Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy fiatal soha nem fárad el?

Egy fiatal soha nem fárad el?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy tényleg azt gondolja a társadalom nagy többsége, hogy egy fiatal soha nem fárad el? Csak az idősek/idősebbek?


Múltkor rokonoknál voltam és másod-unokatestvérem (50 körüli) lépett be az ajtón. A következő párbeszéd hangzott el(nagyjából):

Én: Szia

Ő: Szia, hogy vagy?

Én: Megvagyok, fáradtan. És te?

Ő: K..va fáradt vagyok.

Én: Jaa én is.

Ő: Na jó de figyelj csak én fizikai munkát végzek, és nem vagyok fiatal, én nagyon fáradt vagyok, te meg még bírod, fiatal vagy!


Mondom oké, le is zártuk a témát, tényleg reggel 5-től 14:00-ig dolgozik.

Nade. Én is főállásban dolgozom, 12 órában, nappal, éjszaka, hétvégén, ünnepnapon. Magyarország Dél-Keleti részén élek, ott dolgozom, van egy 1000m2 nagyságú területem, azt még művelgetem, kertészkedek, hétvégén pedig egyetemre járok Budapestre, levelező tagozaton. Ilyenkor alszok unokatesóm édesanyjánál, unokatesóm meg minden nap jön ebédelni. Szóval, sokat melózom, az ominózus eset idején, dupla éjszakából érkeztem Pestre, úgy hogy 48 óra alatt, ha 8at tudtam szunyókálni.

Nem sajnáltatom magamm, szeretem amit csinálok, szeretek pörögni.

De sokfelől tapasztaltam már ezt, hogy csak egy középkorú/idősebb ember lehet fáradt, egy fiatal soha,. Egyenesen tilos neki. :D


Ez tényleg így van? És vajon miért?



2016. szept. 18. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalon a legtöbb középkorú vagy idősebb embernek azért több energiája volt, a szervezete gyorsabban regenerálódott és sokan csak erre emlékeznek, amikor visszagondolnak. Az, hogy ők is elfáradtak ugyanúgy, arra nem annyira, pedig nyilván akkor is szükségük volt a pihenésre, legfeljebb valamivel kevesebbre, mint most.

A kedvencem az, amikor valaki azt hangoztatja, hogy csak fizikai munkában lehet elfáradni. Jellemzően azoktól hallom ezt, akik szellemileg nem voltak kitéve folyamatosan nagyobb megerőltetésnek. Megnézném őket egy olyan mozgalmas nap után, amikor zúg és zsibbad a fejük a végére.

2016. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha valakinek megvan szokva a munka, és elég edzett, nagy az állóképessége, akkor tényleg nem fárad el. Ha valaki elkényelmesedik, és punnyad a tv/pc előtt, akkor gyorsan elfárad. Gyerekként már sokat dolgoztam itthon, nem a pc előtt ültem, iskolába is messzire jártam, napi 10 km-t bicikliztem, fiatalon nehéz fizikai munkát végeztem 12 órában, plusz tanyán éltem, állatokat tartottam, földet műveltem, tele voltam energiával, és tényleg nem tudtam elfáradni. 20 évesen 50-60 kilós fúrószárakat pakoltam 12 órában, átlagosan napi 20 tonnát mozgattam meg, de utána még volt kedvem diszkóba menni csajozni. Én már 40 elmúltam, de még du. 5-kor is pörgök, a 20 éves munkatársam meg már délben alig tud vánszorogni.

Tehát elfáradhat a fiatal is, ha nincs megszokva neki az egész napos fizikai munka, nyilván már egyre kevésbé is van rá szükség, és otthon sem dolgoztatják. Nagyapáink még kaszával aratták le a több száz holdas gabonatáblákat, ma már összeesne a kaszálástól egy óra alatt a legtöbb fiatal, de én ismerek olyan 50-es embereket, akik még bírnak reggeltől estig kaszálni.

A logikus tényleg az lenne, hogy az idősebbek hamarabb elfáradnak, a fiatal pedig nem ismeri ezt a fogalmat, de a gyakorlatban ez nem így van.

2016. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Idősebb korban már szépíti a legtöbb ember a dolgot. Olyan is van, aki szeret élcelődni. Egy családtagom nekem is szerette viccből mondogatni, hogy naa, hát miért fáradtam el, ne csináljam ezt. És társadalmilag sokan elvárják, hogy egy fiatal erős és egészséges legyen, csattanjon ki az energiától.


#2: Sok múlik a genetikán. Régen sem volt mindenki akkora munkás, ahogy előadták. Ahol laktam faluban, az egyik családnál volt 2 gyerek. Az egyik az a szint, amit leírtál. A másik kisebb, gyengébb és nem bírta ugyanazt az iramot.

2016. szept. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!