19/23 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy nem tudom, ki pontozta le a válaszokat, de nem én voltam- azt hiszem, mindenkinek igaza van valamilyen szinten, ez valami több sebből vérző probléma, ami sajnos pont sokszor a kicsi gyerekeken csapódik le. Akinek már a gyerek sem "szent", akkor ki? Vagy mi?
2016. júl. 1. 14:13
 20/23 anonim ***** válasza:

Akkor olvasd el "Daisy's Destruction" című videó leírását.


A videóhoz elég nehéz hozzájutni, meg épeszű ember nem is akarja megnézni

Ha tudsz angolul akkor:

[link]

Ha nem akkor biztos van pár magyar leírás is

2016. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!