Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Magyarok nagy része valóban...

A Magyarok nagy része valóban távolságtartó és előítéletes?

Figyelt kérdés

Sok tapasztalatot gyűjtöttem már a magyarokról nyaralásokon, átlagos hétköznapokon és elég vegyesek a látottak.

Fater ismerősének a fia, nem vihette haza a cigány csaját akivel a gimiben ismerkedtek meg, művészeti ágazatban.

Innen következik az hogy meg sem akarják ismerni a másik embert, inkább azelőtt leírják.

Nyaraláson voltam fül tanúja a tengerpart és büfé stand közötti részen annak hogy egy sok fős ám jómódú cigány család gyerekei frizbiztek, vízipisztolyoztak, és az egyik magyar szülő mondta a másiknak hogy hívd már el onnan a gyerekeket, ne menjenek olyan közel, így az apuka már ment is szólni nekik a hátuknál tolva őket mentek arrébb. Pedig igényes ápolt család volt, és csendes művelt rétegből valóak, a kisgyerek haja be volt fonva, szép fürdőruha volt rajtuk.


Illetve most úgy is aktuális a bevándorlós téma.

A normális életvitelű arabokkal is elutasító az ország 70%-a, azért mert egy pár szélsőséges merényletet csinált, attól ugyanúgy fog praktizálni a magyarországon a török gyerekorvos, ha éhes az ember besétál az arabhoz gyors kajáért.

Tehát nem értem hogy meglett, akár családos emberek mi alapján vesznek mindenkit egy kalap alá, és én 24 évesen miért vagyok képes nyitott szemmel járni a világban.


A munkahelyemen is sok a buta ember, aki odáig jut el hogy "büdös migránsozik" szőröstalpú románozik(akik többsége nagyon szórakoztató és eszesek jól szórakoznak legalábbis 3 éves kinttartózkodásom alatt Hollandiában ezt tapasztaltam)

24F


2016. aug. 19. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyfelől ezt egy állandó propaganda építi bennük, másfelől azért meg van ennek az oka. Ismerek pár rendes romát, de a többségtől félek. Éjszaka ha csoportba jönnek be a szórakozóhelyre megijedek, ha utcán este egyedül megyek és meglátom őket úgyszintén. Beszólogatnak, fenyegetőznek..stb.. Tudom, hogy van kivétel, de ettől még belém ivódott a sok rossz tapasztalat miatt a félelem. A bevándorlók kérdése megint más tészta. Európában egyre több terrortámadás van, sokaknak ez már bőven elég, ahhoz, hogy mindenki ellen forduljanak, aki potenciális veszélyforrás lehet, de a több éve itt dolgozó gyrosost vagy helyi dokit, már ismerik, tőle nem félnek. Legalábbis nekem ezt mondta egy ismerősöm. Minél több idegen jön be, annál nagyobb az esély, hogy egy merénylő is. Ez a fő irányelv, ezt hallják a tvben. Én még nem tudom ezzel hányadán állok. Nem kedvelem őket, de nem is hőbörgök vagy köpködök rájuk és főleg nem kívánom ártatlan emberek halálát. A románokat az én környezetemben annyira nem szidják, ha mégis nem érdekel, hallottam elég románt szidni a magyarokat, ez egy örök ellentét. Összefoglalva tehát, valóban sok a rasszista, előítéletes..stb ember itthon, de azért egyik sem teljesen indokolatlan.
2016. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MZ.per.X ***** válasza:

Nem a magyarok előítéletesek, hanem alapvető emberi tulajdonság, hogy elővigyázatosak vagyunk, főleg azokkal a dolgokkal amiktől tartunk.


És valljuk be, ha 10-ből 9 cigány negatív érzéseket vált ki, deviánsan viselkedik, beszól, akkor a maradék 1-el is fenntartásaid lesznek.


A bevándorlókkal megint az a baj, hogy teljesen más értékrend, más kultúra, plusz ott az élő példa Nyugaton hogy rengeteg ellentét keletkezik belőle. Na meg az átlag ember azt látja, hogy akik jönnek, azok sem épp a jómunkás családból valók.


A románozás, szlovákozás megint több évtizedes ellentétekre vonatkoztathatóak vissza. De ha megnézzük a világ minden országa szidja a szomszédját. Lásd az összes amcsi filmben Kanada megítélését.


Kicsit olyan ez, hogy egy oroszlánhoz is odamehetsz, nem feltétlenül fog azonnal felzabálni, de azért mégis csak nagyobb az esély rá mintha a család kedvenc kutyáját simogatod meg.

2016. aug. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig a magyarok nem ilyenek. Meg amúgy sem lehet így ráhúzni egy egész népre egy-két jelzőt. Nékem, erdélyi magyarként, rengeteg jó tapasztalatom van a kinti magyarországiakkal kapcsolatban!
2016. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Az, de nem véletlenül.

Nagy értelmiséginek érzed magad, közben meg az okokat nem vizsgálod.

Ez így meg elég komolytalan.

2016. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdés az előítéletes, a kérdező meg tapasztalatlan.


De gondolom, okkal. Meg kéne próbálni a külföldön élő románokkal magyar történelmi személyekről, ételekről, neadjisten történelemről beszélgetni.


Vagy megszólítani, magyarul, külföldön, rendes cigány családokat, csak úgy, barátságból. Hogy hogy reagálnak.


Vagy Mo-on szír orvos műhibája miatt elveszíteni a gyerekét; vagy bevándorló országban tapasztalni, hogy 10 orvosból 3 ha érthetően beszél a hivatalos nyelven. Beleértve a szakorvosokat is. A magyar orvos meg ónezsinór csak úgy letegez, mert magázni nem is tud

.

Mondjuk, ha éhes az ember, haza is mehet enni, nem kell szemetet enni, ugye.



Mi magyarok, a többi népekhez képest egyáltalán nem vagyunk sem távolságtartók, sem előítéletesek. Meg is kaptuk érte Trianont.

2016. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!