Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan divatos manapság...

Miért olyan divatos manapság betegnek lenni?

Figyelt kérdés
Konkrétan a születési fejlődési zavarokra értem ezt. Annyi embertől olvastam már itt, hogy én ez vagyok, én az vagyok, mert valamiben különbözik a többiektől a suliban, és akkor már biztosan betegség miatt (például az osztályában mindenki 2-3-as matekból, egyedül neki van mindig hibátlan dolgozata, akkor ő biztos autista, azért érti ennyire, vagy mert túlságosan rendmániás, és nyilván az is csak beteg személyeknél van). Nálam még 5 éves koromban szakértő orvosok diagnosztizáltak fejlődési problémát, amiről később megállapították, hogy ez Asperger, most 22 vagyok, de akárhol megemlítem ezt (egyetemen vagy munkahelyen), mindenhol az első reakció, hogy "na, megint egy önjelölt autista", egészen addig, míg be nem mutatom a papírokat róla. És az ilyenek miatt csak még jobban lenézik azt, aki tényleg beteg, mert már nem lehet komolyan venni. Pedig én tudom, milyen ez. Hogy a suliban is kénytelen voltam 4 évig magántanuló lenni, mert ott annyira előjöttek a tünetek, hogy pszichiátrián feküdtem többször hetekig kezelés miatt, és azóta is gyógyszereket kell szednem, hogy viszonylag normális életet tudjak élni. Ha lenne rá valami ellenszer, én biztosan beszedném, mert gyakran van olyan pont, amikor saját magamat se tudom elviselni, nem is értem, hogy a közvetlen környezetem, főleg a kollégiumi szobatársaim hogyan tudtak így elfogadni. De miért jó ez a sok tinédzsernek, miért akarnak mindenáron valami problémát beállítani maguknak, miközben azt se tudják, milyen lehet azzal együtt élni?
2016. ápr. 2. 03:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki Aspergeres manapság, ez a divat. Hogy miért? Nem tudom. Talán nehezebb manapság kitűnni, azt hiszik, a sajnálat egyenlő a szeretettel, a "like"-al.


Sokan nem értik az ilyen betegségeket, ez csak egy dolog, de mivel nem is érzik, fogalmuk sincs, milyen az, ha egy tünet kórosan jelen van az életedben. Ez a kulcsszó: kóros.


Akár egy "egyszerű" depressziót is veszünk, "micsoda, lehangoltság? Lehangolt vagyok, akkor depis vagyok."


Tudod, mi érdekes még? Hogy a legtöbben mikor felsorolják, hogy ők miért "különlegesek", csak az ilyen sablon tüneteket sorolják fel, amiket keresésre kiad a google. Pedig egy csomó olyan tünet van, ami gyakori, csak le sem írják.


Na mindegy, tudom, miről beszélsz, mert velem is ez volt, nekem is olyan betegségem van, ami divat volt egy időben, és mindenki magára mondta, pedig nekem több mint két évembe telt, hogy megállapítsák, ők meg megnéztek egy filmet, stimmelt a kedvük, és kész volt a diagnózis.

2016. ápr. 2. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Én arra is kíváncsi lennék, hogy mit éreznének, ha kiderülne, tényleg van ilyenfajta betegségük. Olyan, mint a szemüveg: amíg nem kell, odavannak érte, hogy ők hordani akarják, de mikor iskolai vizsgálaton kiderül, hogy tényleg szükség van rá, akkor már mindjárt jön a lázongás, hogy ők aztán fel nem veszik.


Nálam is az volt, hogy 5 évesen, nem sokkal iskolakezdés előtt észrevették, hogy sokkal másabb vagyok, mint a többiek, és nem egy dologban. Már ovi elején is furcsán néztek rám, de akkor betudták annak, hogy nem akarok oda járni, azért viselkedem úgy. Aztán mentem az országban több helyre is vizsgálatra, mindenhol elmondták, hogy itt komoly fejlődési probléma van (amire meg is volt az esély, mivel a velem egy napon született unokatesóm meg az autizmus legsúlyosabb formájával él), csak akkor még kicsi voltam, nem tudták pontosan megállapítani, mi ez. Aztán általánosban kezdődtek nagyon súlyos tünetek előjönni, napi szinten, akkor kezdődött egy közel 3 éves procedúra, minden második hónapomat a pszichiátrián töltöttem, folyamatos megfigyelés és kezelés alatt. Mikor megmondták, mi is a helyzet, olyan dührohamot kaptam, hogy két adag nyugtatót kellett a karomba szúrni, mire lenyugodtam. Akkor évekig nem voltam hajlandó belátni, hogy sok, velem egyidősek számára teljesen normális hétköznapi dolog elintézésére képtelen vagyok egyedül. És ez csak egy volt a többi tünet mellett. Mikor 16 évesen utánaolvastam és rájöttem, hogy valóban beteg vagyok, és gyógymód sincs rá, bő két évig tartott, mire sikerült elfogadnom a tényt. Amióta egyetemre kerültem és egyedül élek lényegében, valamit sikerült javulnom egy pár dologban, de olyan sose leszek, mint más átlagos ember. És ez az életmód engem egyre jobban zavar, azt látva, hogy sokan meg öndiagnosztizálással elmondják magukról, hogy ők bizony Aspergeresek meg miegymás, úgy, hogy semmit sem tudnak róla és ezzel boldognak és különlegesnek érzik magukat...

2016. ápr. 2. 04:26
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Manapság mindenki kiakar tűnni, figyelmet akar és különleges akar lenni. Ehhez egyszerű módszer, hogy feljön netre, rákeres pár betegségre, aztán ledigagnosztizálja magát és már elő is adhatja, hogy neki milyen nehéz, figyeljenek rá és szeressék.

Anno egy haverommal csináltunk online Asperger tesztet és mindkettőnknél kijött, hogy azok vagyunk. Megcsináltattam még egy emberrel, nála is kijött. A teszt alapján rengetegen Aspergeresek lennének, közben pedig nem azok. De, mivel a neten kijött a teszt eredmény, ezért örömmel újságolják.

De ha megnézed, manapság mindenre ráhúzzák, hogy betegség. Valaki lusta diétázni és sportolni? Biztos valami lelki trauma érte. Egy tizenévessel szakította a szerelme? Biztos depis, véletlenül sem szerelmi bánata van.


Rám is illik az Asperger és depresszió, de mivel nem diagnosztizálta orvos, eszembe sem jutna másoknak ezt mondani. Új ismerősöknek, meg főleg nem.

2016. ápr. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen divatos, szerintem, mert így találnak egy külső hivatkozást az elcseszett dolgaikra, így leveszik magukról a terhet, hiszen ők nem hibásak, hanem betegek. Az Asperger pedig pont kapóra jön, mert az ugye az autizmus enyhe fokú megnyilvánulása ÁLTALÁBAN!( a te eseted kérdező szerintem igencsak kirívó, ezt pszichológusként jegyzem meg). Az Aspergert ugyanis épp ezért nehéz diagnosztizálni, mert sokszor nem túl feltűnő, csak "valami van". Egyébként meg aki önmagán diagnosztizálja, még lehet, hogy igaza is van.
2016. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyent nem tapasztaltam. Szerintem ez megint valami területileg elterjedt majomság.
2016. ápr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Azért ugyanannak a betegségnek nagyon különböző fokozatai vannak. Én ugyan nem számítok aspergeresnek vagy autistának, de sok tünete mégis jellemző rám, és sok módszer segít, amit nekik szoktak javasolni (pl. a napirend kártyát magamtól feltaláltam 7 évesen). Én erre nem mondom, hogy ilyen vagy olyan beteg vagyok, de szerintem érthető, ha valaki mégis azt mondja.


Persze lehet, hogy van olyan, aki csak figyelmet akar, vagy esetleg az "úgy érzem magam, mint egy xxx" megfogalmazás helyett csak azt mondja, hogy "xxx vagyok". Másrészt könnyít az ember lelkén, ha arra gondolhat, hogy "xxx vagyok, ezért nem az én hibám, hogy ...". Ez még akár jó is lehet, ha azért törekszik az adott dolog kijavítására, csak nem stresszel rajta. A rosszabbik eset, mikor valaki úgy gondolkozik, hogy "xxx vagyok, ezért nekem sose fog menni a ..., nem is érdemes erőfeszítést tennem". Ez a gondolkodás még azt is hátráltathatja, aki tényleg beteg.


A legnagyobb baj szerintem inkább ott van, hogy az emberek fejében nincs meg az az ismeret, hogy ugyanannak a betegségnek nagyon különböző fokozatai lehetnek. Többször hallottam már olyasmiket, hogy az xy is koraszülött/diszlexiás/depressziós/agyvérzése volt, mégis tudott ezt vagy azt csinálni, akkor egy másik koraszülött/diszlexiás/depressziós/agyvérzéses miért nem.

2016. ápr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%

Azért,mert túlnépesedés van.

Illetve a versenyre épülő világ(kapitalizmus) sem kedvez a mentális egészségnek.

Nagyobb stresszben élnek az emberek,nincs létbiztonság.


Egyes felmérések szerintem pár évtizeden belül jelentősen megfognak szaporodni a mentális betegséggel élők.


Már most is sokan vannak.


Az meg,hogy "divat" lenne elég sértő,már ne is haragudj.

Élnél te úgy 1 hónapot,amivel egyesek kénytelenek egy egész életet élni,akkor nem írnál ilyen baromságokat.

2016. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
csodálatosak vagytok.
2016. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
A sima depressziót sem kellene keverni a mániás depresszióval.
2016. ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

"Az meg,hogy "divat" lenne elég sértő,már ne is haragudj. "

Nem azt írta, hogy mentális betegnek lenni divat, hanem azt, hogy annak beállítani az embernek magát.

2016. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!