Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a kondizással kapcsolatos gátlásaimat?

Figyelt kérdés
Már évek óta szeretnék elmenni, hogy megváltoztassam a testalkatomat, mert annyira nincs önbizalmam emiatt, de sosem sikerült összeszednem a bátorságomat. Mindig elképzelem magamban, ahogy nyikhajként lemegyek a terembe, ott bénázok valamit a gépekkel, rezzenéstelen arccal emelgetem a kézi súlyzókat a piszkafa karommal, miközben a csajok (akiknek a lába vastagabb, mint az én karom) kardiózás közben kaján módon összemosolyognak a fehérje shake-t szürcsölgető alfahímekkel és a metakommunikációjukból azt lehetne leszűrni: "Nézzétek már, hogy néz ki ez a szerencsétlenség". Én pedig nem vagyok az a fajta személy, aki képes elvonatkoztatni az egoista/lenéző attitűdöt sugalló emberektől, mivel elég introvertált vagyok. Biztos, hogyha kellemetlenül kezdeném érezni magamat egy ilyen helyen 15-20 perc után csomagolnék és végleg feladnám az egészet és ezt nem akarom. Régebben voltam kondizni, de az egyetemi tesi volt (szerencsére mindig kevesen voltak) viszont mindig azonnal elfáradtam az első sorozatok után (iszonyat gyenge vagyok). Tudna valaki mondani valami biztatót, hogy ne legyenek ilyen gátlásaim? Ja és írjatok pls. kezdő edzésterveket, mert amikor néhány alkalommal jártam konditerembe, ott is csak ingáztam egyik géptől a másikig, amíg el nem fáradtam. Illetve ami még nagyon érdekelne, hogy átlagban mikor szoktak a legkevesebben lenni edzőtermekben? Milyen időpontokban menjek, amikor nyugodtan a külvilágot kizárva tudnék edzeni, annak érdekében, hogy egy idő után teljes önbizalommal jó formában lépjek be a terembe bármikor, abban a tudatban, hogy már igazán "odavaló" vagyok?

2016. júl. 25. 13:39
1 2
 11/12 MZ.per.X ***** válasza:
Azért ennyire nem kell erre ráfeszülni, simán elleshető másoktól hogy használják, mondom akár tanácsokat is ad bárki.
2016. júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A Sárga Kapszula c. könyvre keress rá, ingyen letölthető.
2016. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!