Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi arrogáns yuppie?

Miért van ennyi arrogáns yuppie?

Figyelt kérdés
Huszonhárom éves vagyok, még tanulok. Dolgoztam már, tehát tudom milyen, amikor több hónap kemény meló után megdobnak egy köteg pénzzel, mégsem éreztem tőle magam nagynak. Miért jogosít fel valakit az arcoskodásra, ha van nője, jó állása és jó kocsija, ha "fontos ember"? Miért kéne meghunyászkodnom 5-15 év korkülönbség miatt? Nem egyszer kaptam már meg harmincasoktól, hogy semmi tisztelet nincs a korosztályomban, holott pont őket látom velem és másokkal szemben is parancsolónak, lekezelőnek. Soha nem akarok ilyenné válni. (Elkeserítő, hogy a kérdést művelt, felső-középosztálybeli diplomás fiatal értelmiségiek ihlették.)

2016. aug. 14. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem annyira kor teszi, hanem az ember. Vannak arrogáns emberek úgy is, hogy se köteg pénzük nincs, se nem fontos emberek.

Az ilyenekkel érdemes minimalizálni a kapcsolatot, és elmélyíteni olyan emberekkel, akikkel jól kijössz, akiknek szintén fontos vagy.

Én "harmincas" vagyok, bár valószínűleg nem "fontos ember" a te definícióid szerint, de soha nem vártam el korkülönbség miatt azt, hogy a normális, emberi léptéknél jobban tiszteljenek (amit én is megadok másoknak).

2016. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy ezek a valószínűleg elszállt emberek nem tiszteletet várnak, hanem inkább azt, hogy felnézzenek rájuk. Esetedben a korkülönbségre hivatkoznak.
2016. aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Koravén beképzelt hülyék mindig is voltak és lesznek is.
2016. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért várod el, hogy ne általánosítsanak a korosztályodra, ba te is ezt teszed fordítva?
2016. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Valószínű ő ugyanúgy nem érzi magát nagynak, sőt úgy érzi ő jóval többet tett a diplomájával ezért az érzésért, és követeli magának a revansot, mert egyszer azt mondták neki, hogy ezektől nagy ember lesz, aztán amikor mégse, azt nem tudja elfogadni. Szánalmas. Eleve abból indul ki az egész, hogy jobb akar lenni, mint más, erre rosszabb lesz.
2016. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert megtehetik. Az ilyen emberekre jellemző, hogy szeretnek uralkodni és levezetni másokon a frusztrációjukat. Én az egyetemen tapasztalom ugyanezt. A nappalis fiatalokkal teljesen lekezelő szinte az összes tanárom, de a levelezősökkel nem mernek ugyanúgy beszélni. Sajnos itthon sokkal jellemzőbb az ilyen viselkedés, mint jó pár más országban.
2017. máj. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!