Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elítélnek a származásom...

Elítélnek a származásom miatt. Miért van ennyi rasszista ember?

Figyelt kérdés

Üdv.

Tudom, hogy vannak még normális emberek, de egyre jobban azt veszem észre, hogy az emberek az alapján ítélnek, hogy ki honnan jön.

Én speciel török vagyok, de már ebben az országban születtem. Sok beszólogatást kaptam miatta, de őszintén szólva egy ideje már nem érdekel, csak nevetek rajta.

Csak zavaró, hogy ennyi előítéletes ember van. Volt barátnőm szülei gyakorlatilag elüldöztek mellőle, pedig semmi rosszat nem tettem és nem is állt szándékomban.

Viszony valahol meg is értem, mert néha az előítéleteknek is van alapja. Szüleim vallásosak, akárcsak én, de nem vagyunk famatisták és én annyira nem gyakorlom a vallásomat.


Tudom, hogy vannak emberek, akik elfogadnak, csak rosszul esik, hogy vannak, akik szűklátókörűen elítélnek. Jobb lenne a világ rasszismus nélkül..


17/F


2016. júl. 5. 01:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát biztosan jobb lenne, és jó hogy próbálod jól kezelni az ilyen szituációkat, amiket említettél, de sajnos mindig lesznek buta, rosszindulatú emberek.
2016. júl. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Inessential ***** válasza:
100%
Szerintem a rasszizmus soha nem fog eltűnni.
2016. júl. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindig találnak valamit ami miatt cikizhetnek, szóval ne foglalkozz vele. Gondold el, milyen unalmas életük lehet, hogy másokkal kell foglalkozniuk.

Peace

2016. júl. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Zsidóként (származásilag nem csak zsidó vagyok ,de leginkább zsidó/német) engem is értek támadások ,csupán származásom miatt.


De az ilyenekre nem kell figyelni. Népekkel szembeni való utálat értelmetlen.

Nincs értelme.


A sztereotípiák ,sztereotípiák.


Slm! ;)

2016. júl. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Azért van ennyi rasszista ember, mert a muszlim testvéreid okot adnak rá.
2016. júl. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én soha nem ítélnélek el a származásod miatt és megkövetlek azok helyett is, akik felöl bántás ért emiatt.

Ugyanakkor más kérdésnek gondolom azt, hogy pl. valaki örül-e, avagy sem, hogy a gyermeke -lánya ezesetben- muszlim párt találjon, illetve esetleg muszlim férfivel házasodjon össze. Ennek a dolognak keresztényként történetesen vannak olyan vetületei, amik nem kívánatossá tehetnek egy ilyen kapcsolatot egy szülő szemében. Ezért nem gondolom, hogy ennek ilyenformán pl. köze volna a rasszizmushoz.

2016. júl. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
En se kedvelem a torokoket, de nem azert mert torokok hanem mert muszlimok. A muszlim kulturaban meg teljesen mas a nokkel valo viszony meg banasmod. A nok elegge le vannak alacsonyitva ilyen tekintetben eg es fold az europai kulturahoz kepest. Ez hogy europai no ne kezdjen muszlimmal ez elegge alap szabaly. Es a szulok is ezert feltik a lanyaikat.
2016. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha normális vagy a többi emberrel, akkor próbáld meg ignorálni őket.

Magyarországon azért terjedt el a rasszizmus, mert egy bizonyos csoport hazánkban akkora problémát jelent jelenleg, amit az emberek nem is sejtenek. A sok lelakott önkormányzati lakás, a rengeteg pénz amit elvesznek, a naplopások, az erőszak stb. Persze ebből a csoportból sem mindenki ilyen, szóval tisztelet a kivételnek.


Ez kb olyan, mintha ennél 2 db sütit, és nem szeretnéd. Utálnád az összes sütit. De nem tudod hogy van egy 3. ami meg ízlik.

2016. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Védelmi mechanizmus, vagy a jobb félni mint megijedni elvet követik (a hírek alapján), vagy tényleg volt rossz tapasztalatuk az adott népcsoporttal. Egy példa: ha veszünk 10 cigányt, akiből 9 rossz és 1 jó, a 9 rossz pedig kirabol egy embert, akkor az az ember nem teljesen alaptalanul nem fog bízni a tizedikben (aki jó).
2016. júl. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Szüleim vallásosak, akárcsak én" Itt a válasz, ha azt akarod hogy elfogadjanak illeszkedj be, én sem megyek az országodba megtéríteni a lányaitokat. Ti viszont itt 150 évig irtottátok a Magyarokat. Ne csodálkozz, a muszlim vallás mindig is egy hódító, agresszív vallás volt és az is maradt.
2020. jún. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!