Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kondizással az önbizalomhiány...

Kondizással az önbizalomhiány ellen?

Figyelt kérdés

Szerintetek ha én eléggé önbizalomhiányos és gátlásos vagyok akkor a rendszeres konditeremben való edzés segítene ezen? Azért gondolom így, mert ugye ha rendszeresen edzenék akkor előbb-utóbb izomnövekedést érnék el és hát ez ugye önbizalomnövelő tud penni és magabiztosságot is ad (úgy gondolom). Eddig még sosem edzettem túl sokat, ezért félek attól, hogyha rájövök az első pár alkalommal hogy nem vagyok valami erős akkor még csak alábbhagyna az önbizalmam és egyből feladnám az egészet. Szerintetek?

16/F



2016. aug. 7. 22:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Mellesleg ektomorf testalkatom van és főképp ez vesz nagyon az önbizalmamból...
2016. aug. 7. 23:01
 2/5 anonim ***** válasza:

Jót fog tenni, de kell az elhatározás!

Az elején vagy látsz hirtelen növekedést vagy nem. Van, akin tényleg nincs semmi izom és az első pár edzés már látható, aztán hónapokig lassan növekszik. Van, akinél 1-2 hétig semmi, aztán megindul.

Szerintem először ne a növekedés legyen a cél. A cél az legyen, hogy képes vagy ezt vagy azt a gyakorlatot megcsinálni, akármennyire is fáradt vagy már és akármennyire is pihennél. Az ilyenek nagyot tudnak lendíteni az ember önbizalmán!

Aztán persze jön a növekedés is meg a csajok érdeklődése! :) De ehhez az kell, hogy ne hagyd abba.

2016. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a saját tapasztalatomat tudom leírni, remélem segít valamit.. mondjuk én 17f vagyok.

Kb. háromnegyed éve kezdtem el (nem ilyen újévi fogadalom, hanem mint nálad, önbizalomnövelési céllal), az elején átmozgató edzések, kaját is próbáltam mindig kicsit jobbá tenni. Kaja, pihenés, edzés legalább fél éve rendben van. Erő és izomnövekedés van, de elég kevés, nem lesz nagy eredmény sajnos rövid időn belül. A lényeg, hogy eddig az önbizalomhiányommal semmi nem történt, de edzek tovább, hátha lesz valami. (Félek, hogy nem.)

2016. aug. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak visszautasítani a gyúrástól, sőt azt kezd is el, de az nem segít ezen. Van egy barátom, 18éves lett nem rég. 102kiló a srác, régen birkózott, meg falun lakik és mindig volt otthon is testmozgás, szóval régen is nagyon izmos volt, de 3éve elkezdett gyúrni is (nem porozik, étrende is ugyan az, csak több húst eszij). Azóta 115kilót kinyom fekve, nagyon nagy háta van, nagy mellizma, brutál nagy karja és alkarja. A combját meg vádliját meg se említem mert az valami elképesztően nagy és erős. De városba, nem mer odamenni gyujtót kérni egy ismeretlenhez, nagyobb társoságban meg se szólal általában csak velem beszél. Az izomzat semmit nem segít a magabiztosságon. A magabiztosság az az, hogy mennyire tudod le**rni az emberek véleményét. Nézd meg a pávákat, de az olyat akinek minimum 300like a facebook képén és a làjkolók nagyrésze olyan lány, akikért bármit megadnál. Pedig a srác nádszálvékony:) Probald meg gyakorolni azt hogy ne érdekeljenek az emberek véleményei, keresd meg akár az iskola pzsicholóhust, vagy külön pszichológust, nem szégyen ez, nekem apum halála után kellett elmennem mert teljesen kiborultam. 2hónap alatt újra a régi lettem. Szóval ne zavarjanak az emberek véleményei! Aki előtted áll, legyen az egy népszerű srác, vagy lány, ugyan olyan ember mint te, ha ők nem tisztelnek téged, te se tiszteld őket, csak az okosokat tanuld meg tisztelni! És a butákkal ne foglalkozz, ők és a véleményeik annyit se érnek hogy meghallgasd őket:)
2016. aug. 10. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezeket a hosszú válaszokat, átgondolom a dolgokat! :)
2016. aug. 11. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!