Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem lassabbnak az...

Miért érzem lassabbnak az agyamat, mikor emberekkel vagyok?

Figyelt kérdés

Ez elég hülyén hangzik, de mikor egymagam vagyok (elég sokat), akkor intelligensnek érzem magam, eszembe jut egy rakat szó, és mindet szépen, értelmesen megtudom magyarázni. Nem csak írásban, hanem, ha esetleg magamban beszélek, akkor is remekül tudok definiálni dolgokat, dolgok olvasása közben gyorsan leesik a lényeg, nem kerülik el a figyelmemet a részletek.


Ehhez képest, ha emberekkel vagyok, úgy érzem magam, mint egy óvodás. Semmi nem jut eszembe, mindenre rohadt gyorsan kell reagálni és sokszor értelmezni sem tudom a kérdést, csak válaszolok rá valami kamut, hogy ne égjek be.. Hiába a legjobb haverommal beszélgetek, vagy egy vadidegennel, esetleg egy szép csajjal, szinte mindenki szemében ugyanúgy egy retardált dadogós vagyok, pedig én érzem/tudom, hogy nem vagyok az! Ennél már csak az rosszabb, amikor valaki olyannal beszélgetek, akinek nagyon számít a véleménye, ezért próbálok odafigyelni mit mondok és, hogy ő mit mond. Olyankor úgy rákoncentrálok a beszélgetésre, hogy a végére semmit nem jegyzek meg belőle...


Nagyon zavaró ez a dolog. Mit tehetnék?

16/F


2016. júl. 20. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Introvertált vagy.
2016. júl. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is ez ebben a korban egy teljesen természetes jelenség. Szorongsz a szerepléstől, és attól, hogy mások előtt kelljen beszélned.

Itt is - mint oly sok más esetben - "gyakorlat teszi a mestert", tehát minél többet beszélgetsz, minél különfélébb emberekkel és többféle szituációban, annál gördülékenyebben fog menni a dolog.

Középiskolában én is mindig zavarban voltam, ha beszélgetnem kellett, féltem, hogy nem jól fogalmazom, de aztán rájöttem, hogy kevesebbet kell agyalnom a dolgon.

Ha az segít, akkor képzeld azt, hogy egyedül vagy, hogy a gondolataidat épp magadnak fogalmazod meg! Ne aggodalmaskodj előre, mert akkor biztos, hogy elszúrod a dolgokat. Ó, és ami fontos: légy türelmes magaddal szemben! Ez nem fog egyik napról a másikra sikerülni. Gyakorolj, gyakorolj, és ne add fel! :)

2016. júl. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!