Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudnék ez ellen tenni?

Mit tudnék ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Emeletes családi házban lakunk. Este félek lemenni pl.vizet inni, azaz hát lemenni még merek, aztán a lépcső után rémekre gondolok akaratlanul is és a villanyt nem lehet felkapcsolni mert mindenki alszik amikor én le szoktam menni valamiért. Ez ilyen esti megszokott mozzanat hogy késő este lemegyek valamiért. Aztán iszok és megyek vissza. A lépcső előtt már nagyon ideges vagyok, a lépcsőn pedig már futok, annyira félek.

Más is van így ezzel? Mit tudok ellene csinálni?


2016. júl. 25. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Korod? Nemed?
2016. júl. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Amikor még a szobádban vagy, akkor képzeld el, hogy ott állsz a lépcsőnél. Aztán azt, hogy lassan, higgadtan elindulsz lefelé.

Aztán indulj el. Ha ideges vagy, állj meg azonnal, és végezd el a kövi gyakorlatot:

Belélegez, háromig lassan (LASSAN) elszámol, kifúj, hangosan (a többiek miatt esetleg suttogva) kimond, hogy "egyre nyugodtabb vagyok".

Belélegez, négyig lassan elszámol, kifúj, hangosan/suttogva kimond, hogy "egyre nyugodtabb vagyok".

Belélegez, ötig lassan elszámol, kifúj, hangosan/suttogva kimond, hogy "egyre nyugodtabb vagyok".

Utána monitorozd magad, ha még mindig szorongsz, csináld meg újra, egészen addig, míg meg nem tudsz nyugodni. :)

Hajrá. :)

2016. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Ismerem a helyzeted...Nálunk 2 éve voltak csótányok, és este jöttek ki. Senki sem mert akkor kimenni a konyhába, mert bárhol ott lehettek.. ble... Vigyél magaddal valami kis világító eszközt. Esetleg telefont, zseblámpát. Ha csak vízért szoktál menni, akkor vigyél be magadhoz, tedd az ágyad mellé, és nem kell lemenni... Remélem segítettem.
2016. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt félmész este, vigyél fel vizet, és akkor később nem kell lemenni.
2016. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki alszik,akkor kapcsold fel nyugodtan a villanyt, hiszen nem fogják észrevenni, mert alszanak.

Vagy szerezz be éjjeli fényeket, amik sötétben bekapcsolnak, és halványan bevilágítják a folyosót.


De a legegyszerűbb, amit már írtak is, hogy vigyél fel magadnak egy üveg vizet korábban.

2016. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!