Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen kezdted magadat...

Hány évesen kezdted magadat végleg felnőttnek érezni? Kötődött ehhez valami esemény (pl. elkezdtél dolgozni, saját lakásba költözés) vagy csak úgy kialakult?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok le a nemeteket is és a jelenlegi korotokat.

Én 20/L vagyok és úgy érzem, mintha "átmeneti" időszakban lennék gyermekkor és felnőttkor között, és amúgy ez a periódus nagyon szuper, mert a felnőtt- és a gyermeklét előnyeit élvezem, az előbbi hátrányaival MÉG nem kell megküzdenem, az utóbbi hátrányait pedig MÁR elhagytam.

Például egyedül megyek a barátaimmal nyaralni, nem kéri számon senki, hogy mire költök, merre megyek, de a számlákat még anyuék fizetik, hétvégente anyu főz rám.

Persze úgy gondolom, hogy ezt a hovatartozást inkább az életkörülmények alakítják ki, én az egyetem miatt félig az iskolám városában élek, ott teljes az önállóság (és a felelősség), félig pedig a szüleimnél.

Ti mikor éreztétek, hogy ennek az időszaknak vége, vagy egyáltalán volt ilyen az életetekben? Én még nem érzem magam teljeskörű felnőttnek.


2016. júl. 4. 09:49
1 2
 11/12 Leifur válasza:

Szia,

Amit leírsz magadról, abban akárcsak önmagamat látnám 20 évesen. Nagyon hasonlóan éreztem magam, és így visszagondolta, valóban az volt az átmenet.


Onnantól kezdve éreztem magam teljesen felnőttnek, mikortól teljes munkaidős állás mellett kiköltöztem albérletbe és teljesen önállóan láttam el magamat anyagilag és minden más tekintetben is. Ekkor voltam 25 éves.

Például amikor 39 fokos lázzal mész nagybevásárolni, mert senki nem csinálja meg helyetted, és közben arra gondolsz, hogy minden egyes nap betegszabadság egy újabb mérföldkő a számlák ki nem fizetése felé, az elgondolkodtat rendesen.

2016. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
18 évesen már egyedül voltam a hugommal, dolgoztam a föiskola mellett aztán helyett, korán lettem anya is.Már 2 fiam van,27 vagyok,teljesen nem nöttem fel, és nem is akarok soha :)
2016. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!