Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idegesít hogy sok ember...

Idegesít hogy sok ember lenézően viselkedik velem és piszkál, vége lesz ennek?

Figyelt kérdés

Már óvodában áldozat voltam sokszor és úgy érzem azóta elindult egy folyamat. Az ilyen bullyingos idióták mindig megtaláltak engem, mintha kiváltanám az arra hajlamos emberekből hogy rám szálljanak. Általános iskolában, középiskolában is. Én próbáltam beilleszkedni, de az emberek nem akartak elfogadni, hülyét csináltam magamból azért szekáltak, ha csendben voltam akkor azért. A végén már nem mertem megszólalni mert mindenért kifiguráztak.

Az összes nyomorék iskolai közösségben megtalálnak elegem, annyi a hibám hogy csendes vagyok és szorongós viselkedésem, beszédem van, sokan fogyatékosnak néznek. De nem értem sulin kívül teljesen normálisak az emberek, csak iskolai közösségben vannak ilyenek. Valamiért mindig az iskola híres legrosszabb osztályába kerültem általános és középiskolában is, akiktől a tanár is sírva szaladt ki és senki ne mondja hogy az ilyenek visszakapják az élettől, mert mindegyik gondtalan, barátnője van, sok barátja stb.

Még most 20 éves felnőtt emberek között is van 1-2 olyan aki basztat valamivel.

Ha ez van gyakran arra gondolok hogy elvágom a torkát és kivéreztetem mint egy tehenet aztán kiröhögöm akkor milyen gyenge ember lenne a képzelt hierarchia legalján, a nagy pofája nem érne semmit. és amúgy a tanárok is az ilyenekkel vannak, mert sok érdekességet beszélnek és közvetlenek. Rám meg furán néznek és ki is beszélnek hogy biztos beteg vagyok, fura stb. úgy érzem lassan szociopata leszek. Lehet hogy van egy kis posztraumás stressz szindrómám vagy szociális fóbia, önértékelési problémák, nem merek megszólalni.

Az is baj hogy meghunyászkodó nyomi vagyok leblokkolok olyan helyzetekben ahol ki kéne állnom magamért. De akkor is így visszagondolva az eddigi közösségi életemre mindig ott volt ez az árny, gyakran vissza játszom a fejemben és igen ez így nagy probléma és kihatással van mindenre. Sokáig azt gondoltam hogy ez normális poénkodás, naív voltam stb.


2016. szept. 9. 23:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy kiadnám magamból a sok dühöt. Volt már régebben hogy az osztálytársam combjába válytam a körzőt de akkor is én lettem lecseszve a tanár részéről hogy jajj dávidkám ezt nem gondoltam volna stb...
2016. szept. 10. 00:03
 2/9 anonim ***** válasza:
Vege lesz ha kialsz magadert. Ha osszekevered az asszertivitast az agresszioval akkor meg jo esellyel bortonben talalod magad ami rosszabb mint az iskola.
2016. szept. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha 20 évesen sem tudtál túllépni a dolgokon, akkor keress fel egy pszichológust.
2016. szept. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Könnyen beszél az akinek nem voltak, nincsenek ilyen problémái
2016. szept. 10. 00:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem voltak ilyen problemaim, tul lehet lepni rajta. De kifogas keresessel es onsajnalattal nem sokra jutsz.
2016. szept. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Átérzem dühödet és megértem problémádat, én is hasonló cipőben járok. A fő kérdésedre válaszolva, én nagyon remélem, hogy vége lesz majd. Sajnos, hogy ha nem állsz ki magadért, csak úgy magától ez nagyon későn fog megoldódni. Azt hittem általános koromban, hogy majd középiskolára kinövik ezt a viselkedést, de nagyot tévedtem.. És az a szomorú, hogy ez sokszor még az iskola utáni életben sem szűnik meg. Nem egy esetet tudok, ahol családi apát, felnőtt férfit folyamatosan alázták és szekálták a munkatársai..


Maradj erős és kitartó, ne hagyd hogy az ilyen nyomorékok megkeserítsék életedet!

2016. szept. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Könnyen beszél az akinek nem voltak, nincsenek ilyen problémái"

Persze, hogy könnyen. Attól még keress fel egy pszichológust, ha valóban változtatni szeretnél a dolgokon. És ismerek jó pár embert, akit piszkáltak. Többségük összeszedte magát és tádám, túlléptek a dolgokon.

Megértem, hogy ez nem megy mindenkinek könnyen. De ha semmit sem teszel az ügy érdekében, akkor mégis mit vársz?

2016. szept. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt várom hogy felnőtt emberek ne viselkedjenek így
2016. szept. 10. 12:21
 9/9 anonim ***** válasza:

"Azt várom hogy felnőtt emberek ne viselkedjenek így"

Hiába várod, így fognak. Attól, hogy elmúltak 18 évesek, még nem lettek érett és komoly gondolkodásúak. Elég megnézni ezt az oldalt, hogy mennyi gyerekes ember írogat...

2016. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!