Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek, ha egy...

Mi a véleményetek, ha egy fiatal srácon sarló-kalapácsos póló van?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Nem húz a szívem a vörösökhöz, de a nácikhoz sem. Sőt, igazából (egyelőre) sehova sem. Nagyon irritálnak azok a felnőtt emberek, akik képtelen felfogni, hogy mindegyik nézetben van egyaránt jó és rossz dolog (itt most nem csak a szélsőjobb és szélsőbal oldalakra gondolok, hanem a jelenleg itthon viaskodó pártokra is).


Olyan ember vagyok, aki szeret minden komoly dologból viccet csinálni. Néha már nevetséges, hogy az emberek mennyire komolyan tudják venni például a vallást (jelen esetben viszont a politikát). Szeretek megbotránkoztatni embereket, ezért gondoltam szétnézek van-e valami olcsó komcsi póló a neten (mivel van egy rakat cigány haverom + jó sok van aki nem haverom, ezért a nácis pólót nem merem megkockáztatni).


Találtam egy ilyet:

[link]


Tökre tetszik, de nem merem megvenni, mert én tudom, hogy nem gondolom komolyan és csak poén, de valószínűleg ezt ránézésre senki más nem fogja tudni..


A pólón látható szöveg 'roboti', azaz magyarul 'robotok'-at jelent.


2016. szept. 17. 09:58
1 2
 1/13 acelsziv ***** válasza:
66%
Én azt gondolnám, hogy vagy nem értett meg valamit a történelemórán, vagy mélységesen hülye.
2016. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán még ez a póló belefér, tipikus divatpóló. De ne csodálkozz azon, hogy ha valaki átélte valamely rendszer borzalmait akkor zavarja ha meglátja bármely önkényuralmi jelképet és nincs kedve viccelődni. Vannak dolgok amikből nem illik viccet csinálni. Ott van például az a Zuschlag gyerek. Mikor hasonlóval viccelődött egy tipikus hülyegyerek képe rajzolódott ki. Te szeretnél hülyegyerek lenni?
2016. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Az hogy buta es gyerek.
2016. szept. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Alain Delon ***** válasza:
65%
Tiltott önkényuralmi jelkép. Elővehetnek érte.
2016. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Én láttam már sarló-kalapácsos pólót viselő embert, röhögtem rajta, mert én is szeretek ilyesmiből viccet csinálni, de készülj fel rá, hogy sok embernek nem fog tetszeni! Egyrészt valóban nem lehet tudni, hogy viccből gondolja-e az illető, másrészt van aki nem értékeli az ilyen vicceket.


Amúgy én egyszer egy Che Guevarát ábrázoló festményt akartam megvenni, hogy kitegyem a szobám falára, de végül nem lett semmi belőle. :)


17/f

2016. szept. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
# 1,3: Ismerek (nem személyesen) olyan felnőtt embert, aki gyakran viccelődik ilyesmivel, közben pedig hihetetlenül intellektuális és művelt. Úgyhogy nem tudom, miért gondoljátok, hogy a kérdező buta.
2016. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#4


"Ha nem bizonyítható, hogy ideológiai megfontolásból viselsz önkényuralmi jelképet, akkor nem követsz el szabálysértést."

2016. szept. 17. 10:50
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

" Ismerek (nem személyesen) olyan felnőtt embert, aki gyakran viccelődik ilyesmivel, közben pedig hihetetlenül intellektuális és művelt. "


Jolvan, nevezzuk akkor infantilis-nak.

2016. szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
# 8: Ez ember, akit ismerek, sokkal felnőttebb, mint a magyar társadalom nagy része, úgyhogy nem neveznék infantilisnak se valakit emiatt. Persze, az is lehet, hogy valóban az, de nem lehetsz biztos benne.
2016. szept. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én nagyapámat pl. kommunisták kínozták meg és ölték meg. Úgyhogy én ezt nem tartanám viccesnek, de nem azért, mert nincs humorérzékem, hanem azért, mert egy ilyen póló sértő, mert más ember szenvedését gyalázod meg vele. És már az is sértő önmagában, hogy azt gondolod, hogy ez a dolog olyasmi, amiből te viccet csinálhatsz, és hogy szerinted olyan nagy poén más embert megbotránkoztatni.


Soha nem értettem azt, hogy ha a náci jelképek miatt olyan nagy hisztéria van, és ha valami marha olyanokat használ, akkor miért irtják tűzzel-vassal, és ítéli el mindenki. Ha viszont valaki sarló-kalapácsot, vagy vörös csillagot vesz fel, akkor az miért lehet a "poén" kategória? Ezt a kettős mércét soha nem értettem. A Terror Háza, Recsk stb. szerintem semmivel nem különbözik Dachautól vagy Auschwitztől, mert ember és ember szenvedése és halála között nem lehet különbséget tenni.


Úgyhogy nem értem, miért gondolják azt sokan, hogy viccet lehet csinálni egy ember halálából vagy megkínzásából, csak azért, mert azt a kommunisták tették.

2016. szept. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!