Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A manipulációt hogyan lehetne...

A manipulációt hogyan lehetne kiölni az emberi kapcsolatokból?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam egy cikket, amely szerint nincsen olyan emberi kapcsolat ahol ne lenne manipuláció, a nagy különbség az, hogy valaki képes beismerni-e, hogy éppen manipulál vagy sem.

2016. júl. 19. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy.
2016. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez biztos?
2016. júl. 20. 12:20
 3/10 Mivanveletek? válasza:
50%
Őszinteség...?!?! De ennél fogva ez teljességgel lehetetlen..
2016. júl. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A manipuláció legfontosabb eszköze a nyelv.
2016. júl. 21. 17:38
 5/10 Inessential ***** válasza:
Sehogy.
2016. júl. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A kérdés az, őszintén szereted-e a másikat olyannak, amilyen. Akár párkapcsolatról, akár barátságról van szó. Ha igen, akkor nem számít, hogy működnek a dolgok, mert megértitek egymást.
2016. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha észreveszem valakin ezt, hogy "manipulál" valamilyen negatív módon egy rossz helyzetben, akkor kizárom az életemből.

Szerintem teljesen kérdéses, hogy te mit nevezel manipulációnak. Gondolom onnan lehet teljesen, témába-vágóan erről beszélni, amikor valami a "manipulálásával" a te AKARATODAT akarja meggátolni.

Egyszer az egyik ismerősöm filozofálgatott arról, hogyha felteszek neki egy egyszerű kérdést, pl. "megiszunk-e egy sört?", akkor az manipulálás:)) Nem értettem ezt a gondolatvezetést, de nem is kell ilyen hajszál hasogatóan ebben belemenni. Ha valaki olyan formán manipulál, hogy a beleszól abba, hogy milyen párkapcsolatban legyek, vagy milyen a munkahelyem, mi a hobbim, stb. az már probléma. Viszont ilyen kapcsolatom nem igazán van, ha volt is, már megszabadultam tőlük.

Téged konkrétan mivel és hogy manipuláltak?

2016. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pl. nem minősíthető manipulációnak az, amikor valaki eleve nincs a saját tudatánál, nem tudja, hogy mit akar, nem is tudja azt kifejezni.

Mert ugyebár azt nem várhatom, hogy mások találják ki helyezettem, hogy mit akarok, de ha valaki valamiről beszámol, én meg nem tudom kifejezni a saját álláspontomat, azért nem a "manipuláló személy" a felelős.

Itt nem csak manipuláló emberekről lehet beszélni, hanem manipulálhatókról. Gondolj arra, hogy van akit bármi manipulál, olyan emberek, akik bármitől elbizonytalanodnak, akár az időjárástól is, bármitől. És nem kell ehhez egy másik ember.


A kérdésedre válaszolva, kezd azzal, hogy sajátmagadból ölöd ki, a magadban felismerted, hogy te manipulálsz másokat:)) Vagy ismerd fel, hogy ha ezt teszed, akkor milyen céllal is teszed?

2016. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mások találják ki helyettem* (javítom)
2016. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovacsattila1991 válasza:
Én tudom sajnos mi az a manipuláció. Azért nem tudok elmenni dolgozni. Nem azért mert nem akarok. Hanem mert félek. Amikor az átrágott "titkos" gondolataimat amit csak én tudhatok,belemondják az arcomba. Ez a manipuláció.Ja nem vagyok skizo meg elmebeteg sem. 25 éves felszolgáló vagyok/voltam. Nem igaz hogy nem lehet mit tenni ez ellen. Káosz lett az életem.
2016. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!