Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Micsoda? Van aki csukott...

Micsoda? Van aki csukott szemmel ténylegesen látja amit elképzel?

Figyelt kérdés
[link]

2016. szept. 18. 01:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva.. en mindig mindent latok csukott es nyitott szemmel is, bar utobbit halvanyabban. Nem kell konkretan elkepzelnem mindent, csak amire eppen gpndolok az "ott van elottem".
2016. szept. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Összefügghet ez azzal (talán, nem vagyok szakértő), hogy ma mindent "készen" kapunk, azonnal képi formában feldolgozva, nem kell használni a képzelőerőt. Rengeteget olvastam, és volt a történetek szereplőiről, helyszíneiről egy saját képem, magamnak kellett elképzelnem. Épp ezért ritkán fordult elő, hogy egy regény filmes feldolgozása ne okozott volna egy kis csalódást, mert a film többnyire (értelemszerűen) nem egyezett azzal, amit a fantáziámmal vizualizáltam magamnak.

Azt tudtam, hogy a nem olvasó embereknél némileg elsorvadt a képi fantázia, de hogy valaki számára ennyire meglepő legyen a létezése is, vagy pláne pszichotikus hallucinációnak minősítse, az eléggé megdöbbentő.

2016. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen töltök időt azzal, hogy álmodozom. Gyerekkorom óta. Olyan, mintha filmet néznék. Ha unatkozom, vagy hiányzik valaki, csak ábrándozom egy kicsit.Az álmaimra is emlékszem általában.
2016. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek a 12-essel.
2016. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én is osztom
2016. szept. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ez a francos teló...

na folytatom: Osztom a 12#est én is.

Rengeteget olvasok és nemrég belekezdtem egy kicsit a könyvírásba. Olykor-olykor ha nem tudok aludni elképzelem amit eddig papírra vetettem és szinte tökre olyan mintha egy filmet néznék.

2016. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen tisztán magam elé tudok idézni mindent. Olyan dolgokat is, hogy ha pl 45 fokos szögben felteszek egy gerendát, milyen erők ébrednek. Még a házamat is így terveztem, s így építettem meg. SK! (Akkor még lehetett.) Sokáig, kb 40 éves koromig meg voltam győződve, hogy mindenkinek így működik a képzelete, és elég nagy csalódás volt megtudnom, hogy ez korántsem igaz. Sokat olvastam, és regényeket is írok, ha időm engedi. Mindazonáltal a tájékozódóképességem csapnivaló. 3x-4x nem elég végigautózni egy hosszabb útvonalon ahhoz, hogy utána már ne tévedjek el.
2016. szept. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%
Megjegyzem, a nejem is mindig sokat olvasott, ennek ellenére egyáltalán nem olyan képi fantáziája van, mint nekem. Ugyanakkor remekül tájékozódik. Szóval szerintem ez a kettő nem feltétlenül van összefüggésben.
2016. szept. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nagyon durva hogy létezik ilyen "szuperképesség" :D
2016. szept. 20. 00:25
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, csak éppen megbäszhattam volna a "szuperképesség"-et, ha mondjuk az őskorban születek. Az első vadászat alkalmával eltévedtem volna. :-))
2016. szept. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!