Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bunkóságot hogyan lehet...

A bunkóságot hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
tehát ha van egy bunkó ismerősöm, aki nem direkt ilyen, csak természetéből adódóan (és persze nem mindig az), hogy lehet kezelni a viselkedését, azon kívül hogy nem veszem magamra ha véletlenül megsért?

2016. szept. 9. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha bunkó, azonal otthagyod, elmégy mellöle. Idövel vagy rájön az összefüggésekre (esetleg rákérdez) vagy ha nem, akkor meg nem kell vele kapcsolatban lenni.
2016. szept. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
konkrétan egy lányról van szó (én fiú vagyok), és megvan rá az esély hogy talán a barátnőm lesz, így ez az elkerülős opció nem játszik, de azért köszi a választ :)
2016. szept. 9. 07:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkoztam a kérdésen, mert én azt tapasztalom magamon, hogy nagyon jól tudom kezelni a bunkó embereket, de nem tudnám megmondani konkrétan mégsem, hogy miért. Ügyfelekkel szoktam ezt tapasztalni, vannak olyanok, akik mindenen problémáznak, mindenbe belekötnek, de aztán ahogy többet beszélünk, teljesen normálisak lesznek, megváltozik a viselkedésük. Ez nem egyetlen ember, több példát is tudnék mondani az elmúlt évekből. Szerintem az lehet a titka, hogy aki bunkón viselkedik, azzal én is nyersebb vagyok egy kicsit. Nem bunkó, csak nyers annyira, amin egy átlag ember talán megsértődne. Azon kívül azt veszem észre, hogy a bunkónak nevezett emberek gyakran jobban szeretik és igénylik az őszinteséget, mint "nem bunkó" társaik.

Egy jellemző példa az én esetemben:

ügyfél: - Készen van már az áru, amit rendeltem?

én: - Sajnos még nincs, de holnapra meglesz.

ügyfél: - B*sszus, nem igaz, hogy ennyit kell várni!

én: - Ha legközelebb normálisabban adod le a rendelést, és nem kell mindennek háromszor utánanéznem, nagyobb lendülettel tudok majd nekikezdeni.

ügyfél: - Nem igaz, hogy mindent ennyire a szádba kell rágni!

én: - Jó, az is benne van, hogy tegnap nem dolgoztam késő estig, mert inkább elmentünk italozni a haverokkal. Pedig ha komolyan vettem volna a munkám, talán este 11-re meg tudtam volna csinálni, amit rendeltél. Csak hát ilyen lusta sz*r vagyok.

ügyfél: (röhög) - Na, jól van. Legalább sikerült berúgni?

én: - Sajnos nem eléggé, mert az ilyenek miatt, mint te, mindig van munka, és be kell járni dolgozni.

ügyfél: (még jobban röhög) - Látod, én is ilyen szar vagyok, hogy dolgoztatlak. Jól van, szólj, ha elkészült és megyek érte.


Kb ilyen hangnemben szokott zajlani egy beszélgetés az ilyenekkel. És miközben ezt a konkrét embert, akit most felidéztem senki nem szereti a cégnél, én már tök jóban vagyok vele, és rendes is velem.

Remélem, hasznos a válaszom, még ha kicsit hosszú is lett :)

2016. szept. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"tehát ha van egy bunkó ismerősöm, aki nem direkt ilyen, csak természetéből adódóan"

Ilyen nem létezik. A bunkóság döntés kérdése. Mondhatnám én is azt, hogy természetemből adódóan szeretnék jó módban élni, ezért holnap kirabolok 10 embert. De nem teszem, mert döntés kérdése az egész. Mondom ezt úgy, hogy minden okom meglehetne a bunkóságra és sokszor az is vagyok, de akivel nem akarok, azzal nem. És mindezt úgy, hogy van egy betegségem, amit simán használhatnék kifogásként.

Ha valóban kapcsolatot akarsz a lánytól, az nem lesz valószínűleg hosszú életű. Ha téged zavara bunkóság és "kezelned kell", akkor nem illetek össze.


Azt pedig teljesen máshogy tapasztalom, mint amit a #3-as ír! :D Voltam már párszor fültanúja hasonló beszélgetéseknek, ismerek eladót és ügyintézőt. De mindig anyázni kezdett az alapvetően bunkó fél. 1-2 kivétel volt, amikor fiatal nő volt a pult másik végén, akkor tüzesnek titulálták és normálisak lettek.

2016. szept. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

" megvan rá az esély hogy talán a barátnőm lesz"


Akkor elég hülye vagy, ga egy bunkó lánnyal akarsz kezdeni - ez akkor is ilyen lesz, ha a "barátnöd", csak akkor mßeg bunkóbb lesz.

2016. szept. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

bunkó alatt annyit értek, hogy elmondása szerint az


még nem találkoztam vele, facebookon beszélünk, és ő mondta hogy "néha elég bunkó tudok lenni", de ezt eddig még nem tapasztaltam, szóval ilyesmi lenne a helyzet

2016. szept. 10. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Kíváncsiságból: Hány évesek vagytok? :)

Fiatal lányokra sokszor jellemző, hogy leírnak magukról jó pár negatív tulajdonságot, mert alacsony az önbecsülésük és nem alakul ki az önképük. Én is találkoztam már pár lánnyal, aki előadta, hogy bunkó, de egyáltalán nem volt az.

2016. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mondjuk ebben lehet valami, ugyanis 15 éves, én meg 19 amúgy :)
2016. szept. 10. 14:40
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Akkor tuti, hogy ez a helyzet áll fent! :D Ne görcsölj a dolgon, nem lesz bunkó.
2016. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!